Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Így nem jutnak be a legyek?...

Így nem jutnak be a legyek? Biztonságos így aludni?

Figyelt kérdés

Előre mondom, én rettegek a legyektől és ilyenektől.


Az ablakunkon van szúnyogháló (a szobámban) de az ajtón amikor ki-be megyünk bejöhetnek dolgok illetve nincs mindegyik ablakok sz.háló a lakásban. Nem tehetek róla, anyámék nem raknak fel...


Nálam viszont vannak ilyen kis legyek, muslincák és hasonlók. Ezek át tudnak bújni a szúnyoghálón, láttam is már amikor éppen préseli át magát a lyukon. Pedig átlagos háló, nem is lyukas semmi... mégis átbújnak dolgok!


Tegnap este is elszállt mellettem valami, de nem tudtam elkapni. Valami lepke, légy vagy ilyesmi szerű lehetett.


Lekapcsoltam mindent, hogy majd a spotlámpa fényére idejönnek és leütöm, de hiába... nappal se mentem a függönyre...


Félek így aludni... ugye ezek nem mennek bele az ember fülébe, orrába, szájába?


Mert az köztudott, hogy a légy belepetézhet az ember fülébe pl. Orvosoktól tudom. Minden bajom van...

Meg este amikor itt eszek az ételt egy percre nem merem lerakni a poharat meg minden korty ivás előtt átnézem nincs-e rajta valami. Már kikészít.


Éjjel az abrakot végképp nem merem kinyitni... napközben kinyitom, de akkor is csak ha itthon vagyok és látom, hogy bejött-e valami.


A szúnyogháló amúgy jól van felrakva, csak az egyik oldalon kicsit jön le, vissza szoktam nyomogatni, de nem az igazi. Majd nemsokára lesz új remélhetőleg. Annyira nagyon nem áll el, csak szerintem ha egy bogár vagy valami alámászik akkor be tud bújni. Ugye a legyek nem szerencsétlenkednek ennyit, hanem akkor simán átszállnak máshová? Csak nem bújnak ott át, nem?


Rettegek a legyektől, jobban mint más a póktól, egértől. :(



Szerintetek megnyugodhatom és ami a szúnyoghálón átjut azokkal a kis dolgokkal nem kell foglalkozni? Ezek nem csinálnak semmi bajt a lakásban? És az emberre nem szállnak rá?


Köszönöm szépen a válaszokat.


2009. júl. 7. 20:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elég nevetséges lett így, pár helyen elírtam. pl. ablak helyett abrak :DD bocs, csak most is az ablak nyitva a számítógép fényére meg félek idejönnek ezek a dögök...
2009. júl. 7. 20:54
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

1. Vegyél sűrűbb lyukú szúnyoghálót.

2. Ezek az égvilágon semmi kárt nem okoznak benned/Neked, hidd el! És aki falunk él ezerféle rovar közt? Ha ők túlélik, te is kibírsz 1-2 muslincát.

3. Nem akarlak megbántani, de ha ilyen mértékben iszonyodsz tőlük, pszichológust javaslok.

2009. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
32%

Te őrült vagy xD Belemászni az ember fülébe szájába xD LOL

Szerintem belemászik az agyadba az orrodon keresztül és ott fog zümmögni háhá vagy lehet h már most is ott van xD:O

2009. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

A muslincák(kis legyek)nem okoznak nálad semmilyen kárt.Meg azok inkább cefrére mennek.puha vagy rohadó gyümölcs.De ha mégis van a szobádban az nem száll rád.A légy meg inkább zavaró mint félni való.Én úgy tudom,hogy ami zölden csillog az köpi be az ételt meg minden mást...

Ha ennyire rettegsz akkor tudom ajánlani a rovarirtást.Vannak erre szakemberek akik kimennek és elgázosítják az egész lakást.Igaz,hogy csak 6 óra múlva lehet újra a házba lépni de nagyon hatásos.Tavaly nálunk csinálták és nagy ívben elkerült minket minden bogár.Még a nyitott ablakon sem jöttek be.Ha egy mégis olyan bátor volt pillanatok alatt elpusztult.

2009. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Ez hihetetlen, ilyet még életemben nem hallottam, mármint hogy valaki ennyire félne a legyektől, elképesztő...

Rólad az jutott eszembe, amikor a lúzer scben a srác félt a napfénytől, de valahogy mégis leküzdötte a félelmét...

Na de mindegy is, a lényeg az hogy szerintem se lesz ezektől semmi bajod, de szerintem aki ilyen hosszasan taglalja az iyen összetett problémáját, abban nagyon mélyen gyökerezhet ez a dolog, tehát a benned kialakult képen nem valószínű hogy néhány komment változtatna.

Ja érdekelne hogy hány éves lehetsz, és mégis fiú vagy lány?

