Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tud e valaki olyan módszert,...

Tud e valaki olyan módszert, ami hatásos lovakra a szúnyogok és legyek ellen? Már próbáltuk az emouchine-t, foltokban felvittük a testükre, a szaguk borzalmas lett, de a szunyogok így is marták őket!

Figyelt kérdés
2009. júl. 17. 07:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Az almaecetet próbáltuk, az nálunk nem hatott.

Ami működik valamennyire, az a fokhagyma.

De a paci.hu-n van egy ilyen fórum (lovak és egészség pontban)ott elég sok ötlet van felsorolva.

2009. júl. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a lovak nevében! :)

A fokhagymát meg is ették már, a két kisebb simán befalta, az anyjuk sztem többet nem fogja megenni...:) Várjuk a hatást

2009. júl. 17. 10:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen ráfújós dolgok nem igazán jönnek be, mert kb 10 - 15 perc és elpárolog róluk főleg munka közben. A fokhagyma nálunk nem jött be szúnyogra, viszont kevesebb bennük a kullancs.
2009. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A citromfűolaj az állítólag használ
2009. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én hallottam valamilyen kis szerről amit vízbe kell keverni.Egy ismerősünk használja és azt mondja nagyon jó.És tényleg az mert nem csípik a lovakat se a szúnyogok és a kullancsok sem.A nevét nem tudom.De ilyen pici ampullában árulják.Csak vigyázni kell nehogy eltörjenek.
2009. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
jó az a roszabb féle ecet is akár. tezsel kcisit vízbe és jol beáztatod vele őket. persze csak ha nincs már hideg. nálunk bevált.
2010. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tudok egy nagyon jó módszert, mindenkinek bátran ajánlom. :)

A takarmányába rejts el néhány foghagyma gerezdet.

Ezek tökéletesen távol tartanak minden élősködőt, és rovart, ugyanis a ló így "foghagymásan" izzad. :)

2010. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én írtam az előzőt. Látom, megették. Bevált?
2010. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát megették a fokhagymát, de annyira nem vált be az sem sajnos...
2010. nov. 8. 10:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Van ilyen OFF-os szúnyog riasztó... Nem tudom hol lehet kapni de ha ojat látsz valahol annak a szaga is jó mg minden az bevállt.
2010. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!