Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az ágyi poloskák elpusztulnak...

Az ágyi poloskák elpusztulnak a mosásban?

Figyelt kérdés
Egy albérletben lakom Pesten, mert tanulok. De hétvégenként mindig haza megyek. Csípéseket érzékeltem magamon és kiderült, hogy ez ágyi poloskáktól származik. Arra lennék kíváncsi, hogy ha esetleg ágyneművel/ruhával hazaviszem őket, akkor a mosógépben elpusztulnak-e, vagy ilyen szívós túlélő fajták? Esetleg ha van tapasztalatotok a kiirtásukban, arról is írhatnátok... Köszönöm.

2012. nov. 18. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne vigyél haza semmit! Komolyan mondom! Az albérletedben irtást kell tartani permetszerrel. A-től Z-ig befújják a lakást, és 2 órán keresztül be sem teheted a lábad. Lemosni a dolgokat csak pár hát múlva lehet. De addig a ruháidat, ágynemüdet, paplanodat át kell mosnod.
2012. nov. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak ágyi poloskáim.. hát megsúgom neked és is próbálkoztam, de nem csak a lepedőkben vannak hanem az ágyba is belerágják magukat.. speciális nekik gyártott szerrel vagy pedig kihívtok 1 permetezőt (mi az utóbbit választottuk) és garantált hatás, de igyekezz vele, mert a serkék (peték) 2 hét alatt kibújnak és így szaporodnak.. a csípésük eléggé hallucinogén hatású
2012. nov. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hajlatokban gyűrődésekben és ahogy írták berágják magukat a matracba is. Szóval nehéz tőlük megszabadulni, olyanok mint a csótányok.
2012. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Hát ha haza is viszel cuccaidat akkor azt lezárt zsákban tedd és otthon egyből mosd ki 60 fokon. Ami benne volt rovar, pete az elpusztul egy ilyen mosásban. De lényegi problémát nem oldja meg persze, ahhoz tényleg irtó kell. Itt sok hasznos info-t találsz a rovarokról, irtásról:

[link]

de ha külön kérdésed van még, szívesen válaszolok!:)

2012. nov. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én kitaláltam azt,

hogy pl. babaruháhatpár másodpercre beteszem a mikróba,

természetesen, amin nincs fém, ezt tuti nem bírják ki az ágyi poloskák.

2013. jún. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem ne rakd oda, ahol a kaját melegíted!!! És 60 foknál magasabb hőmérséklet megöli őket egyébként.
2013. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igen mosással elpusztul de csak 60C fok felett.
2013. nov. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szárítógép is hatásos, ha valami nem bírja a 60°-os mosást, akkor kímélőprogin mosom, majd szárítógépben szárítom - azt nem élik túl, garantáltan (teszteltem).
2014. júl. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!