Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Erkélyes panelban lakunk....

Erkélyes panelban lakunk. Tarthatunk tyúkot?

Figyelt kérdés

Arra gondoltunk, hogy mivel már lassan 60 forint 1 db tojás, otthon, a teraszon berendezünk egy tyúkólat, amibe pár tyúkot, és egy kakast tartunk, és ezáltal lesz majd itthon tojásunk.

Megoldható?


2012. márc. 20. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amellett, hogy a szomszédok meg fognak őrülni, szerencsétlen madaraknak is kínzás. De szerintem nem is engedik.
2012. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én még életemben nem laktam panelban, és nem is gyakran jártam lakótelepen sem, ezért nem tudom, hogy fest egy ilyen erkély.


De egy tyúkólban elég "silány" tyúkok cseperednek majd fel, főleg, ha kapirgálni sem tudnak. Valószínűleg táp is kell majd nekik, mert nálunk elég a búza meg kukorica, és így is minden nap van tojás, és szépek is, de ugyebár nálunk legelnek, meg mindenféle rovart is elkapnak.

Aztán, szerintem egy korláton át tudnak repülni, tehát dróthálót kellene kifeszíteni az erkélyre.


A szaporítást meg végképp nem ajánlom panelban. A kakast én kihagynám. Elég lesz a két tyúk.

2012. márc. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Haszonállatot nem lehet panelban tartani. Nem tudsz neki megfelelő életteret biztosítani, a szomszédok meg ki fognak érte filézni. Főleg az alattad lakó, ha lemossa hozzá az eső a tyúkszart.
2012. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Off:

Volt egy néni jó pár éve a TV-ben, házi kedvencként tartott egy tyúkot panelban. Pont a mi városunkban, nem messze szüleimtől. Egyszer láttam a nénit, pórászszerűséggel sétáltatta, nagyon nevettem :D

On.


Én nem tartanék a helyedben erkélyen tyúkokat. Ha a tojás kell és drágának találjátok, menjetek ki egy TSZ-be, ott sokkal olcsóbb.


Ha poén volt, akkor jót nevettem ;)

2012. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tarthatsz. Nem szabad. A másik meg tényleg az élettér hiánya. A tyúkok, kacsák itthon, ahol lakom mind legelnek, futkosnak. Azon a 2x3-as vagy 3x4-es erkélyen mit tudnának csinálni?

60 forint a tojás, ez van, spórolni kell. Most tojnak már, de télen én is vettem a tojást.

2012. márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor maradnak a cannabisok az erkélyen.
2012. márc. 20. 21:42
 7/8 anonim ***** válasza:
inkább a tyúkok! :D pont ma merült fel az a tojás tyúk panel kérdés a suliba ahova járok! :D
2012. márc. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt a madarak szenvednenek, másfelől nem érne meg. egy falusi kertben azért csak találni fa hulladékot, vagy szomszédtól lehet kérni, így fillérekbol megvan az ol, a másik a kaja. Vidéken meg lehet termeszteni, másfelől meg a madarak a kertben legwlhetnek gazt, ami meg ingyen van. Ráadásul a szomszédokat nagyon tudja zavarni pluszban.
2012. márc. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!