Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kellemetlen: lelkiismeret-furd...

Kellemetlen: lelkiismeret-furdalásom van egy kutyám halála miatt, de vajon mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez a kérdés nem ebbe a kategóriába tartozik.


Szóval: volt egy négy hónapos ónémetjuhász kölykünk (elég hányattatott sorsú, két helyről is kirakták szerencsétlent). Délelőtt nem tudom, hogy hogyan, de kiszabadult a kerítésen keresztül (pedig elég jól el vagyunk zárva a külvilágtól).


Éppen málnát szedtem, és nyüszített a kutya elég hosszasan, de aztán elhallgatott. Azt hittem, valamelyik nagyobbik kutyánk kiosztotta. Nem rohantam oda, de később, mivel nem találtam, kinéztem az utcára.


Hát... a látvány eléggé borzasztó volt: nem tudom, hogy hogyan, de a kis vakarék átkeveredett a szomszéd portára, a fejét bedugta a kerítésen. A mellettünk lévő portán van két vérengző kutya.


Minden véres volt, a kutyám fejét félig leszedték. És nem tudok megnyugodni, mert ez az én hibám is.


Meg természetesen a szomszédé, aki a többszörös felhívás (rendőrségi és önkormányzati ügy is volt belőle) ellenére sem altatta el a saját ebeit (két macskánkat nyírták ki korábban, megtámadták a postást, stb).


2010. okt. 4. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:

ez szörnyű, sajnálom! :(

Elhiszem, hogy felelősnek érzed magad. De ha amiatt érzel lelkiismeret-furdalást, hogy nem rohantál oda azonnal, és megmenthetted volna, akkor erre ne gondolj. Mert már akkor se lett volna semmi esélye szegények. :( Már akkor eldőlt a sorsa, amikor bedugta a kis fejét a kerítésen. És itt a szomszéd az egyedüli felelős, mert ő tart ilyen kutyákat. Ti meg nem tehettek róla, hogy kiszökött a kutya. Van, amelyik képes a 2 méteres tömör kerítésen is kijutni...

2010. okt. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

ezt olvasni is szörnyű volt. bocs a túlzott őszinteségért, de nekem is lelkiismeret furdalásom lenne (sőt, valószínűleg belebetegednék). el sem tudom képzelni, hogy miért nem rohantál azonnal, mikor nyüszített.

én nem gondolkodok ilyen esetekben, hogy "áá, biztos csak ez vagy az van", hanem rohanok, mert egy kutya nem nyüszít csak úgy, csak ha valami baj van.

ezt soha nem heverném ki.

és egyébként ne a szomszéd kutyáit hibáztasd, ők nem tehetnek arról, hogy nem lettek megnevelve, soha nem a kutya a hibás.

és még azon is elgondolkodtam, hogy talán az összes kutya (a jól neveltek is) bántották volna a picit, hogyha bedugja a kerítésen a fejét, hiszen úgymond bemerészkedett a területükre.

ezt nagyon elszúrtad, az az igazság. először is volt esélye kiszökni, tehát nem voltál elég figyelmes a biztonságával kapcsolatban, másodszor nem törődtél a nyüszítésével. nagyon rossz belegondolni, hogy épp haldoklott akkor..

ez igazán fel tud idegesíteni, mikor egy állat a saját gazdája (akinek a dolga lenne vigyázni rá) miatt pusztul el.

azért remélem, idővel enyhül a bűntudatod, és ha mégegyszer kutyát vállalsz, akkor jobban vigyázz rá.

2010. okt. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

... ezt a kérdést jobb lett volna, ha el sem olvasom eléggé felzaklatott...

Egyébként ugyanazok a gondolatok jutottam eszembe, mint a 2. válaszolónak.

Értelmetlen halál (már ha a halál lehet másmilyen egyáltalán), de ráadásul ott volt egy karnyújtásnyira a segítség (te).

Nem tudnám kiheverni egyhamar. Még azt is nehezen, ha egy idős állatom meghal, de egy ilyen esetet biztos, hogy nem.

2010. okt. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én talán belehalnék a bűntudatba a helyedben, mert sajnos ez leginkább a te hibád. Ő csak egy kölyök volt, akit legalább az első néhány hónapban pátyolgatni kellett volna (utána megszerezte volna a kellő tapasztalatot). Másrészt tudtad, hogy milyenek a szomszéd kutyái, mégis a véletlenre bíztad a kicsi sorsát. Ők olyanok, amilyenek, csak lemészároltak egy magára hagyott kölyökkutyát.

