Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egyre több emberrel, vagy...

Egyre több emberrel, vagy inkább kamasszal találkozok, aki tart valamilyen állatot, mert megengedheti magának, de az alapvető igényeit nem tudja biztosítani. Ez már nem állatkínzásnak minősül?

Figyelt kérdés
a példa onnan ered, hogy kínáltak eladásra egy madagaszkári nappali gekkót 23*28*14-es terráiumban... Véleményem szerint ha más baja nem is, de a stressz már jól kikészíthette...
2012. márc. 6. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan "menőznek" vele. Igaz leginkább kutyákkal vagy kígyókkal szoktak. (Bár ma már minden megtörténhet)

Meg azt hiszik hogy ők lesznek a "húdekirályrajgyerekekakiktelevannakpénzel" ha ilyen állatokat vesznek mint a gekkó, hol ott azt se tudják hogy kel tartani, csak megtetszett nekik stb.


Remélem érthető volt:) Ha nem, akkor az azért van mert fáradt vagyok.

2012. márc. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Sajnos vannak divat majmolók,ha egy sztárnak állata van neki is kell,vagy valami egzotikus faj,de göze sincs hozzá,csak addig kell mig menönek érzi ettöl magát.

Igen állat kínzás ha ilyen emberek tartanak bármilyen állatott,nem meg felelő hely és bánás mód hiányában.

Számomra az is undoritó,ha egy kutyát 1méteres láncon tartanak évek óta,sajnos nálunk még nem kielégitő az állat védelem.(én szóvá szoktam tenni a tulajnak a helytelen tartást-Téged kéne igy ki kötni-hogy éreznéd magad?-de sajnos többet én sem tehetek,probáltam jelenteni,de ilyesmire nincs pénz,nincs ember.

2012. márc. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
persze értem én :) csak én még a botsáskáimnak is egy 160 literes insectáriumot csináltam, hogy minden biztosítva legyen nekik, és csak a belefektetett időmbe került, mert az anyagot cseréltem... ha másnak nem, legalább a szülőknek lenne több eszük...
2012. márc. 6. 17:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

hát igen.. én (sajnos) ismerek egy lányt aki egy 50x25x30-as terráriumban tart 2 tengerimalacot... szénát nem kapnak... hetente max 1x lesznek kitakarítva... és nyúltáp van nekik beszórva.... a kislány 11 éves.. meg öltözteti őket.. meg bezárja őket a szekrénybe... "úsztatja" őket :/

én adtam neki egy 60x40-es ketrecet de nem kellett neki ezért kidobta... felajánlottam hogy levágom a malacok körmeit és hozok neki egy itatót és egy etetőt meg szénát...nem kellett neki... mondtam neki hogy ez így nagyon nem jó és hogy kínzás... de nem hiszi el...

nekem a malackáim egy 100x50-es ketrecben vannak minden nap ki lesznek engedve 2 órára.. és ha hívom őket odajönnek:)

2012. márc. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tengerimalacom nem volt, de anyum mesélte, hogy kislány korában, kint voltak nekik az udvaron, és ha hívta őket, jött az egész család, papa, mama, gyerekek... bár ott a szülő hibázik nagyot, inkább ne tartanának az ilyenek semmit, elég lenne nekik a virtuális házi-kedvenc...
2012. márc. 6. 18:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem sok kisállat-kereskedés is felháborít. Némelyikben iszonyat kis helyen vannak bezsúfolva az állatok, arról nem is beszélve, hogy hímek és nőstények, szülők és testvérek vegyesen. Tehát hagyják, hogy testvérek egymással szaporodjanak...no comment. megaztán egyoldalúan etetik őket, jártam már olyan helyen is, ahol még vizük se volt. Na ez megint csak olyan, hogy akik nem képesek megfelelő körülményeket biztosítani, azok mért nyitnak állatboltot? És sajnos néha ők mutatják a példát, a gazdi látja, hogy "áh, a kereskedésben is csak ekkora helyük volt"...Meg aztán arról nem is beszélve, hogy sokan nem veszik figyelembe, hogy a tengerimalac/degu/patkány/papagáj társas lények, és egyedül tartják. A kereskedésben meg egy szót sem szólnak, hogy ne egyet vegyél, hanem legalább kettőt. Pedig nekik jobban meg is érné úgy. Persze tisztelet a kivételnek.
2012. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igazad van, ismertem egy rendes helyet, normálisan tartották a kisállatokat, tapasztaltak voltak az eladók, mert világéletükben szerették az állatokat, de tönkre mentek, mert nem tudták felvenni a versenyt azokkal, akik összezsúfoltak rengeteg állatot, és 25cm növő halakat nyugodt szívvel ajánlottak akár 60 literes akváriumba...
2012. márc. 8. 11:16
 8/9 chrishu ***** válasza:
59%
Itt gyakorikérdéseken is a sok 12 éves gyerek azt hiszi, hogy kaphat otthonra gepárdot medvét meg mindent...
2012. júl. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Már bocs, de én is 12 vagyok és eszemben sincs a két kutya mellé a kertvárosi házunkban egzotikus állatokat tartani! Az osztálytársaim egy része pedig egyenesen hülye, mert pl. az egyik masztiffot tart a panel lakásban, a másik madárkalitkába anakondát, stb., stb.!

Egyébként a Harry Potter könyvek után az emberek hirtelen felindulásból baglyokat vettek, majd, amikor lecsengett ez a mánia, szabadon engedték őket. A hóbaglyok meg szépen elkezdték kiirtani az őshonos bagolyfajokat...

Vannak ilyen elmebetegek!

2012. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!