Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tiltakoznak még mindig...

Miért tiltakoznak még mindig olyan sokan az ivartalanítás ellen, amikor az Állatorvosi Kamara is mellette kampányol?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 23:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Engem speciel az zavar, hogy erőszakos módszereik vannak minden esetben! Szóval nem érdekli őket semmi, rögtön támadnak. Mindegy, hogy egy olyan emberről van szó aki azt hiszi, hogy a kutyának egyszer szülni kell, és különbenis tejeljen már egy kicsit ha már eltartják, vagy egy olyan ember aki mindennel tisztában van csak épp nem akar ivartalanítani, de ezt úgy teszi hogy ne váljon más kárára. Bővebben ha valaki mondjuk tisztában van a kutyatartás szabályaival, megfelelő körülményeket biztosít a kutyáinak, tudja az alapvető dolgokat mint pl a kutyának nem kell szülni, nem bolondul meg, hogy mert a gazdinak tetszik még nem biztos hogy fajtája kiemelkedő példánya, ezen kívül nem akar almot lehozni és tisztában van az ivartalanítás előnyeivel is, azt miért kell bántani? Semmi rosszat nem tesz, nem népesíti a menhelyeket, és a szaporítók listáját, nem akar pénzt keresni a kutyájával, ha nem tk-s kitűnő kutyája van akkor nem rontja az állományt. Boldogan és problémamentesen él a kutyáival, a "hiba" csak annyi, hogy azok ivarosak. Ilyen vagyok én is, szukáim vannak, ivarosak, nem bolondulnak meg tüzeléskor, megfelelő nevelést kaptak, minden pillanatban vigyázok rájuk, nem akarok és nem is lesznek kiskutyák épp csak szukák. Tisztában vagyok az esetleges veszélyekkel is, de ezt vállalom és a magánügyem, azon kívül elég mondjuk egy duzzadt cici és az állatorvos közel van. A macskám is ivartalanítva lesz, mert őt nem tudom megvédeni, és mert elkerülhetetlen a szenvedése ha nem teheti amit az ösztönei diktálnak. A kutyáimat is azonnal vinném, ha valami apró bajt észlelnék. Mégis mindenki támad és lepontoz, és ócsárol és stb. Nem értik meg hogy csupán erőszakkal nem érnek el sokat. Akkor érnének el sokat, ha tudnák hogy mikor kell alkalmazni az erőszakot és mikor kell mérlegelni. Ezért nekem egy kicsit ellenszenvesek, és szerintem sok más embert is elijesztenek az ivartalanítástól, pedig én is maximálisan az állatok pártján állok, és mindenkinek javaslom is, nem buzdítok senkit az ellenlezőjére. Szóval a módszereiken lehetne egy kicsit változtatni.

Egyébként ezen kívül a leggyakoribb ok a tudatlanság.

2009. jún. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Engem speciel az zavar, hogy erőszakos módszereik vannak minden esetben! Szóval nem érdekli őket semmi, rögtön támadnak. Mindegy, hogy egy olyan emberről van szó aki azt hiszi, hogy a kutyának egyszer szülni kell, és különbenis tejeljen már egy kicsit ha már eltartják, vagy egy olyan ember aki mindennel tisztában van csak épp nem akar ivartalanítani, de ezt úgy teszi hogy ne váljon más kárára. Bővebben ha valaki mondjuk tisztában van a kutyatartás szabályaival, megfelelő körülményeket biztosít a kutyáinak, tudja az alapvető dolgokat mint pl a kutyának nem kell szülni, nem bolondul meg, hogy mert a gazdinak tetszik még nem biztos hogy fajtája kiemelkedő példánya, ezen kívül nem akar almot lehozni és tisztában van az ivartalanítás előnyeivel is, azt miért kell bántani? Semmi rosszat nem tesz, nem népesíti a menhelyeket, és a szaporítók listáját, nem akar pénzt keresni a kutyájával, ha nem tk-s kitűnő kutyája van akkor nem rontja az állományt. Boldogan és problémamentesen él a kutyáival, a "hiba" csak annyi, hogy azok ivarosak. Ilyen vagyok én is, szukáim vannak, ivarosak, nem bolondulnak meg tüzeléskor, megfelelő nevelést kaptak, minden pillanatban vigyázok rájuk, nem akarok és nem is lesznek kiskutyák épp csak szukák. Tisztában vagyok az esetleges veszélyekkel is, de ezt vállalom és a magánügyem, azon kívül elég mondjuk egy duzzadt cici és az állatorvos közel van. A macskám is ivartalanítva lesz, mert őt nem tudom megvédeni, és mert elkerülhetetlen a szenvedése ha nem teheti amit az ösztönei diktálnak. A kutyáimat is azonnal vinném, ha valami apró bajt észlelnék. Mégis mindenki támad és lepontoz, és ócsárol és stb. Nem értik meg hogy csupán erőszakkal nem érnek el sokat. Akkor érnének el sokat, ha tudnák hogy mikor kell alkalmazni az erőszakot és mikor kell mérlegelni. Ezért nekem egy kicsit ellenszenvesek, és szerintem sok más embert is elijesztenek az ivartalanítástól, pedig én is maximálisan az állatok pártján állok, és mindenkinek javaslom is, nem buzdítok senkit az ellenlezőjére. Szóval a módszereiken lehetne egy kicsit változtatni.
2009. jún. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Upsz, egy kicsit meghülyült a gép... -.-' :S
2009. jún. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

