Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A fogságban élő ragadozók élő...

A fogságban élő ragadozók élő állattal való etetése ellen miért tiltakoznak?

Figyelt kérdés

Tegnap youtube-on láttam olyat,hogy az állatkertben az oroszlánok elé egy élő borjút vagy csirkét dobnak, és rengeteg dislike meg kommentár van ,amikben főként a felháborodásukat fejezik ki az emberek.

Nem értem miért , mert aki nem kíváncsi erre az mégis miért nézi meg?Na meg a természetben sincs ez másképp csak ott valamivel több esélye van az áldozatnak, de ott is meg kell halnia valakinek...vagy a gazella vagy az oroszlán hal meg.

Ha meg sima húst kap a ragadozó a hús sem a fán termett akkor is meg kellett halnia egy állatnak, tehát...nem értem ezen miért kell felháborodni?



2012. jún. 26. 12:40
 1/7 Robi.88. ***** válasza:
62%
Mert az emberek 99%-a nagyon képmutató!!
2012. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arról van szó,hogy a természetben muszáj vadászniuk a ragadozó állatoknak. Az állatkerti oroszlánok már fogságban születtek,életükben nem vadásztak,igényük sincsen rá,ezért ugyanúgy megfelel nekik ha ezüst tálcán kapják a már leölt állatot,minthogy bedobják az élő borjút,az oroszlán meg szerencsétlenkedjen vele még egy fél órát mire elpusztul a zsákmány.. És nyilván azért etetnek élő eleséggel,mert látványos,nem azért mert az állat érdeke az élő eleség.

Mondjuk engem nem háborít fel ,de érzem benne az etikátlanságot kicsit.

2012. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az emberiség úgy általában véve is bebizonyította már számtalanszor, hogy se az állatokhoz, se a természethez nem ért, csak az ezek elpusztításához.

Szóval magukat minősítik az ilyen hozzászólások, nincs jelentőségük, nem is érdemes foglalkozni ilyen emberekkel.

2012. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Robi.88. ***** válasza:
Egy állatban benne van a vadászösztön főleg a macskafélékben! Ha elharapja a torkat egy oroszlán a borjunak nem hiszem h tobbet szenvedne mint egy vágóhídon.....
2012. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Amilyen videókat én láttam nem sokáig szórakozott az oroszlán, persze értem mire gondolsz,biztos nem az első élő állat volt neki ha fogságban született is nyilván kapott már élő állatot, és csak ebből adódóan bánt el vele gyorsan,először nem biztos,hogy így ment neki.

A látványosság pedig tény, biztosan több embert vonz egy ilyen hogyha élőben láthatják azt amit egyébként csak a natgeon látnának.

De szerintem ezzel nincs baj, ilyen az élet a természetben is ugyan ez történik.

2012. jún. 26. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert végtelenül álszentek az emberek.Szörnyülködnek nyomják a negatív gombot mert az a legegyszerűbb,aztán hazamennek és kétpofára falják a marhapörköltet meg a csirkemellet.Persze azt nem látták hogy halt meg az az állat így az nem is létezik, a tesco polcan terem bizonyára...
2012. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Én hagyom, hogy a macskám egerésszen az istállóban!

Pedig tudom, hogy az egeret egy élve fogó csapdával nekem kellene elkapnom, aztán valami EU-konform módon elektrosokkal megölnöm! Utána bevizsgáltatni az egeret egy állatorvossal és csak ezután adni oda a macskának!

2012. jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!