Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg így ölik le a marhákat...

Tényleg így ölik le a marhákat a vágóhídon?

Figyelt kérdés

CSAK ERŐS IDEGZETŰEK OLVASSÁK TOVÁBB!!!


egy gyűrűt raknak az orrába, hogy lehúzzák a fejét a földre, aztán lehúzzák a fejéről a bőrt, majd betolnak az agyába egy valamit, hogy szétroncsolják az idegeket.


Ez valóban így megy és engedélyezett? Van olyan ember aki képes ezt megcsinálni?


2012. márc. 19. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amikor én utoljára láttam, még "taglózták" őket.

Elvileg akkor azon nyomban összeestek. De volt, amelyik nyúzás közben "feléledt", mert nem jól ütötték le.

2012. márc. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt a baromságot honnan szedted?!
2012. márc. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal árammal kábítják, és kivéreztetik, vagy fejbelövik őket. A fejéről minek nyúznák le a bőrt? Semmi értelme.
2012. márc. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Árammal ütik ki őket vagy estleg lövik de az tovább tart.

Amit írtál az kicsit drága lenne, macerás és még emberteleni is. Ja és hülyeség.

2012. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
azért nyúzzák le, mert túl vastag, hogy bármi is átüsse. amúgy vágó bikáról van szó.
2012. márc. 21. 06:30
 6/11 A kérdező kommentje:
Árammal meg nem szokták, mert akkor olyan nagy feszültséget kéne ráadni, hogy a vér kicsapódna és fekete pettyek keletkeznének a húsban.
2012. márc. 21. 16:41
 7/11 anonim ***** válasza:

De igen, ma már árammal szokták. Lehet is kapni ilyen készüléket, "sokkolónak" hívják, vagy minek. (Legalábbis én ilyen néven láttam.) A disznót biztosan, és a lovakat is, tudtommal. A csirkére persze nem figyelnek ennyire, a marháról meg nem tudok sokat.


De bárhogy is csinálják, mindig akad egy-kettő, amelyik még valamennyire eszméleténél van a további lépéseknél is, egyszerűen azért, mert eléggé sietni szoktak.

2012. márc. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

A marhákat fejbelövő készülékkel kábítják. A gond az, hogy az agyuk nagyon kis méretű, ezért nehéz eltalálni, főleg, ha mozgatja a fejét (mert ugye fél szegény pára). Sokszor kell újra lőni, mert nem sikerül elsőre eltalálni. Ez elnyújtja a szenvedéseiket. Főleg nagyobb vágóhidakon fordul elő, ahol nincs elég idő az állatok kábítására, hogy felébrednek. Már fenn lógnak a futószalagon, és magukhoz térnek, akkor azt is végig kell élniük, hogy kivéreztetik őket. Elég borzalmas.

De más állatfajokkal is ugyanez a helyzet nincs tökéletes kábítás, mert ugye azt tartják elsősorban szem előtt, hogy a hús később fogyasztható legyen, vérmentes stb. Ja, és a legolcsóbb módszereket használják, szóval....

Jó étvágyat!

ne egyetek annyi húst, vagy egyáltalán. Sok állatot megmentetek vele. És legalább nem vesztek részt a kínzásokban.

2012. jún. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A bőrt szerintem nem húzzák le a fejéről. Teljesen felesleges lenne, mert az nem akadályozná az idegek szétroncsolását. De én is úgy tudom ahogy az előző válaszba írták.
2012. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

ÉN hentes vagyok vágóhídon, én nem az állatokat vágom de szoktam látni hogy csinálják.

1.Nem raknak gyűrűt az orrába hogy lehúzzák Orrfogót raknak be nekik de ,csak akkor ha nem bírnak velük .

2.Nem húzzák le a bőrt a fejükről (nem tudom honnan vetted)

3.Régebben taglóval v. pikkerrel kábították most már vagy fejbelövő pisztollyal vagy elektromos áramos kábítóval kábítják.

4.8 as válaszoló nagyjából elmondja a dolgokat DE, ha magához tér nyúzás közben KÖTELEZŐ kézi hordozható felbelövő pisztollyal újrakábítani őket .


+Mi is emberek vagyunk nekünk is vannak érzéseink ,mi sem szeretjük látni a szenvedő állatokat és mindent meg is teszünk azért hogy nem szenvedjenek.

2014. febr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!