Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék leszokni a...

Masni1 kérdése:

Hogyan tudnék leszokni a "hernyófóbiámról"?

Figyelt kérdés

2012. márc. 4. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy milyen szép lepke lesz belőle és hogy ők is Isten csodás teremtményei :-)
2012. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Leszokni?

Vagyis, akkor most gyűjtöd őket?

2012. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anna930320 válasza:
kezdetnek megnézhetnél egy cuki kis levélen araszoló hernyót! őket nem lehet utálni!
2012. márc. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket....

Magyarázatként annyit, hogy más " fóbiám " nincs és szeretném ha ez se akadályozna kirándulásokon, az almáskertem permetezésekor stb. Ugyanis a hernyó megpillantásakor azonnal elsápadok és menekülök. Nagyon komoly.....

2012. márc. 5. 19:55
 5/8 Tomor Erzsébet válasza:
Nekem is van ilyen fóbiám, úgy tudok rajta javítani!!!!!!!!!, hogy ne érjen váratlanul, ha hozzá érek.
2012. márc. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez az!!! A legjobb módja, hogy összeszeded magad és hozzá érsz. Határozd el. Nézd meg alaposan. Majd érintsd meg az ujjad hegyével. Simogasd meg. Simítsd végig a hátán az ujjad. Ha ez már megvan, később, ha nem is elsőre, de próbáld meg a kezedbe fogni. Meglátod, nem olyan borzalmas, mint ahogy elképzeled.
2012. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a tanácsokat!
2015. aug. 21. 11:22
 8/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Khm.. Azért a "megfogás" helyett én inkább tanácsolnám, hogy vezesd rá a kezedre. Ha simán megfogod (értsd: ujjaidat összefogva) akkor egyrészt megsérülhet, másrészt ha épp olyan fajt fogsz ki, akkor a kezed telemehet apró szőrszálakkal, amik sokszor még irritálják is a bőrt és csúnyán begyulladhat, ha érzékeny vagy. Viszont ha óvatosan rámászatod a kezedre, akkor nem ijed meg, szóval kisebb eséllyel gömbölyödik össze vagy kezd el ugrálni, és a szőrszálai is rajta maradnak.

Félreértés elkerülése végett, nem akarok senkit ijesztgetni, de ha egy fóbiás ember végre összeszedi a bátorságát és élete első hernyós élménye az lesz, hogy mondjuk egy Lasiocampa quercus 2 mm-es szőrszálaival lesz tele két napig a keze és még viszketni is fog egy hétig utána, akkor szerintem nem sok kedve lesz még egyszer próbálkozni.

Persze csupasz hernyók esetében ettől nem kell félni, azok max. "lehánynak" zöld folyadékkal, de az is csak kicsit büdös meg ragad, de nem ártalmas és nem is minden faj csinálja.

(Mondjuk lehet, elkéstem a tanáccsal, de csak most került elém a kérdés..)

2015. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!