2009. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Kislány, ez már beteges fobia a rovarok minden fajtájátol. Attol ne félj, hogy a legyek beleszállnak a szádba ,vagy a petéiket a fuledbe rakják le, inkább csak a zummogésuk zavarhat. Lehet kapni néha ú.n. szúnyoghálot, vagy moszkito hálonak is neveznek, ezt az ágyad folé kell szerelni és leengedni az ágy korul, hogy semilyen rovar ne férkozhessen hozzád. Nézd meg az IKEA-ban.

Ezen kívul tegyél egy jokora Thuja galyat egy vázába az ágyad kozelébe, ennek nem szeretik az illatát és békén hagynak. Ha ezek kozul a tanácsok kozul egyik sem használ, akkor fordúlj orvoshoz, mert ez már beteges félelem és kezelni kell.

2009. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

21:02-s vagyok.Miért kell szegényt leszólni mert fél a legyektől?Mindenki fél valamitől.Ha nem élőlénytől akkor valami mástól de nincs olyan ember aki semmitől nem fél!!!

A párom például a madaraktól fél.Retteg a csirkétől.Ez van attól még ugyan olyan ember mint bárki más!Én a pókoktól rettegek és a fulladásos haláltól.Na és ti kedves válaszolók?Mitől féltek?

2009. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

21:00

Sűrűbb lyukú szúnyogháló az milyen? Szerintem ennél sűrűbb már nem igen van, a régi még ilyen sem volt. A levegő is érezhetően lassabban jön át rajta. De ez a sűrűbb is van olyan helyeken, ahol sima vagy speciális helyre kell érte mennem?

Hát, mi se a városközpontban lakunk, van itt sok rovar...

Nem bántasz meg, én is tudom, hogy ez már kóros nemsokára pszichológushoz fordulok, hátha sikerül legyőzni valahogy ezt a félelmemet. Jelenleg keresem a megfelelő orvost.


21:02 te pedig tudatlan vagy! Sokféle légy van ami belemászik az ember fülébe, orrába. Mert vonzza őket a szaga. Akkor is, ha az ember tisztálkodik. És sok légy faj belerakja a petéit, aztán a lárvákat csipesszel kell eltávolítani és azt hiszem jóddal kell kifertőtleníteni stb. De rettenetes lehet, amikor érzed mászkálnak benned. És ezek a rendes húst is képesek megenni, ha nincs más így kárt is okozhatnak! Orvosok mondták, szóval nem kitaláltam.

A legtöbb ilyen légy lakásba nem jön (jó esetben) ezért főleg a hajléktalanok veszélyeztetettek, akik a szabad ég alatt alszanak pl. parkokban.

De rendes házi légy is köztudott, hogy rászáll az emberre és ha seb, sérülés van rajta akkor abba is szeret belemenni.

Na, ezért undorodom tőlük annyira.


21:02 köszi. Lehet rábeszélem szüleimet, hogy egyszer csináltassuk meg, ha ennyire hatásos. Most sokszor befújok rovarirtókkal meg a szúnyoghálót időnként lefújom, néha ér valamit mert mire átérnek a hálón hat a szer és leesnek és elpusztulnak. De nem tudom mennyire egészséges ha még most is hat, ennyi idő után... mondjuk a sok fújkálás se egészséges, amit én csinálok.


21:07 szerintem teljesen mindegy, hogy hány éves vagyok és milyen nemű. Más a pókoktól fél meg hasonlóktól. Én semmitől, csak a legyektől. Nekem ez a gyenge pontom, ennyi. Bár tény, ilyenkor nyáron elhatalmasodik rajtam és ez már túlzás. Ezért akarok én is tenni valamit, mert ez így nincs rendben, hogy ennyit idegeskedem ezek miatt a kis legyek miatt. Másnál meg tele van a lakás léggyel és észre se veszi... nem értem.


21:17 köszönöm, a tuja gallyat ki fogom próbálni, szerintem az ablakba teszem egy vázában.


22:07 nagyon aranyos vagy, köszönöm. A csirkétől? :) és akkor meg sem eszi, vagy úgy már nem érdekli csak élőben? Nem gúnyolódni akarok, komolyan érdekel.

Én a gólyáktól tartok kicsit, ha már a madarakról van szó. De végül is azt ha úgy adódna meg merném fogni is, szóval az nem ekkora bepánikolás, csak inkább kerülöm őket.

2009. júl. 7. 23:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Megsütve már nem zavarja a páromat,hogy az egy csirke!:D

Valami okból a tollas állatoktól nagyon fél.Egyszer a garázsba berepült egy veréb és az én párom futóbajnokokat meghazudtoló sebességgel rohant ki onnan.Nekem kellett bemenni és kitessékelni a madarat.:D

2009. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Nem káros az emberre és egy nyáron át tart.Minden évben meg kell csinálni.
2009. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!