Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kb mennyit keres egy állatorvo...

Kb mennyit keres egy állatorvos és mennyi szabadideje van?

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
96850,- Ft/hó
2009. jún. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon pénzéhes, akkor sokat. Ha inkább az állatszeretet vezérli, akkor kevesebbet, szabadideje meg szinte nincs is. Persze ez attól is függ, hogy privát vagy kórházban dolgozik alkalmazottként, fix fizetésért.

Én ismerek mindenféle állatorvost az állatkórházból és úgy vettem észre, hogy a kevésbé pénzéhesek sokkal jobban odafigyelnek a macskáimra, megértőek, pedig sokszor a harmadik műszakot húzzák zsinórban.

A pénzéhesebb fajta meg csak rájuk pillant egyet, benyújtja a számlát oszt jónapot. Eddig tőle kaptuk a legtöbb téves diagnózist.:S

2009. jún. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Valóban a pénzéhes rengeteget, aki pedig szívből csinálja az kevesebbet. Rengetegszer volt példa arra, hogy este rohantunk a vesebeteg cicával az orvoshoz, aki mondta, hogy egy hónapon át hetente háromszor hordani kell injekciózásra a macskát, ilyenkor alkalmanként három injekciót kapott, majd amikor egy hónap után megkérdeztem, hogy mennyivel tartozok, rávágta, hogy semennyivel sem. Alig bírtam egy ezrest beleerőltetni a kezébe, és ez hat éven keresztül így ment, majdnem minden évben.


Két hete meg nagyon rosszul lett két kiscicám. Rohantam velük az orvoshoz, hosszas vizsgálódás után mondta, hogy vírust kaptak el, kaptak két-két szurit meg tablettát, és megint nem kért el semmit sem! Egy forintot sem! És még az ezrest sem fogadta el! Nagyon szeretem ezt az állatorvost, látszik rajta, hogy szívből csinálja!

2009. jún. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Másodiknak igaza van, nagyban függ attól, hogy "magának" dolgozik, vagy valahol alkalmazott, így egész nagy különbségek is lehetnek, én úgy gondolom mint a fogorvosnál. A "magán" közül is egyik ötezerért töm, a másik tizenkettőért, itt egyik négyezerért heréli ugyanazt, a másik meg kilencezerért például.

A szabadideje a lelkiismeretétől függ, van aki több helyen dolgozik, a mi idős dokink csak a saját rendelőjében, napi négy órát, de házhoz is megy, ha nem sürgős értelemszerűen lehetőleg rendelési időn kívül.

A szüleim előző orvosa egy pénzéhes pasas volt, szinte mindenre azt mondta, hogy nincs annak semmi baja, négyezer, mikor pedig megnyomorodva hazament pénteken kora este a macska és felhívták, közölte, hogy nincs rendelés, nem nem ér rá, és nem is tud senkit aki ráérne. Hát kösz. Akkor másikhoz vitték, azóta is odajárnak, ő felállt a vacsoraasztaltól, hogy vigyék a macskát azonnal, megy a rendelőbe. Nála olyan is volt, hogy nem is kért el pénzt, mikor ténylegesen nem állapított meg semmi "szervi" bajt, csak stresszt vagy ilyesmit. A másik, meg a "semmi baja" szövegért is tartotta a markát. (közben meg volt)

2009. jún. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Ez a 3. nagyon aranyos, nekünk is hasonló a dokink. Régebben giardiával kezelték a macskáimat és csak a pasztát kellett kifizetnünk, se vérvételért, se egyéb vizsgálatokért nem kért pénzt. Már direkt szégyelltem magam.

A te orvosod véletlenül nem Vasban van?:)

2009. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Ez azért szerintem túlzás, amit az előző válaszoló írt. Az oltóanyag és a tabletta is pénzbe kerül a dokinak, ezért nem értem, hogy lehet ennyire nem pénzéhes(bcsi ezt nem tudtam jobban megfogalmazni). Én is állatorvos szeretnék lenni később, mert imádom az állatokat és szívből csinálnám. De senki állatát nem az állatorvos dolga eltartani, főleg olyat nem aki ki tudná fizetni annak az oltóanyagnak az árát. Legalább a termékárat elkérem.
2009. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
22:59-nek ment
2009. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem, az én orvosom nem Vasban van.


Egyébként nem túlzás, nem hazudok, én csak az igazat írtam le, ennyi. Tudtommal semmi előnyöm nem származna abból, ha hazudnék, és miért is tenném?


Nem kért el az orvos semmit sem, sem akkor, amikor a vesebeteg cicát hozzá hordtuk, sem most, amikor a két kiscica lett beteg, ezt miért olyan nehéz elhinni?


Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy kb. 15 éve ő a család állatorvosa. Ő oltja be a kutyákat, ő ivartalanította mind az öt cicámat...stb. Például egyszer november elsején lett rosszul a cicám, felhívtam, hogy ki tud-e jönni, és 10 perc múlva már a kapuban volt. Bejött, megvizsgálta, adott egy szurit majd amikor megkérdeztem, hogy mennyivel tartozok, azt mondta, hogy semmivel sem. Mondom, hogy, á, dehogy, legalább egy ötszázast had adjak már, bementem a pénztárcámért a szobába, és mire kijöttem a nappaliba az orvosnak hűlt helyét sem találtam. Úgy rohantam utána kapuhoz, mert már bent ült a kocsiban, és csak pironkodva fogadta el az ötszázast.


Ezen mit olyan nehéz elhinni? Az egy dolog, hogy te milyen állatorvos leszel, ő ilyen állatorvos és nem cserélném el a világért sem.

2009. jún. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat:)
2009. jún. 20. 23:31
 10/10 anonim ***** válasza:
[link] ez hátha segít
2011. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!