Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg egészségtelen halakat,...

Tényleg egészségtelen halakat, illetve vízben élő állatokat tartani a HÁLÓSZOBÁBAN?

Figyelt kérdés
...
2012. ápr. 6. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha tisztán van tartva az akvárium, miért lenne egészségtelen?
2012. ápr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem tudom ...én is csodálkoztam mikor mesélték... állítólag semmilyen vízben élő állatot nem lehet tartani hálószobában

talán akkor egészségtelen, ha nincs lezárva az akvárium teteje és a víz ki tud párologni... :/ vagy ez is hülyeség?

2012. ápr. 6. 17:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Erről eszembe jut egy egykori feng-shui őrült barátnőm.

3 cm-rel arrébb toltam nála egy asztalt, majdnem stroke-ot kapott, mert úgy rossz felé keringett a csí. :D

Bio hálószobája volt. Nem elektromos cucc, műanyag nem volt benne!

Mikor nálam volt, egy sűrű rézdróthálóval takartam el az aksi alatti szekrényt, abban volt a külső szűrő, meg mögé dugtam az elosztót. Így leárnyékoltam az elektromágneses hullámokat.

De ha nem elmeháborodott az ember, akkor nem kell ilyeneket csinálni. :)


A víznek, és az állatoknak szerintem semmi közük az egészségtelenséghez. Viszont a túl sok elektromos készülék állítólag tényleg hatással van az emberekre.

2012. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
100%

Ez egy feng shui szabály, amiben vagy hiszel, vagy nem, de semmi köze sincs semmi tudományosan igazolható dologhoz. Én nem értek hozzá, de valami olyasmiről szól, hogy a hálószobában a tűz elemének kell erősnek lennie, amit elnyom egy ilyen vizes dolog. Van valami a pénzzel is, a halak és a víz ehhez kapcsolódik az ázsiai hitvilágban, és ennek sincs helye a hálószobában. Kérdezd meg az ezotéria rovatban, ott többet tudnak mondani erről.


De semmi orvosi oka nincs a dolognak. Általában még kifejezetten jót is tesz, mert a lakásokban gyakran túl száraz a levegő.

2012. ápr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem az egészséggel van a baj, hanem esetleg a hanggal. Éjjel-nappal megy a levegőztető, annak bizony búgó hangja van. Ha bírod, vidd be. Ha nem szereted a zajt, akkor tedd máshova.
2012. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:
88%
Igazság szerint egy akváriumot lehet teljesen hangtalanul is üzemeltetni. A levegőztető nem szükséges alapkellék, a szűrő az. A tökéletes oxigénellátáshoz elég, ha a szűrő hullámoztatja a felszínt, ez pedig nem jár hanggal.
2012. ápr. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ki az aki éjjél és nappal egyaránt üzemelteti a szűrőt meg a porlasztót O.o
2012. ápr. 7. 15:36
 8/9 Platypus ***** válasza:
100%
Mindenki, aki tisztában van vele, hogyan működik az akvárium és meg akarja adni a halainak a minimumot az egészséges élethez. Egy akváriumban folyamatos áramlásra van szükség a biológiai szűréshez, ha ez nincs, akkor a halak a saját vizeletükben úsznak. Ők nem tudják lehúzni a WC-t, az összes végtermék az életterükben marad. Szűrő nélkül egy hal élete állandó ammóniamérgezésből áll.
2012. ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem már évekóta megy egyfolytában, a levegőztető szűrő sosem kapcsolom ki 1 percre sem, csak mikor takarítom ..! Ha valami dísz állatot akar az ember, akkor ne sajnálja rá a pénzt ..! Viszont ha sajnálja rá, akkor ne vegyen ..!
2012. ápr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!