Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tudtok olyan állatot amivel...

Bogi Varkonyi kérdése:

Tudtok olyan állatot amivel nem sok a gond és még nagyon cuki és nem okoz kárt?

Figyelt kérdés

2013. jan. 9. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hullámos papagáj. :)
2013. jan. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
döglött medve...ilyen kérdést :)
2013. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nimfa papagáj,hörcsög, éééés...ami tuti nem okoz kárt... Teknős :D vagy egy kaméleon vagy vmi gyík :D
2013. jan. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A döglött medvén még gondolkozom!
2013. jan. 9. 19:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Madárpók(van akinek cuki,gyönyörű,vagy épp ocsmány):

Nagyon igénytelen,megveszed,onnantól kezdve kb semmit nem kell csinálni,egy héten kb 3x etetni de ez pókfüggő,néha kis vizet spriccelni a terráriumba,kész.


Hullámos papagáj:

Kicsit macerásabbak(tapasztalat,bár nekem törpepapagájom volt).

A kalitka a költséges csak,a madár és egyéb hozzávalók elég olcsók,de a kalitkával nem szabad spórolni!!Párban érdemes tartani,hacsak nem akarsz napi 6 órát egy madár társaságában tölteni. A kalitkáknak kihúzható az alja,így könnyű homokot cserélni,havonta egyszer az egész kalitkát le kell mosni, fertőtleníteni. Szórják a magokat,de a porszívózás azért nem annyira megerőltető dolog szerintem.Nem büdösek,és kellemes a csicsergésük(kivéve ha nagyon beindulnak valami miatt,tudnak hisztiket csapni).


Kanári:

Kb ugyan az vonatkozik rá mint a hullámos papagájra,csak nem vagy nehezen szelídíthető ha jól tudom,a hullámos ellenben elég könnyen kézhez szokik,ez személyiségfüggő náluk.


Hörcsög:

Nem olyan drága egy ketrec,a forgács,a hörcsög pláne nem. Eteted,itatod,1 hetente forgácsot cserélsz,havonta egész ketrecet mosod,fertőtleníted. Nem koszol,cuki kis szőrgolyó,lehet simizni viszonylag sokat.


Patkány:

Sokan undorítónak tartják,pedig kifejezetten intelligens,kedves állat,lehet dögönyözni(na azért annyira nem,de jobban mint egy hörcsögöt,mert jobban is szeretik).Úgy tudom érdemesebb 2-t tartani,kivéve ha jó sokat vagy vele,különben depressziós lesz,nagyon kell neki a társaság(mint a tengerimalacnak). Annyira nem értek a tartásához,de úgy tudom nem jár olyan sok macerával,és az állat kárpótol mindenért. Nekem nagyon szimpatikusak,ha nem lennék allergiás biztos tartanék. :)



Fehér egér:

Ha a jobban tetszik mint a hörcsög.A feltételek úgy tudom ugyan azok,tehát ő sem macerás.


Axolotl:

Vízi állatka,sokan cukinak tartják,szerintem nagyon ,,vicces" pofijuk van. :) Tiszta és hűvös vizet igényel,nem kell neki olyan nagy akvárium,az etetésével sincs semmi különleges,kisállatboltokban be tudod szerezni.Ennyi jut eszembe most éppen róla. Nézd meg guglin. :)


Leopárdgekkó:

Nagyon szép állat,nem kell neki olyan nagy terrárium,viszonylag kisebben(ahhoz képest amit pl egy kaméleon igényelne) többen is elférnek. 1 hím,3 nőstény tartása ajánlott. Búvóhely kell nekik és meleg(vmilyen fűtőberendezés),valamilyen homok(nem jut eszembe a neve,az egyik vegyszermentes virágföld,a másikat nem tudom).ó,lehet tenni műnövényt amivel magadat boldogítod mivel zöldebb lesz a terrárium,de úgy tudom akár igazit is be lehet tenni(ami nem mérgező,ha esetleg lakmároznának belőle a kis bolondok). Etetésben semmi különleges,állatboltban olcsón beszerzed.


Vadászgörény:

A barátomnak van,és nem mondhatnám,hogy sok macera van vele. A ketrecében egy kijelölt helyre végzi a dolgát,itató kell neki,görénykaja,a helyét nem kell sokat takarítani(pl fekvőhely,ilyen nem is tudom,függőágyszerű) mivel ragaszkodik a szagához és bekattanna ha folyton eltűnne. Van szaga,de nem rosszabb mint pl egy udvaron tartott kutyának. Nagyon aranyos hangokat ad ki,szundizás közben is,jópofa,folyton hátrafelé suhangat,játszik,ugrál,akárhogy hajlítgatod,dögönyözöd,piszkálod,szinte semmi se fáj neki. Kicsit buta,de nagyon jópofa,vicces kis állat! Nem foglal nagy helyet,viheted hámmal sétálni mint egy kutyát(igényli is).Naponta ki kell engedni legalább 10 percet szaladgálni de ez nem teher,hiszen aranyos nagyon,élmény figyelni.


Esetleg valamilyen teknős(görög,ékszer),bár azt macerásabbnak mondanám mint a többit.


Hát,ennyi jutott eszembe,remélem segítettem! Puszi

2013. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A vadászgörényről még annyit, h megrág mindent.

Kint hagyod 1 órára és eltűnik a kanapé fele meg a szekrény ajtaja :DD

2013. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*Jah és simán kinyírja a macskát, úgyh csak óvatosan vele. ;)
2013. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyszerű ennek a kiküszöbölése,olyan helyen kell kiengedni ahol nem okozhat kárt. :) Terasz,előszoba ha olyan,vagy valamivel csinálhatsz neki elkerített részt ha kreatív vagy.
2013. jan. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy a görényt nem nagy gond tartani akkor annak biztos nem volt még görénye.

Nem napi 10 percre kell kiengedni hanem legalább 2-3 órára!!! És figyelni kell rá folyamatosan, mert tapasztalatból mondom rosszabbak tudnak lenni mint egy gyerek.

2013. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


Így van... A görénnyel elég sok gond van. Nagyon kártékony kis állatka.


Szerintem amivel a legkevesebb macera van az a papagáj meg a hörcsög.

2013. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!