Rövid kis élet jutott neki és pokoli halál, nagyon sajnálom szegényt:(

Egyébként, ha egy nagyobbik kutyátok "osztja", akkor nyugodtan visíthatott volna bármeddig?


Erről a környékünkön élő kutyás emberek jutnak eszembe, akikből kétféle van. Az egyik, aki hagyja, hogy a kutyája önállóan keljen át az úttesten (vagy bárhol) és utána azt meséli "elütötték a kutyámat", a másik aki pórázon viszi az úttest mellett és senki nem üti el a kutyáját. (Persze nagyvárosról van szó, nem tanyáról.)

2010. okt. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Plaga ***** válasza:
Mindig lehetett volna máshogy. Nekünk is haltak meg állataink a lehető legkülönlegesebb módokon. Nálunk mindig hallani nyüszítést: nem tudunk mindig odarohanni. Arról nem is beszélve, mi van akkor, ha a kutyák a kérdező ellen fordulnak. Biztos ami biztos: keserű tanulópénz, máskor figyelj jobban az állatkákra.
2010. okt. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szörnyű volt olvasni, nagyon sajnálom a picurt:( És azt is sajnálom hogy egyet kell értsek az előttem szólókkal, ez a te felelőtlenséged volt. Egy kutyára mindig nagyon kell ügyelni, 100%-ig biztosnak kell lenned abban hogy nem tud kiszökni mert sajnos bármi történhet vele, és sajnos történt is. Nem a szomszéd hibája, hiszen az ő "vérengző" kutyái a saját portájukon voltak, nem azok szabadultak be a te kertedben. A másik fele pedig tényleg az hogy füled botját sem mozdítottad a nyüszítésre. Márpedig egy ilyen brutális támadás alatt szegénykém nem csak úgy nyüsszöghetett hanem nagyon keservesen sírhatott, erre fel kellett volna azonnal figyelned. Tudom hogy amiket írunk azok nem esnek jól és úgy érezheted hogy még rontani akarunk a mostani lelkiállapotodon, de nekem személy szerint nem ez a célom. Írhatnám azt is hogy nincs semmi baj, nem a te hibád volt, felejtsd el, de ez nem volna igaz. Azért vagyok őszinte hogy tanulj a hibádból és legközelebb legyél sokkal figyelmesebb ha kölyök kutyát veszel magadhoz, a gazda felelőssége bizony sok mindenre kiterjed.
2010. okt. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
akkor leszek én az ellentábor: most már úgyse tehetsz semmit. lelkiismeretfurdalásod meg ne legyen. szerencsétlen baleset, ennyi.
2010. okt. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
nem tudtál volna segíteni rajta ha átmész amikor hallottad a nyüszítést. Már késő lett volna és úgyis beszorult a feje, a 2 kutyát meg nem tudtad volna elzavarni sajnos onnan. Nem a te hibád, de érthető hogy sajnálod és szeretnéd hogy meg se történt volna.
2010. okt. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Azoknak uzenem hogy akik itt osztjak az eszt hogy az ő hibaja volt, gondoljatok mar bele ha oda is rohant volna,a ket verengzo kutyat hogy tudta volna leszedni a kicsirol?? En is sajnalom szegenyt, nem kellett volna igy tortennie, de a kerdezot is megtamadtak volna ha ilyen helyzetbe beleavatkozik...
2012. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 AuroraRaw válasza:

Egyetértek az első, hetedik, nyolcadik és kilencedik válaszadóval!

ne hibáztasd magad, nem tudtál volna semmit sem tenni

nem csak a kutyusod tépték volna szét hanem a kezeidet is

Te mindenképpen jobban jártál, a kutyus sorsa pedig már akkor is eldőlt, amikor bedugta a fejét...

Azt javaslom, ne hallgass a 2-6-os válaszadókra, úgy csak még nehezebb lesz túltenned magad rajta

és ha ez az incidens nem térített el Téged attól az akarattól hogy kutyád legyen, azt ajánlom, betonozd be a kerítés alját, hogy ne tudjon kijönni+ ne ássa ki magát

esetleg el is lehetne kerítve neki pl. a kert fele vagy nagyobb része, úgy, hogy ne legyen esélye sem a kerítéshez menni

az egész a szomszédod hibája, plusz még az tett rá egy lapáttal, hogy a kutyus kölyök volt és tapasztalatlan

a szomszédod tudja? hogy reagált rá?

szerintem kéne neki még egy közös emléket létrehozni a rendőrökkel...

2015. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!