Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot tud tlejesk...

Milyen háziállatot tud tlejeskörűen ellátni egy 12 éves gyerek?

Figyelt kérdés
őszerinte persze akármit is, halak, kutya, macska, kanári tengerimalac stb, de én kétlem, hogy ne rám maradna pár hét múlva. Olyanok válaszát várnám, ahol a gyermeke tényleg ellátja az állatot.
2009. aug. 6. 14:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy bármi el tud látni, de ez attól függ, hogy mekkora a felelősségtudata. És ezt csak te tudhatod. Vehetsz neki kutyát, ha szereti és felelősségteljesen gondozza, akkor nem esik nehezére majd etetni és sétáltatni. Vehetsz kisállatot is, de azt meg takarítani kell, amit már nem olyan szívesen végeznek a gyerekek. Beszéld át vele jó sokszor, hogy mit akar, nehogy tényleg rád maradjon az állat és megbánd, hogy megvetted.
2009. aug. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Nekem egész életemben volt macskám, mióta az eszemet tudom... Elláttam, nem igényel sok mindent. Vegyél neki egy macskát, tényleg nincs vele baj csak kell egy doboz amibe piszkít meg étel, aztán ha megszokja/megszereti a gyereked a macskát akkor nem fog rád maradni!
2009. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Én 13 éves vagyok. Halakat tartok, van kutyánk is. Papagájom, tengerimalacom volt régebben. Én nekem az volt a bajom az állatokkal, hogy mikor megkaptam, akkor lelkes voltam, mindennap etettem, itattam takarítottam. Csak most már, hogy 3 éve megvannak, valamikor elfelejtem megetetni őket. Kitakarítani, meg már nincs is türelmem. Szerintem a legjobb, valami kutya, vagy macska, főleg kertes házba. Mert ha már idősebb, nem kell tanítani, csak ott van és kész, csak etetni kell, meg ha van hozzá kedved játszani vele, meg takarítani utána. Ja és lehet símogatni. Legjobb valami keverék fajta, az nem túl igényes.
2009. aug. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A háziállat mindig elsősorban a szülő felelőssége. S csak a akkor engedd, ha kész vagy átvállalni a teendőket. Az aranyhorcsögöt viszonylag egyszerű gondozni. Én ezzel kezdeném. A cicát csak azért nem merem mondani, mert ugyan nagyon kevés gondozást igényel, viszont ha családi házban latok oltatni kell meg ivartalanítani is érdemes ez utóbbit panelban is. Kezdetnek aranyhörcsög.
2009. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Hát, igen! Igaza van az utolsó hozzászólónak!

Mindent el tud látni, de egy 12 éves gyerek még nem rendelkezik olyan felelősségtudattal,(sok felnőtt sem!!!!), hogy bármi is legyen el kell látnom azt az állatkát. Csak akkor menj bele bármilyen állatról is van szó, ha Te is akarod, mert bizony sokat be kell majd segíteni a gyermeknek! Az én lányom 13 éves, évek óta szeretett volna kutyust, 2 éve van, gondoza, de sokszor rám hárul, de én nem bánom, mert imádom, és azóta már ketten vannak, és nem gond, szeretjük őket nagyon, mintha a gyerekeink lennének!

2009. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha iskolában lesz, tanulnia kell, szakkör, különböző programok, barátokkal összefutás, később randik, nyaralás, szóval minden ilyen alkalommal Rád fog maradni. Úgy vegyél, ha vállalni tudod. Ha kutyát veszel , akkor azt hétvégén is le kell vinni kora reggel, amikor még lustizna a gyerek. Tuti nem fogod felkelteni, hanem leviszed Te. Talán a tengerimalaccal van a legkevesebb gond. Nálunk is így volt, igérgetés, hogy semmi gondom nem lesz velük, aztán csak rám maradt. Bár az is igaz, hogy én is nagyon szeretem az állatokat.
2009. aug. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a hörcsögre szavazok. 1,5-2 évig élnek, takaríthatod őket -3 naponta, adsz nekik napi 1x enni, és jól elvannak. Kutyát és macskát semmiképp se vegyél, ha te nem gondoskodnál róla utána ha a gyerek megunja.
2009. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy papagájt például nagyon egyszerű gondozni, a hullámos és a nimfa nem is foglal túl nagy helyet, taníthatók trükkökre ők is, sétáltatni nem kell, és ha jó helyről jól nevelt madarat szereztek be (tenyésztőket javaslok emiatt), akkor éjjel még aludni is hagy, nem zajong, a nimfa fiúk szépen énekelnek. Sétáltatni nem kell, de van, amelyiket lehet (a nimfáknak pl. már létezik papagájhám), ha elutaztok pár napra, és gondoskodtok nagyobb mennyiségű ételről és vízről, akkor elvan egyedül arra az időre. Az étele nem kerül sok pénzbe. Nagyon értelmesek, szóval a kutyához hasonlóan érti a gazdit.
2009. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
a szobai kalitkás állatok körül azért van némi szag igaz? hörcsögöt elég 3 naponta takarítani? hááát én bizonytalan vagyok, köszönöm a hozzászólásokat.
2009. aug. 6. 20:09
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hörcsögöm,de azt nem nagyon szerettük, mert mindig kiszökött és mindent szétrágott, egyszer még meg is harapta aput. Aztán japán táncoló egereim voltak, azokat mindenki nagyon szerette.

A papagáj valóban jó ötlet, de azért nem lehet egész nap kalitkában! 1 év után elkezdtük kiengedni, mindig magától visszament a kalitkába, nem volt semmi gond. Egy mélytányérban szoktunk neki vizet is adni, akkor magától megfürdik, ésmár nem is büdös:) De amíg nem szokott meg titeket teljesen, addig ne nagyon engedjétek ki!

Szerintem papagájt(de kicsit, nehogy mindjárt arát vegyetek)

2009. aug. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!