Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatvédők! Mikor lobbiztok...

Állatvédők! Mikor lobbiztok már ki egy hatásos törvényt?

Figyelt kérdés
A mostani törvény, ami az állatokat "védi" egyszerűen katasztrófa. Annyi alapítvány van már, annyian hirdetik, hogy nagy állatvédők, akkor miért nem tudnak hatni a törvényhozókra? Sajnálkozással nem sokra megyünk.
2010. dec. 20. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Időpazarlás. Múltbéli tapasztalataink -egyébként környezet és természetvédelem kapcsán hivatalosan is azt tanítják- kijelenthető, hogy tiltással nem lehet ilyen jellegű problémákat megoldani. Oktatás, és ezáltal szemléletváltás lehet, és kell hosszútávon megoldani.


Ó, és karosszékből énis meg tudom mondani mit kéne csinálni. Azt mondd meg hogyan, szánj rá időt, teremts rá anyagi forrást, csináld magad, ne másokat ugráltass!

2010. dec. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerinted lehet bármilyen szempontból, bármilyen kérdésben hatni a törvényhozókra?

Legfeljebb akkor, ha gazdasági szempontból előnyös, vagy választások előtt hangzatosnak tűnő "reklám befektetés"..

2010. dec. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
azzal ugráltatok valakit, hogy megkérdezem, miért nincs ebben valami pozitív változás? te is ilyen frusztrált, számítógép előtt ülő nagy állatvédő lehetsz :)
2010. dec. 20. 21:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Látom nem értetted meg a lényeget. Arra céloztam, hogyha mindenki egy apró lépést tenne az ügyben, akkor nem itt tartanák. De sajnos mindenki a másikra vár, így aztán senki nem csinál semmit (tisztelet a kivételenek).


Egyébként kérdésed stílusa egyértalműen provokatív volt.

2010. dec. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Provokatív? Szerintem meg ha látnák az emberek, hogy eredményesen dolgoznak, biztos, hogy több támogatásra számíthatnának. Én hosszú évek óta támogatok anyagilag természet és állatvédő alapítványokat. Szerintem ezzel nem vagyok egyedül, nyilván azért tesszük, hogy az állatoknak jobb legyen, akkor nem kéne megsértődni, ha rá merek kérdezni, mégis hogy áll az ügy.
2010. dec. 20. 21:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én, bár csekély rálátással rendelkezek erre a témára, de más alapítványok munkájában valamivel jártasabb vagyok.

Két alapvető probléma van.

Az egyik, hogy a törvényhozást nem érdekli semmilyen tiltakozás, semmilyen szervezet. Csakis a pénz, a politika (a hatalmi pozíció megszerzése és megtartása), a gazdasági érdekek. Tesznek ők egy kutyára, de még rád és rám is. Úgy ahogy van, az országra.

A másik, az adományod. Ezeknek a pénzeknek a nagy része a vezetők zsebében landol, akiket szintén nem érdekel egy állat (vagy ember) sem. Akik pedig tenni próbálnak, csak azt érzik, hogy nincs pénz, nincs támogatás. Pedig te adsz. De kinek? Nem annak, aki például a sz@rt lapátolja a zsúfolt menhelyeken, nem a kutyáknak, hanem a menhely bmw-vel járó vezetőjének.

2010. dec. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na ez az, utolsónak van teljesen igaza. Némelyik szánalmas munkát végez (nem akarom megnevezni őket), és zsebrevágják a pénzt. Az a pech, hogy bár van köztük, aki nyíltan elmondja, de a többségnek fogalma sincs róla, kiben lehet megbízni, kinek lehet pénzt adni, hogy tényleg állaton segítsenek.

Hatalmas konfliktusok vannak állatvédők és állatvédők között, és jól tudják, hogy ki az, aki már a második autóját finanszírozza adományokból. Undorító. Amíg ilyenek vannak, addig nem lesz haladás.


Egyébként a tiltás elsőrangú fegyver, nagy hülyeséget írt valamelyik előttem szóló. Amíg kilátástalannak tűnik, addig nincs súlya annak az oktatásnak, amit kigondoltatok. Én is belefásultam, és pont azért, mert nincs mögöttünk valós segítség, nincs a kezünkben semmilyen hatalom a felett, ami ellen dolgozunk.

Sokkal hatásosabb bármilyen szemléletfejlesztés, bármilyen szó az állatvédőktől, ha a törvénykezés is komolyabban veszi a problémát, és mozdulni tudnak a szervezetek.

A szemléletváltás igazából a törvényekkel kezdődhetne el.

2010. dec. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!