Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a hangyáinkkal?...

Mit csináljak a hangyáinkkal? Nagyon sok van bent a lakásba-kertes házban lakunk!

Figyelt kérdés
2009. júl. 14. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem a Mortein vált be a legjobban,Ha felmosok,utána is hatásos.A sütőpor,stb nem ért semmit.Egy helyen a falat is kifúrták,ott volt a fészkük,oda háztartási sósavat öntöttem egy keveset,azóta nem jönnek elő.
2009. júl. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a piros Raid-et használom már régóta, minden mászó rovart elpusztít.

Nálunk az ablaknál jöttek, de rengeteg! A fal kb fekete volt, én ilyet még nem láttam, épphogy csak a függönyt nem tépték már le :)


Ezek nagyobb hangyák voltak és iszonyú gyorsak. De 3 hetente lefújom ahol jönnek (meg ahol úgy gondolom, azóta hál istennek egy darab sincs.)

2009. júl. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
ha nincs kedved venni semmi különleges rovarirtót akkor csak szorj az utjukba szódabikarbonát! egy idő után eltünnek
2009. júl. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekünk emeletes házban (valószínűleg) a parketta alatt voltak apró (tényleg nagyon apró) barna színű, igen kemény páncélú (szabad kézzel nem lehetett szétnyomni őket) hangyák. Nagyon sokféle hangyairtót kipróbáltunk, de legjobban a Protect egyik hangyairtója jött be.( [link]

Ezt a kis tasakot felragasztod a falra, bútorra, akárhová alulra a talpához, és majd ők széthordják maguknak. Mivel a kifejlett hangyákat nem öli meg, ezért megkóstolják, és beviszik a bojba is. A peték és lárvák fejlődését gátolják, így a relative hamar természetes halált haló kifejlett példányok után nem lesz utánpótlás. Nálunk egy-egy szobába volt hogy 3 ilyen tasak is elfogyott, de azóta sincs hangyánk. Mondjuk mi otthagytuk azt a tasakot amibe van még, hátha jön egy új csapat és még csírájában elfojtjuk őket.

2009. júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Érdemes őket beidomítani.

Nagyon szorgosak, sok hasznos munkát el tudnak végezni.

2009. júl. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. A látható helyen levő hangyákat fújd le hangyairtóval! (mind jó, amit a többi válaszban találsz, ... meg a boltban)

2. Alapos takarítás (minden apró földre, szőnyegre ejtett ételdarabka odavonzza a hangyacsapatokat a lakásba)!

3. Ezek után minden nap egyszer moss fel, hogy ne kaphassanak szimatot.

4. Ha nincs hobbiállat, kisgyermek a házban, szórj le hangyairtó port a problémás helyekre (ajtó-küszöb rések, konyhabútor, -asztal, kamra sarkai...)! Ha van kutyád, macskád, kisgyermeked, ismételgesd csak az 1-3. lépéseket.


KIVÁLÓAN BEVÁLT! MEGÉRI A MUNKÁT!

2009. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!