előre is bocs : de, egy kicsit tudatlanok azok akik az ivartalanítás ellen vannak . a normális az lenne ,ha a nem kiállítási ,és tenyésztési célból vett,vagy tartott kutyákon,macskákon kívül az összes többi kölyköt , 6 hetesen ( és az árat belefoglalni a vételárban ),vagy 3-6 hónaposan,ivartalanítatnák.

ez még csak utópia sajnos .

addig is marad az okoskodás :)

2009. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Utolsó egyetértek!

Az elsőnek meg annyit hogy nem értem miért kell megvárni míg a kutya beteg lesz, a tüzelésnek folyton kitenni, ha ezt meg lehet előzni.

(Van olyan orvos aki csak akkor ivartalanít egy szukát, ha már többször volt gennyes méhgyulladása... Erre nem tudok mit mondani. Kicsit sem pénzéhes. Bevétel: többszöri méhgyulladás kezelése, majd ivartalanítás).

2009. jún. 9. 09:33
 6/15 A kérdező kommentje:
Ráadásul minnél korábban ivartalanítanak egy szukát, tehát még az első tüzelés előtt, akkor 99%os védettsége lesz különböző daganatos betegségek ellen, míg ha már akkor ivartalanítják 5-6 éves korában mikor előjött a méhgyulladás, emlődaganat stb, akkor már valószínű késő. Kicsit feleletőtlenségnek tartom, és lehet hogy te vállalod a kockázatot, de ilyenkor annyira jó lenne ha a kutyák tudnának beszélni, szívesen megkérdezném a kutyáidat hogy mit szeretnének, fiatal korban egy rutinműtétet, amivel megelőzhető a szenvedésük, vagy 5-6 évesen egy műtétet, amivel koránt sem biztos hogy már gyógyítható. Ők vajon vállalnák a kockázatot? Szerintem nem....
2009. jún. 9. 09:36
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért van, mert sokan magukból indulnak ki.

Ugyanezen okra vezethető vissza a hobbiszaporítás is a legtöbb esetben amikor nem anyagi haszonszerzés a cél, hanem maga a "szexuális öröm".


Azt kellene tudatosítani ez emberekben hogy mg ha a kutya családtagként is él, és mindenben tökéletesen alkalmazkodik az ember életéhez, mégis csak egy kutya, akivel kutyaként kell bánni!


Sajnos az, hogy emberként tekintenek a kutyára súlyosabb dolgokat is eredményezhet, pl. a humán gyógyszerek alkalmazása (embernek szán dózissal) esetén akár halált vagy életveszélyes állapotot.


Láttam már kutyát gyomorvérzéssel, mert egy pár köhögés után erős antibiotikumot adtak neki nagy dózisban, mert feltételezték hogy megfázott és ez volt otthon mert nekik is ezt szokták adni... :(


Ez az mikor a tudatlanság szorgalommal párosul :(

2009. jún. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert bármennyire is haladunk Európa felé, az itteni szemlélet még mindig nem változott eleget. Még mindig alacsony szinten áll az állattartó kultúránk, de szép lassan azért haladunk előre. Ma még a felelős állattartók vannak kevesebben, de 10-20-30 év múlva ez reményeim szerint már fordítva lesz. Nagyon sokan vannak még, akik 10 vagy 20 éve tartanak kutyát és most szembesülnek az ivartalanítás problémájával. Őket észérvekkel is nehéz meggyőzni, hisz nem ebben nőttek fe. Nekik még a gyerekeiket is meg kell győznünk, hisz ők sem ezt látták itthon. Szóval most még a dilemma az észérvekkel és tudományos tényekkel szemben az, hogy a családunk ezt így csinálja 50 éve, ha eddig jó volt, jó lesz ezután is...
2009. jún. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15%
szerintem ha feltétlenül ivaritanni kell bizonyos okokból ok de azért ha lehet nem vegyék el a kutya férfiaságát meg utána azárt fáj is a kutyának...
2009. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
19%
hát meg UGYAN IGY GONDOLOM A SZUKA HELYZETÉBEN IS..
2009. jún. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!