Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Madárpókkal kapcsolatban...

Madárpókkal kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

Kicsikét szeretnék venni amit majd én nevelek fel,egy bajom van; úgy tudom a terráriumnak vele együtt kell ,,nőni". Biztosan nem szabad rögtön egy kifejlett példánynak alkalmas terráriumba elhelyezni az állatot? Mert különben nem tudom hogy mibe tenném bele amíg kicsike. :\ Az szintén nem világos mért mondják hogy meghalna,hiszen a vadonban sincsenek kis helységbe elzárva,és szerintem egy póknak alkalmas terrárium sem olyan nagy hogy ,,elvesszen" benne a kicsike. Örülnék ha valaki elmagyarázná ezt nekem,nem vagyok szakértő mint látszik.

És még egy kérdés: Grammostola aureostriata(Aranysávos madárpók) mennyibe kerül,és mennyire népszerű a tenyésztők körében,sok helyen kapható(Bács-Kiskun megyei vagyok)?


2013. jan. 6. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A madárpók úgynevezett lesbenálló ragadozó,a természetben a kokonból kikelő többszáz,esetenként akár ezer kispók szétszéled,alkalmas búvóhelyet keres,s vár...és csak az a pár éli túl,akik alkalmas helyet találtak,és zsákmány is jár arra. ha 1-2 vedléses pókot teszel egy 30×30 alapterületű terráriumba,ugy elássa magát,hogy nem biztos,hogy tudni fogod,hova add a kaját.Én,míg pókoztam,filmesdobozban tartottam az egész kicsiket,aztán ahogy nőttek,műagyag kajásdobozokban,100-150ft/db,méretnek megfelelően lehet válogatni,és jól zárható.egy felmelegített szeggel csináltam szllőzőlyukakat rájuk,elég jól beváltak. Sajnos árak tekintetében nem tudok segíteni,nem vagyok naprakész,de szerintem az aureostriata nem egy nehezen beszerezhető pók.
2013. jan. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Húha,köszönöm szépen. :) A műanyag dobozt melegítetted valamivel?Nem deformálódik/olvad el?:$ Mert ugye 25 C° kb kell nekik.
2013. jan. 11. 18:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha a szobádban nincs elég meleg a számára, egyszerű asztali lámpával könnyen elérheted a kívánt hőmérsékletet. Az aureostriata nem tudom mennyibe kerül, de nincs belőle túl sok eladó. Nézd meg esetleg ezt a fajt: Grammostola pulchripes. Eléggé hasonló az általad említett fajhoz és olcsóbb, több van belőle és viszonylag könnyű a tartása.

Hirdetéseket itt találsz: [link]

Facebookon hirdetések: [link]

Facebookon általános madárpókos csoport (szigorúan hirdetések nélkül!): [link]

Csatlakozz nyugodtan a csoportokhoz és megbízható emberektől általában gyors válasz érkezik.

2013. jan. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a mikrózható dobozok sokat kibírnak,de a nem mikrózhatóak is simán bírják a 25 fokot,hisz az mondhatni szobahőmérséklet.
2013. jan. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. jan. 13. 12:51
 6/8 RedRosa94 ***** válasza:
Hello vegyél Grammostola rosea-t nagyon aranyos nem agressziv és elég kis strapabiró faj.Nekem is van 2 db.
2013. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem veszélyes a csípése az emberre? Köszi a tippet,már őt is nézegettem. :)
2013. jan. 15. 20:22
 8/8 RedRosa94 ***** válasza:
Talán akkor ha allergiás vagy a méhcsípésre de ha nem vagy akkor ki bírható.
2013. jan. 16. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!