Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Már 1 hónapja nem lovagolok,...

Már 1 hónapja nem lovagolok, azért, mert rossz az idő. Már számolom vissza a napokat tavaszig. Viszont mit tegyek addig, hogy ne hiányozzanak annyira a lovak?

Figyelt kérdés

Előfordulhat, hogy kiestem a "gyakorlatból"? (Még csak fél éve lovagolok).

Aki akar, írhat privátot: ozcsi@citromail.hu


2011. jan. 22. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát a pacizás szerintem olyan, mint a síelés vagy biciklizés! Nem lehet elfelejteni.. Egy pillanat alatt visszarázódsz, ha újra alkalmad nyílik rá... Én kb. 12 éve tanultam meg lovagolni.. Azóta 2-3 évente ülök lovon és mindig tök jól megy!
2011. jan. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs egy fedett lovarda a közelben,érdeklöd meg?!
2011. jan. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hóban is lehet lovagolni, meg borult időben sárban is, sőt az igazi lovast a szemerkélő eső sem tántoríthatja el, csak a "papír" lovasokat. Mi csak akkor nem megyünk ki, ha megvan fagyva a talaj, vagy szakad az eső.

Igazából nem nagyon lehet a gyakorlatból kiesni, max az első egy két órában kengyel nélkül mész, hogy újra meglegyenek az izmaid. Esetleg otthon csinálhatsz belső combot erősítő gyakorlatokat.

2011. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó. De a lovász nem engedi, mert megfáznak, ha esőben lovagolunk. =/. Ha hó van, akkor általában pedig jég is.. Akkor meg "korcsolyázik" a ló.=/
2011. jan. 22. 16:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint ti mindig terepre mentek?! Az oké, hogy nincs fedett lovarda, de homokos se?! Amúgy attól még kimehetsz.. Etetni, ápolni.. Én ilyenkor is járok, mondjuk van fedett, de biciklivel megyek odáig négy km-t, bár a baj nem azzal van, csak azzal, hogy ennek a harmada sár, és mire kiérek, combközépig csöpög rólam a sár..
2011. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nos a fél éves lovaglás után kieshetsz a gyakorlatból, mert még nem tudsz igazán lovagolni. A minuszokban is lehet lovagolni. Attól függetlenül hogy nem lovagolsz kimehetsz hozzájuk. Nézd,tanulmányozd a viselkedésüket. Ha megismered a lovat a lovaglás is jobban megy majd.

Én minden nap kimegyek lovagolni max -5C-ig.

2011. febr. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Még valami: ha télen esik az eső érthető, hogy nem lehet lovagolni mert megfázik a ló. De nyáron lehet esőben is. Ha hó is van lehet lovagolni, sőt hóesésben is. A tereplovaglás megtanít lovagolni. Valamint lehet látni hol van a hó alatt jég. Meg télen amúgy is óvatosabban kell lovagolni.
2011. febr. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 marcipanfelho válasza:
nem fogod elfelejteni a lovaglást :) amit egyszer megtanulsz belőle azt nehezen felejted el, bár a gyakorlatból olyan szinten kijöhetsz, hogy mire újra lovagolni mész, nehezebb lesz felszállni és kicsit furcsa lesz :D de aztán ismét visszaállnak a dolgok. Télen meg rosszidőben a fedeles lovardák a legjobbak :) oda bármikor mehetsz, bármilyen idő van.
2011. febr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!