Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Ez állatkínzásn...

Mit csináljak? Ez állatkínzásnak minősül?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek van egy ölebe, azt hiszem havanese vagy bolognese. A gyerekei unszolására vette meg, az első pár napban még normálisan gondozták, ment sétálni stb. de aztán, azzal az indokkal, hogy hullik a szőre és büdös, kirakták a kertbe. Láncon van, nehogy elszökjön, mert az előző kutyájuk elszökött és azt széttépte egy másik... Állítólag egész télen kint volt egy szál ruhácskában, a családtól elzárva, sétáltatva elvileg van, nem tudom, mennyit. De azt biztosan tudom, hogy simogatva és tanítva nem nagyon van, nem is játszanak vele.

Egyszer már szóltam az egyik állatvédő szervezetnek, azt mondták, nem minősül állatkínzásnak, de el fognak beszélgetni a gazdákkal. Megkértek, hogy küldjem el a címet. Én elküldtem, és megkértem őket, hogy tájékoztassanak az eseményekről. Azóta se jött válasz. Ez kb. fél éve volt...



2012. jún. 29. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez bizony állatkínzás. Jelentsd újra egy másik állatvédő szervezetnél.
2012. jún. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

bárcsak ez lenne a legnagyobb állatkínzás..

Megérdemelné a kutyus a több törődést, de ez sztem sem minősül állatkínzásnak..

2012. jún. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi? Nem tehetek semmit?
2012. jún. 29. 19:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De, felajánlhatod a segítséged, és törődhetsz a kutyával. Vagy elfogadják vagy nem. De az soha nem működött, és ezután se fog, hogy téged zavar, átpasszolod az állatvédőknek és el van intézve.
2012. jún. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én szólnék a fajtamentőknek, hátha ők ténylegesen elbeszélgetnek a fejével... Ezek a fajták a szőrük miatt nem kintre valók, valamint a ruha az a melegítés helyett inkább csak ráfagyott valószínűleg :(
2012. jún. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy kell nekik? Nem lehetne, hogy örökbe fogadod vagy segítesz neki új gazdit találni?
2012. jún. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
szia! kérlek írd meg nekem emailben a részleteket, meglátjuk mit tehetünk: killahbee24@gmail.com
2012. jún. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

az ÁVT szerint:


"TILOS:

ebet tartósan 10 m2 -nél kisebb területen tartani

ebet huzamosabb ideig 4 m-nél rövidebb eszközzel kikötve tartani

patás állatot és ebet állandó jelleggel kikötve tartani

Ebek csoportos tartása esetén pedig egyedenként legalább 6 m2 akadálytalanul használható területet kell biztosítani.


TOVÁBBI FONTOS ELŐÍRÁSOK:

A kedvtelésből tartott állatokkal kíméletesen kell bánni, azoknak szükségtelenül fájdalmat, szenvedést, illetve félelmet okozni nem szabad.

Az ebek kikötéséhez, illetve vezetéséhez használt eszközöknek az állatra történő rögzítésére kizárólag nyakörv vagy hám használható oly módon, hogy az az állat egészségét ne veszélyeztesse.

A kedvtelésből tartott állat tartója köteles az állat életfeltételeinek kialakítása és a tartása során:

a) az adott faj viselkedési és szociális igényeit is figyelembe venni, b) az állatot a fajának (fajtájának), korának, fiziológiai állapotának és tartási céljának (használatának) megfelelően olyan takarmánnyal ellátni, amely annak jólétét szolgálja.


Rajtunk múlik, eljut-e mindenkihez a hír, hogy kutyát nem lehet folyamatosan, rövid láncon ill. fedél nélkül tartani."

2012. jún. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es válaszoló! Nagyon köszönöm, hogy felajánlottad a segítséged, de remélem, megérted, hogy nem nagyon szeretem idegeneknek megadni még az e-mailcímem se. Ezért írtam Neked, itt is meg tudjuk beszélni.
2012. júl. 1. 13:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, akkor a legegyszerűbb módja az, ha a tulajdonos figyelmét felhívod az állatvédelmi törvény betartására. Mostmár súlyos bírságokat szabnak ki, ha nem megfelelően tartja valaki az állatot, akár el is kobozhatják ill. eltilthatják az állattartástól mindaddig amíg nem képes a megfelelő körülményeket biztosítani.


Az email címemet pedig azért adtam meg, mert a tapasztalatom sajnos az, hogy az emberek hiába látják az állatkínzást, nem mernek szólni az állatok érdekében a gazdinak sem, a feljelentéstől pedig végképp elzárkóznak.

2012. júl. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!