Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Legyőzhető a pókiszony úgy,...

Legyőzhető a pókiszony úgy, ha veszek itthonra madárpókot és gondozom?

Figyelt kérdés
A nagy pókoktól iszonyodom és gondoltam, ha egy nagy pók itt lenne a közelembe mindig akkor megszoknám és egy idő után nem iszonyondék tőlük.
2013. jan. 17. 19:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

Minden tapasztalat nélkül magadra vállalnád egy olyan állat gondozását, amit ráadásul ki nem állhatsz? Baromság. És különben is, miért zavar ennyire? Nem hiszem hogy minden ház sarkán összetalálkozhatnál egy nagytestű pókkal.

Amúgy én mindig is rettegtem a fogorvostól, és a lyukas fogak miatt most járnom kell, mégis úgy érzem egyre inkább gyűlölöm.

2013. jan. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
47%
egyetértek az elöttem szólóval... butaság :/ én is utálom a pókokat de megse fordult a fejembe hogy itthon tarsak egyet.. csak azon járna a fejem hogy kitud e jöni, hogy megcsípne e és ha megetetem kiszalad / kiugrik e a helyéről ... tuti ne :/
2013. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első!

Azért mert a bnőm Londonban dolgozik és ott vannak hatalmas pókok a házakban, és ki szoktam menni meglátogatni őt és hatalmas erőfeszítésbe kerül hogy ne mutassam ki előtte mennyire rettegek a pókoktól. Ezért.

2013. jan. 17. 19:59
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
:D ezen mosolyogtam...nem tudom, nekem is pókfóbiám van, és egyszer ismerősnél voltunk, akinek azt hittem, hogy hörcsögje van, mert hallottam, hogy motoszkál a terráriumban, és amikor odamentem egy közel 15 centis szőrős démon nézett felfelé egy kőről, és nem volt semmi teteje annak a terráriumnak. kérdeztem, hogy ki tud-e mászni, és mondták, hogy igen....na akkor öltöztem fel, és jöttem haza...:D azóta se voltam ott, és nem is szándékozok oda menni. de a kérdésre válaszolva, nem hinném, hogy ettől barátibb viszonyt fogsz ápolni a pókokkal, sőt, inkább csak jobban fogsz undorodni, amikor majd látod, hogy a csupasz kis egereket miként fogyasztja...fúj... vagy ha ne adj isten egyszer kiszökik, és nem találod meg...ááá... én elköltöznék...szóval szerintem ne, ne tarts pókot. nm törvényszerű minden egyes látogatás alkalmával pókot látnod...ha meg látsz, ne vedd észre, hanem találj ki valamit amit a másik szobában végezhetsz....
2013. jan. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem igen, én is ezzel küzdök/küzdöttem. Szerintem kezdd egy pár vedléses bébi pókkal, akik akkorák, mint egy keresztespók, és ahogy megnő, észre sem fogod venni, hogy már milyen nagy, vérszomjas fenevad. :D Bár én még nem jutottam el addig, hogy kézbe fogjam őket, gyakran megfordul a fejemben.

16/L

2013. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Nah utolsó vagyok, végigolvastam a kommenteket.

Először is: a fogorvost nem lehet megszeretni, ezért ez rossz példa volt. :D Másodszor: felelősségteljes madárpóktartó minimum zárható terkóba teszi az állatot. Milyen már az, hogy ki tud szökni? :/ A szökés esélyét a lehető legminimálisabbra kell csökkenteni, mert egyrészt a kiszökött pók kárt tehet magában, másrészt (főleg, ha nem egyedül élsz) mások tehetnek kárt benne, illetve ha van más háziállatod, a pók simán megölheti. :/ És persze ha panelban vagy, akkor ki tudja, hány embernek okozol stresszt, ha kiderül, hogy nincs meg a pók.

Amúgy a pókot nem célszerű egérrel etetni (azért egeret mégiscsak sajnálnék odaadni), inkább más ízeltlábúakkal, főleg csótányokkal, és tücskökkel, melyeknek megfelelő a fehérje-, és víztartalma a pók számára, másrészt kevésbé gusztustalan a kitinpáncélt kiszedni, mint az egérbőrt, szőrt, meg csontokat.

2013. jan. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

Azért írtam példának az egeret, mert ami pókot én láttam, az azt ette, és azt mondták nekem a "pókszakértők"hogy az neki milyen jó...

mind1, én úgy vagyok vele, hogy minél távolabb van tőlem, én annál boldogabb vagyok..egyszerűen kiráz a hideg tőlük

2013. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Hát akkor valóban "pókszakértő" lehetett... :/ 1-1 alkalommal persze nem lesz bajuk az egértől, de mint írtam, egészségesebb, ha ízeltlábúakat is eszik. Ez olyan, hogy nekünk, embereknek is fontos a zöldség, gyümölcs.
2013. jan. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
én is így győztem le az iszonyom,és a végén még szaporítottam is őket,több száz pókot tartottam,megismertem őket,és igy már nem félelmetesek.
2013. jan. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
Ne vegyél pókot. Inkább nézz póktartásról szóló videókat neten vagy olvasgass pókos fórumokat. Talán leküzdöd az ellenszenved/félelmed egy kicsit, ráadásul rengeteg érdekességet is fogsz olvasni/látni (pl. vedlések).
2013. jan. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!