Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy hallom a denevér...

Létezik, hogy hallom a denevéreket?

Figyelt kérdés
Amikor itt repkednek hallok közben valami ciripelést. Amikor ezt mondom a szüleimnek akkor meg azt mondják hogy nem hallhatom meg ilyesmi.
2012. máj. 10. 16:24
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én is szoktam hallani őket és engem is hülyének néznek emiatt. Lehet, hogy csak a fiatalok hallják? Én 16 vagyok de mindig is hallottam.
2012. máj. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet hallani, ahogy ciripelnek. [link]
2012. máj. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 14 vagyok, 6 éve költöztünk panelba és a házak közötti szűk résekben laknak a denevérek. Minden este repkednek és én is hallom őket. Apámnak szoktam mondani, ha a szobámban van és gépezik, hogy hallom a denevéreket, de ő azt mondja, hogy ő semmit nem hall.
2012. máj. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

A denevérek által kibocsátott tájékozódó hangokat biztosan nem hallod, ugyanis azok jóval túl vannak az ember hallási tartományán, tehát nem 30 kHz, hanem legalább 35 kHz, de inkább 60-70 kHz-es frekvenciákon "füttyögnek".


Vannak ugyan emberek, akik 30 kHz-es hangot is hallanak, de egyrészt ez ritka, másrészt még ez is kevés a denevérek hangjának hallásához.


Viszont, szerintem kiadnak a denevérek más hangokat is, ezenkívül, amiket esetleg hallhatsz.

2012. máj. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én is szoktam hallani őket de szerintem mindenki hallja :D
2012. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


Utolsó bekezdésben írják, hogy hallatnak ember által hallható cincogó hangokat is.

2012. máj. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem csak ultrahangon adnak jeleket, csak azokról beszél általában mindenki, mert az az érdekes. Kicsit alájönnek a hallható magasságnak is, szóval mindenki, akinek egészséges a hallása hallja őket.
2012. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is hallom őket, nekem sem hiszi el senki. Már megszoktam. :)
2012. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is hallom őket. Érdekes hangot adnak ki, nem cincogás, nem is csipogás nem tudnám semmihez sem hasonlítani.


Gyerekkoromban is hallottam és most huszonévesen is. Apukám is hallja, anyukám viszont nem (sosem értette, miről magyarázunk :)). A barátaim sem szokták hallani, a szomszéd pedig azt terjeszti rólam, hogy hallucinációim vannak - amióta egyszer megkérdeztem, hogy ő hallja-e.

Ez van. :D

2013. febr. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
42%
szinte mindenki hallja akinek normális a hallása de ez kortol is függ mer ahogy öregszik az ember annál rosszabban hall
2014. máj. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!