Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » SEGÍTSETEK! Hogyan tudom...

SEGÍTSETEK! Hogyan tudom rávenni vágtára?

Figyelt kérdés
Van egy lovam.. tudok lovagolni meg minden de egyszerűen nem tudom beugrasztani vágtába..terepen szoktam lovagolni és hazafele sikerül csak mert ugye szeret hazamenni és már kitaláltam mindent szorítottam az oldalát a seggét pöckölgettem a bottal de nem megy be vágtába csak egyre gyorsabb ügetésbe...
2009. júl. 30. 08:51
1 2
 11/11 anonim válasza:

Hali!

Hát attól függ,hogy ki bakizik.

Ha a ló nagyon makacs akkor határozotabban bánj vele.

De ha te nem adod meg a kellő löketet akk benned van a hiba.

Olvastam ,hogy hazafele vágtázott...hát persze mert tudta hogy hazafele megy:D:D:D

Na szal én is voltam már így hogy nem akart vágtázni de én győztem.

Ügess vele és ülj le adj neki szárat és sarkald meg ha nem megy akkor erősebben,dde ha végképp nem megy akk pálcázd meg.

ne félj ha nagyobbat rácsapsz nem fog belerokkani de sztem fogja venni az adást.(de ne vidd túlzásba a csapkolódást)

Ha végképp nem sikerül kérj meg valakit hogy futószárazzon kicsit és úgy ugrasd be vágtába szal ülj le stb. hajtsd és majd aki futószáraz kérd meg h segítsen hajtani mondjuk ostorral vagy szóval.>>ha így sikerül akkor ismételd meg hogy hagy szokja ezt a jármódot is.


remélem leírtam ami fontos" és rem. segítettem:D:D

2010. febr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!