Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy akadályozzam meg, hogy...

Hogy akadályozzam meg, hogy egerek bejöjjenek a lakásba?

Figyelt kérdés
A vadi új konyhában ahol csempéztünk és felfelé is van rakva kb 15cm-re, de akkor is bejönnek vhol... átrágják magukat. mérget és csapdát nem rakhatok ki!!! Baba végett!
2009. jún. 7. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Sztem próbáljátok megkeresni, hol jönnek be!
2009. jún. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért ne rakhatnál ki éjszakára csapdát??
2009. jún. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

ha a ragasztós csapdára gondoltál, akkor úgy sem kéne kirakni, ha nincs baba...

Lehet kapni olyan csapdát, ami rácsapódik, még az a leghumánusabb (meg az azonnal ölő áramos, de szerintem az is fáj nekik nagyon és nagyon drága...)

Ha a lecsapódó csapdát olyan helyre teszed, ahová egér befér, de a gyerek nem fér hozzá, akkor szerintem úgy teljesen oké.

Megakadályozni max úgy, hogy nincs sehol felbontatlan kaja, sem morzsák, magok(rizs búza stb) tárolva nyitott dobozban/zacskóban.

Jha és macska vagy vadászgörény beszerzése talán beválhat, ha amúgy állatbarátok vagytok, mert esélyes, hogy a ragadozó szaga miatt(amit normál esetben mi csak minimálisan érzünk, bár görényt nem mindenki tud elviselni, viszont jobb rágcsálóirtó, mint a macska) nem telepednek meg, persze ez sem bombabiztos módszer és még csak nem is 80%-os. De elkézelhető, hogy egy görény simán meg is fogja őket, hamarabb, mint egy macska...És ahol a baba van, abba a szobába nem engeditek be az állatot.

De mondom, az is előfordulhat, hogy semmit sem csinál az adott állat, az én egyik macskám fél az egerektől, a másik meg mindenre ráveti magát ami mozog...

2009. jún. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem van öt házikedvencem. mind csuklyás patkányok. kezesek mint a kiscicák. de ha elengedném őket egerekre, az biztos, hogy egy kisegér se jönne be többet a lakásba :))
2009. jún. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni élőcsapdát is... Bemenni be tud, de kijönni nem. Az nem is öli meg az egeret, meg neked nem okoz kellemetlenséget akár a méreg, akár a tetem eltakarítása.



Utolsó válaszoló: Így igaz! Nálam is voltak csuklyások, azok bizony szeretik a húst;) Most egy bársonyszőrű fekete hímem és egy sima albínó csajszi patkányom van!

2009. jún. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet kapni elektromos egérriasztót is kb.2.500.-,nagyon hatásos! nálunk az elmúlt évben volt sok egér (lakótelep),"sajnos" a cicám megfogott egyet,hát sajnáltam az egeret.Teljesen szétpofozta a cica,pedig már nagyon régen él velünk a lakásban és egészen pici korában mentettük be az utcáról. Talán egy cica?
2009. jún. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8:51 Ja és elfelejtettem,hogy meg kell keresni azokat a helyeket,ahol bejöhet.Nálunk a konyhában, a csöveknél találta meg az utat,teljesen elfedtük,így nincs befelé vezető út.
2009. jún. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. mi is elfedtük a lyukakat, bebetonoztuk, mert volt legalább 3lyuk... ez az átka a vályogháznak, és a kisvárosnak ami a mező mellett van... :)

de azért én szeretem.

05:04es válaszoló: nem adod kölcsön a patkányt??? :P csak egy pár éjszakára kéne ... :) :D :P

csak vicc.!

köszi a válaszokat, vmit tenni kell!

sziasztok

2009. jún. 7. 12:19
 9/9 anonim ***** válasza:

(én vagyok a patkányos)

viszed mint az ötöt? elit alakulat! :D:DD:

2009. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!