Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem akar szopni a 2...

Miért nem akar szopni a 2 napos kiskecskénk?

Figyelt kérdés

Két napja született az anyakecskénknek egy kiskecskéje.Nem ő az első neki,tapasztalt vén róka már Rozi,eddig semmi baj nem volt,de Jagival valami baj van.Rendesen ott van mellette és Jagi is erősnek tűnik,jön az anyjával az udvarra,mászkál és erős,de nem szopik.Nem akartam elhinni,de tényleg a szájába nem veszi az anyja cicijét.Eddig anyuval azthittük nincs baj,de ma már feltűnnő volt,hogy egyszer sem cuppant rá a cicire,holott eddig az összes egész nap az anyja cickóin lógott...

Szó mi szó,elég fura cicije van az anyjának,eléggé lelóg és nagy nem is tudom,mi a pontos neve ennek olyan mint az a díszítőzsák amibe a krémeket töltik a cukrászok tortadíszítéshez...És a baba rendszeresen feljebb kutat és \\\\\\\'Szopik\\\\\\\' mint az anyja cicije...Ma már totál kétségbeestünk,úgyhogy fogtuk és fejtünk belőle,hogy ne durranjon be neki,aztán én kentem a cicijére tejet és betettem a szájába,úgy szopott egy kicsit.Amúgy nem sokat szívott,fél perc volt és kész és tök olyan mintha nem lenne éhes,de lehetetlen,hogy megtalálja a cickót,hiszen sosem ott keresi ahol van:SArra is gondoltam,hogy mi van ha beteg és az anyja elhagyta de nem mert ott van mellette:S

Nemtudom mit csináljak(junk)...most cumiztassam,vagy mi?Tavaly egy másik kecskénk elpusztult(hülyén hangzik de szó szerint felakasztotta magát) é a 3 kicsinyét etettük de ők már nagyok voltak,ettek mást is:S

De az a baba csak 2 napos,fogalmam sincs mit csináljak...tudnia kellene szopni,már le is térdeltettem felemeltem a fejét a cicijéhez,a szájába is tuszkoltam de már az án ujjam szopja...áhhh teljesen kétségbe vagyok esve, de anuym is...nem vagyunk állattartásban bajnokok...nemtudom, a dokinak érdemes e szólni,mert nem szervi baja van...hanem cickeresési...ha valaki tud vmi megoldást szóljon plíz...


2009. aug. 4. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg, hogy megfejed az anyját, és valami sörös vagy akármilyen üvegre ráhúzol egy cumit. Abból talán majd iszik. Ha nem, akkor tedd a szájába.


Egyébként az anyakecske tőgye nem lehet, hogy azért olyan, mert nincs megfejve? Mert ha igen, akkor az veszélyes is lehet - pl. begyulladhat vagy ilyesmi. Az anyakecskét mindenképp meg kellene fejni.

2009. aug. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Világ életében ilyen volt a cicije,egyébként fejjük,szóval nemtom:S

2 napja 3-5 óránként járok át és nyomom a szájába a cicit,amit néha el is fogad,de van,hogy nem(ezért az 5 óránkénti etetés mert tegnap 2 óránként mentem és mindne 2. alkalommal nem evett)...

Rozi tűri és nyalogatja viszont a kicsinek megy a hasa,olyan fura mogyoróvaj színű jön ki a fenekéből,és Roz nem nyalja le,sőt ma jót nevettem rajta mert megszagolta a pici fenekét majd olyan büdinek találta,hogy utána az ajtófélfába törölte az orrátXXD

Szóval ma már én töröltem ki anyuval a kicsi fenekét,agyon gusztusos volt,egy plázacicc kecskefeneket töröl...nagyon jó volt:DSzóval fejek én is anya is,de ez a kis sózsák nem eszik,sőt esküszöm,hogy azthiszi én meg anya is az anyja vagyunk mert jön hozzánk,nyalogat,puszit ad,pedig pár napos.Amúgy érdekes úgy látom picit nőtt,lehet eszik ő,csak mi nem látjuk és direkt szerencsétlenkedik előttünk?Wáááááá

2009. aug. 6. 22:38
 3/3 anonim válasza:
Én most küzdök ezzel a problémával, üvegre gumikesztyű ujjat húztam és úgy etetem de alig eszik. Csak fekszik egésznap :(
2016. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!