Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a bolhainvázió ellen?

Mit tegyek a bolhainvázió ellen?

Figyelt kérdés

2 hete kezdődött a nagy bolhainvázió, először az alagsorban, majd a középső és a felső szinten jelentek meg.


Egy kutyánk van és hét macskánk. Vásároltam egy 250 milliliteres Frontline sprayt, azzal kezelem őket, már tünetmentesek. Egy maine coon macska bejáratos csak a lakásba, de egyelőre most a teraszon alszik. Kaptak bolhairtó nyakörvet is.


De ami a házunkban van, az szörnyű. Vásároltam 10 doboz Domotoxot, felszórtam vele a pincét, a garázst és a lakteret váltásokban. Mindenhol hagytam állni a szert 2-3 napig, majd egy szintén új (nem nagyképűsködni akarok) méregdrága és bivalyerős porszívóval kitakarítottam, illetve kisepertem.


A laktér padlózatán mindenhol átmentem gőzgéppel, hogy a forróságtól elpusztuljanak a bolhapeték.


A felső szinten felcsavartam a padlószőnyeget, az alatt is kiporszívóztam és beszórtam Domotoxszal. Minden apró repedést kitakarítottam.


Nap mint nap erős Domestosos vízzel mosom föl a parkettát (amit nem lehetne) és a járólapot, és porszívózok is.


Diófaleveleket raktam az ágyneműtartóba. Kimostam a lehető legtöbb ruhát és drapériát.


De már nagyon elegem van, több mint 100 ezer forintom ment el a bolhairtásra (a hatvanezres porszívóval együtt), viszont a két felső szinten még alig van látszata, hemzsegnek a bolhák.


Mit tegyek? Tudnátok valami szert ajánlani, amitől megpusztulnak ezek a mocskok? Idegileg teljesen kikészültem. Nem vagyok egy koszos ember, én minden nap takarítok.


2012. jún. 26. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A sűrű porzsívózás a fontos, mert lerakják a petéket, amik meg folyamatosan kelnek ki, aztán azok is lerakják. Szerintem domotox és porszívózás naponta. Nálam is volt ilyen, én ennyit nem költöttem ugyan, jobbára porszívóztam és csak 1 flakon domotoxot szórtam ki, de eltakarodtak.
2012. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vegyél Neostomosant és azzal moss fel. Kb 4-5 naponta ismételd meg. Ezzel lehet a szövet alapú dolgokat is permetezni. Ha megszárad, nincs semmi jele.

A maccsoknak a nyakörv nem igazán hatásos ebben a száraz időben.

2012. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Próbáld meg benzinnel felmosni a parkettát, ugyanis a gőze eljut a résekbe is. Igen van akinek büdös de ezt ki lehet szellőztetni. De azért ne olyan nagyon sűrűn mert nem tesz jót nagyon a parkettának. Maximum 2 naponta egyszer. Nálunk bevált. Vagy próbáld meg tiszta szesszel a kényesebb helyeket. az nem büdös és hamar elpárolog.
2012. jún. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vegyél decist.
2012. jún. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!