Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sok a róka a környéken, mit...

Sok a róka a környéken, mit lehet ellenük tenni?

Figyelt kérdés

Ma már a sokadik este találkozom rókával,mivel egy kis faluban élek.Körös körül erdő."Kisszékely/Tolnamegye"

Mit lehet ellene/ellenük tenni?//Tudom hogy lakott területen nem löhetik ki\\\\=De már idegesít hogy minden este szembejönnek velem a házunk elötti hídon.=

Szinte már örülök ha kobor kutyákba botlok mert akkor biztos hogy nem flangál erre 1 db sem.

Esténként megfigyeltem a mózgás idejüket...és

már télen fél 4 kor lehetett hallani kiborító hangjukat..


a segítséget előre is köszönöm..


:)


2009. jún. 9. 03:56
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Miért zavarnak a rókák - ártanak neked? Szerintem nekik is joguk van élni! Ha mindent kilönének, ami egyeseket idegesit, akkor nagyon gyorsan nem lenne semmi élölény már a földön.
2009. jún. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Aminek a hangját hallod az nem róka, hanem Aranysakál! Esetenként összetévesztheted messziről.

Beszélj a helyi vadásztársasággal!

A róka fél az embertől, kivéve ha veszett, és nem vonyít falkában!

2009. jún. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bibi05 ***** válasza:
95%
Érdekes énis tolna megyében laktam erdő mellett.A szomszédunk egy rókacsalád volt de érdekes minket nem zavart.Nem tudommi bajod van velük mi egyszer sem hallottuk de nálatok biztos más rókák élnek.istenem .............
2009. jún. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
A róka nem fél az embertöl, ha nem üldözik és éjjel meg bejár a lakott helyekte ennivalót keresni. Nem valószinü hogy veszett - csak akkor kell erre gondolni, ha egészen odajön az emberekhez, olyan közel, hogy meg lehet fogni.
2009. jún. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem addig amíg nincs megfelelő indok arra hogy ne éljenek ott, pl. anyagi kárt csinál, tyúkot lop, amit tudsz bizonyítani, addig nem tehetsz túl sok mindent. A rókák egyébként nagyon ritkán vonyítanak. Ne vedd őket figyelembe, esetleg valamilyen zörgő-csörgő tárgyat vigyél magaddal ami belefér a táskádba pl. kereplő, amivel elriaszthatod. Nagyon jó fülük van, sokkal érzékenyebbek mint a miénk. Nem keresik a bajt, csak élni szeretnének. Ők már sokkal régebben itt vannak, mi vettük el az ő életterületüket, és itt most nem csak a rókákra gondolok. Az a minimum hogy békén hagyjuk őket.
2009. jún. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Első blikkre azt mondom, hogy vagy a jegyzővel, vagy a helyi vadásztársasággal vedd fel a kapcsolatot.

Ők a hatályos rendeleteket figyelembe véve, megvizsgálják az esetet.

Ha veszettség áll fenn, akkor a rókákat mindenképp kezelniük kell.

(Ha a férjem du. haza ér, megkérdem, mi az eljárás ilyenkor, mert ő vadász. Hasznos ötletet mindenképp fog majd adni.)


Üdv!

2009. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A 09:12-es vagyok.


Ilyenkor vannak kisrókák, akik mindenfele kóborolnak. "Bevett" dolog, hogy bejárnak a lakott területre élelmet keresni.

Mivel a rókák be vannak etetve veszettség ellen, így a számuk megnövekedett, mert az állományukat ez a betegség tartotta "karban".

Igaz, hogy a rókák is ugatják a holdat, amit hallasz, az az aranysakál.

Amúgy a vadászok a lakottterületen belül nem tehetnek semmit, csak attól min. 200 m-re lőhetnek. Ha nem indokolt, nem is tehetik meg.


Röviden ennyi.

Üdv!

2009. jún. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a nagy helyzet hogy itt pároztak elöttünk,,és egyszer pont jöttem hazafele és láttam,,ők is megláttak és egyből elszaladtak 2 különböző írányba ,,és ilyen hülye hangot adttak ki magukból(gondolom hívta a nőstényt a kan..)

Engem nem zavarnak a rókák ha jó messze vannak tölem de azért má ez sok hogy ideköltöznek a faluba..éljenek az erdőbe a megfelelő helyükön..Amugy kitaláltam hogy mit fogok tenni..amikor meglátom valameiket kivilágitok a búvár lámpámmal hátha megilyednek azt elköltöznek valamerre...

2009. jún. 9. 18:54
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Ha faluba laksz szokd meg hogy vannak vadállatok ha nem megy akkor Költözz panellakásba és ott biztos nem lesz ilyen gondod!

Majd ha kefélsz az asszonnyal én is jövök és búvárlámpával világítok a pofádba oké?


Ha faluba laksz szokd meg hogy vannak vadállatok

2009. jún. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A párom a II.kerületben,Pasaréten dolgozik egy lovardában.Ott már évek óta él három róka,teljesen bizalmasak,az embert egészen közel engedik magukhoz,de hozzájuk érni nem lehet,zt nem engedik.
2009. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!