Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó háziállat a...

Szerintetek jó háziállat a törpenyúl?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon édes de nem tudom hogy jó háziállat-e... :)

2012. márc. 13. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, de mint minden állat, sok felelősség is! :) A nyúl különösen sokat "bogyózik", sűrűn kell takarítani, foglalkozni kell vele minden nap, és sétálni is el szokták vinni (ha pl nem tudod a szobában szabadon engedni).

És nem az a labdavisszahozó-típus, mint azt biztos te is tudod :D. De a simogatást szereti, és el is viseli ha úgy van szoktatva. :) De mielőtt vennél egyet, olvasgass a neten a helyes tartásról, sok oldalon le van írva részletesen, hogy pontosan mire is van szüksége a csöppségnek. :)

2012. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
persze majd utánanézek :) köszönöm :D és azt nem tudod hogy mennyibe kerül? :$
2012. márc. 13. 21:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nem az előző vagyok de utána néztem mert érdekelt engem is :D

1500-3000ft körül vannak :)

2012. márc. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bogyó még hagyjám de hogy mennyit pisil.... mint egy niagara és rettentő büdös :S volt kiskoromban is törpenyuszim de legutóbb anyumnál volt kertben hát mikor nála voltam és takarította nyulat nem tudott levegőt venni annyira büdös volt pedig 2-3 naponta takarította annyit pisil.. Kiskoromból is az maradt meg hogy alszik egy pulcsin az ölemben 1 órát és mikor felébredt akkorát rámhugyozott hogy a gatyám a bugyimig átázott és kb 20at rámbogyózótt így édees álmában:) Igen szépek énis beleszerettem pont pár hete egy oroszlánfejűbe,ritka szép volt de mikor ezekbe belegondoltam (jó meg nálam albérlet is ) meg hogy a lakásba milyen szagok lesznek akkor elment a kedvem és örültem mikor láttam hogy le van foglalva és elviszik jó helyre:) meg nemis egy hörcsög élettartamú mert elél 8-10 évig és sajnos sokan ráunnak mert túl sokat várnak el egy nyuszitól:( jól gondold át ezeket. Én inkább tengerimalacot ajánlanám az kevesebbet pisil könnyebb tisztán tartani de sajnos ő is nagyon büdösödik! Ha ezek mellet azt mondod neked akkoris kell akkor jó nyuszizást kívánok neked:)
2012. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm.. :) tengerimalacom már volt egyébként :DD a nyúl büdösebb náluk?
2012. márc. 14. 15:30
 6/10 anonim ***** válasza:
sokkal persze nagyon erős húgy szagú hiába takarítod akár 2 naponta,rengeteget pisil mint ahogy leírtam!
2012. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem a nyulat ne tartsd bent! nem benti állat még a dísznyúl sem.. nekem is van dísznyuszim, de kint..:D télen meg bevisszük a garázsba, vagy melegebb helyekre.:D:)
2012. márc. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. ápr. 14. 11:38
 9/10 anonim válasza:

Szia!


Tudom, már régi a kérdés, de még hozzátennék valamit... Nehogy állatkereskedésből vegyél nyuszit!! Csakis tenyésztőtől! Igaz, hogy ott drágább, de az állatboltban vásárolt nyuszik nagy részének van valami baja, pl. fogprobléma, mivel sokszor keverékek. (Állófülűt és lógófülűt SOHA nem szabad pároztatni, mert más az állkapcsuk felépítése, s így a kicsik foghibásak lesznek, szóval havonta kell vinni a nyuszit fogcsiszolásra...)

Oké, a boltban olcsóbb a nyuszi, de NEM sokkal... Pl., nem tudom, merre laksz, de a Mammutban a My Pet-ben 6500-ért láttam nyuszikat, én meg júliusban fogom elhozni az enyémet a Makkocska Tenyészetből, és 10 000 lesz, szóval 3500-zal drágább, mint a bolti, ami szerintem nagyon is megéri, ha kapsz egy fajtiszta, és ezáltal egészséges nyulat.

Mert amit egy előző válaszoló írt, hogy egy nyuszi 1500 Ft-ba is kerülhet... Hát, az még állatkereskedés SE lehet, max. szaporító, ott meg még kevésbé kapsz egészséges törpenyulat, csak esetleg egy beteg, 1 éven belül elpusztuló házinyulat.

Szóval, vettél már nyuszit? Ha igen, honnan?

Remélem, nem baj, hogy ezt leírtam, csak segíteni szeretnék, hogy sok boldog évet együtt tölthess a nyusziddal! :)

2012. júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy írtál... az egyik barátom tenyészt nyuszikat és tőle kaptam egyet szülinapomra..:)
2012. nov. 13. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!