Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » SEGÍTSETEK! Hogyan tudom...

SEGÍTSETEK! Hogyan tudom rávenni vágtára?

Figyelt kérdés
Van egy lovam.. tudok lovagolni meg minden de egyszerűen nem tudom beugrasztani vágtába..terepen szoktam lovagolni és hazafele sikerül csak mert ugye szeret hazamenni és már kitaláltam mindent szorítottam az oldalát a seggét pöckölgettem a bottal de nem megy be vágtába csak egyre gyorsabb ügetésbe...
2009. júl. 30. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a problémát szerintem egy segítővel körkarámban tudod megoldani, semmiképpen nem terepen.
2009. júl. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
próbáltam körkarámban de nem nagyon sikerült..és azt is tudni kell hogy én tanítom őt a lovat és nagyon makacs fajta és már megtanítottam egyenesen menni mert eddig össze vissza kacsázott és megtanítottam egyenesen menni hogy később normálisan nehezen vágtázni mert kis testű ló és éles kanyarokat nagyon gyorsan betudna venni..
2009. júl. 30. 09:12
 3/11 A kérdező kommentje:
nehezen helyet lehessen
2009. júl. 30. 09:13
 4/11 anonim válasza:
100%
SZerintem határozottabban adj segítségeket. A pálcával pedig ne csak pöckölgesd. Ha megszokja,hogy terepen oda fele ráhagyod a vágtát,soha az életben nem fog beugrani!
2009. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A lovat te lovagoltad be vagy belovagoltan vetted? Ki lovagolta be? (pl láttam már olyat hobbilovasoknál, akik saját maguknak lovagoltak be lovat, hogy csak a saját segítségére reagál a ló, arra, amit "iskolában tanítanak" nem), tehát ha te nem tudod az előző gazdinak mire ugrott vágtába akkor lehet h azért nem megy.

Másrészt nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem igazán uralod azt a lovat, vagyis azt csinál, amit ő akar, te meg ráhagyod. Nem tisztel vagy nem bízik benned, ezen nagyon sok meló van, így leírni nem lehet, tapasztalt edzővel beszéljétek meg a dolgot.

Lehet, hogy gyengén vagy rosszul adod a segítségeket, a pacc nem tudja értelmezni.

Többen mentek ki terepezni? Ha a másik ló beugrik vágtába a te lovad akkor sem reagál a segítségre, nem vált át?

2009. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nah akkor mondom másképp...nem az én lovam.. be van lovagolva van egy tanya ahova lovagolni járok nem az enyém a ló csak úgy szeretem úgy bánok vele és annak tekintem mert a gazdái eléggé leszarják..egy tapasztalt jó lovas tanít engem én meg a lovat...nem próbálgatom régóta a vágtát vele csak még 1 hónapja beugrott vágtába terepen mert engedtem neki a szárat..mert eddig nem mertem engedni mert nem tudtam mit szol hozzá az edzőm..meg ő azt mondta ne próbálgassam mert még kacsázik...megtanítottam a lónak hogy arra menjen amerre irányítom egyenesen meg ilyenek.. és már ügetésben jól megy.. nagy javuláson ment keresztül nah és egyszer beugrott vágtába mert engedtem neki de az edzőm azt mondta most beszéltem vele azt mondta hogy majd az ő lovával megpróbáljuk mármint hogy a lova mögött megyek mert úgy már sikerült..de úgy érzem mivel nem engedtem eddig neki a vágtát elszokott tőle és azt hiszi nem szabad..de nem tudom ezért kérdezem.
2009. júl. 30. 11:26
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Én nem egy lovat lovagoltam be , és készítettem fel , de nálam ilyen gond soha nem volt!

Nem lehet hogy ügető ló? És nehezen tud vágtába ugrani??

Mivel a nevében is benne van ügető!

Ez is lehet egy ok!

Tessék határozott lenni , és nem félni semmi képen tőle , te vagy a lovas , neked kell diktálnod a tempót ne hagyd hogy a ló irányítson téged.

Ügetésnél jól beleülsz a nyeregbe , nem emelkedsz majd mindkét lábbal a ló oldalát nyomod erősen hogy érezze , ha erre nem ugrik be használj pálcát, és biztasd , vágta stb...

Én ezt a teknikát használom 7 éve !

2009. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm:Da helyzet a következő nem egyszerü eset a lo de amugy fyord kislo és senkisem tudja irányitani csak én.. szinte csak nekem engedelmeskedik...de eléggé határozott tipus vagyok de köszi:d
2009. júl. 30. 12:21
 9/11 A kérdező kommentje:
siikerült most már megy... sztem nemtudta hogy ilyet is szabad mert eddig nem engedtem neki
2009. júl. 30. 20:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Makacs fajta ló nincsen,csak gyenge ember.

Ha eddig nem engedted vágtázni,nem meglepő,hogy nem tette.

Tiltottad valamitől,majd egyszercsak eszedbe jut,hogy ezentúl az eddig tilos dolgot várod el tőle,ettől a nemzetközi szintű klasszis ló is zavarba jönne.

Legyél következetesebb,és néha kérj meg magadnál jobb lovast(ne csak saját elmondása szerint legyen az!)hogy lovagolja át kicsit a lovadat.

2009. júl. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!