Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mondanátok olyan kis állatot...

Mondanátok olyan kis állatot amit tarthatnék lakásba?

Figyelt kérdés

De kérlek titeket,ne írjátok hogy görény,vagy hörcsög,vagy tengerimalac mert már nagyon elegem van ezekbõl.....

Köszi elõre is


2013. jan. 19. 12:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ez aztán nagyon kedves tőled.

Mintha a hóhér azt mondaná az elítéltnek, hogy ne aggódjon, jól kötöm a kötelet a nyakára, biztos élvezni fogja...


Akármilyen állatot is tartasz, elrabolod a természetes környezésből és börtönbe zárod és betegségeknek teszed ki.



Mellesleg meg ha már az IQ-ról beszélsz, szó ami szó, egy állatot buzerálni a felettébb intellektuális tevékenységek közé tartozik nyilván.


Ha őseink is ilyennel foglalkoztak volna, akkor még mindig a fán ugrálnánk és lehet éppen téged zárnának valamilyen célból ketrecbe.

2013. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
Nekem egy kis hullámos papagájom van, naponta órákat van kiengedve, olyankor repül, járkál.. vagy éppen engem piszkál, és ha megunja, azonnal visszamegy a kis kalitkájába. Furcsamód, néha még a simogatást is igényli. Annyi a hátránya, hogy néha szeret hangoskodni. De én csak ajánlani tudom. :)
2013. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Nem kell ketrecbe zárni az állatot, csak mondjuk ha felügyelet nélkül marad, amúgy mászkálhat kint a lakásban (persze vezetékekkel, szobanövényekkel vigyázni kell), és ha jó az idő, ki lehet vinni a kertbe, vagy levinni egy parkba. Nem hiszem, hogy ez kínzás lenne.
2013. jan. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Gratulálok!Elõitéleteket vonsz mielött megtudnád a helyzetet...Én a helyedbe elöbb megtudnám hogy hogyan tartanám,és utána kéne beszólni!

Hullámos papagály?Az biztos nagyon aranyos lehet,mindjárt megnézem.

2013. jan. 19. 20:46
 15/27 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat,nem "az",hanem õ.Nem akartalak megsérteni,csak ez rosszul jött ki,helyesbítek:Õ nagyon aranyos lehet
2013. jan. 19. 20:48
 16/27 anonim ***** válasza:

Tarthatsz macskát vagy kutyát lakásban. Kutyát kell sétáltatni, az is egy jó program. De tarthatsz macskát, őket nem kiengedni, sem sétáltatni, pórázzal végülis lehet, de nem igénylik. Nekem macskáim vannak lakásban, szuperül elvannak, mindig lehet őket simogatni, játszani velük. De a kutya is nagyon jó.

Akármelyiket is választod, javaslom, hogy menhelyről hozz egyet, nagyon sokan vannak, kicsik-nagyok.

2013. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Most olvastam csak a válaszokat, látom kutyát nem tarthatsz. Macskát?
2013. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Hullámos papagáj PÁR

Ha egyedül veszed,napi 4 órás figyelmet minimum igényel,különben önsanyargatást(pl kitépi a tollait) végez. Sokan egyedül tartják,de én nagyon ez ellen vagyok,hiheted te az egyedül tartott papagájodról,hogy boldog és kiegyensúlyozott,de kb ugyan az a szitu,mintha te életed végéig páviánok közé lennél ítélve,nem lenne embertársad,akivel beszélgess,aki olyan mint te,egész életed csak kín.A papagáj kifejezetten társas madár,(szerintem nagyon is)állatkínzás fajtárs nélkül hagyni! Sok-sok türelem kell,mire a madarak az ujjadra állnak,simogathatod őket stb. Madárfüggő,van amelyiknek 1 hét elég,más 1 év alatt sem válik kezessé.



Ékszerteknős,pézsmateknős,görög teknős,mocsári teknős.

Lehet simogatni a páncéljukat,fejüket,érdekes figyelni őket,az akvárium szép dísze a háznak.


Gőte(tűzhasú pl)

Érdekes,egzotikus,szép állat,azt nem tudom mennyire kezes.


Leopárd gekkó

Úgy tudom ez az állat valamennyire ,,ragaszkodó" ,ideális 1 hím és 2 nőstény tartása. Nagyon kevés macera van velük,érdekes,szép állatok,nem koszolnak,nincs sok gond velük.


Szakállas agáma

Nem tudok róla olyan sokat,egzotikus,szép,vele sincs sok macera,néha kézbe lehet venni.


Királypiton

Róla nem tudok mit mondani,tűri ha kézbe veszik,és szerintem gyönyörű.


Gabonasikló

Mutatós,kézbe lehet venni,róla sem tudok olyan sokat.


Patkány(!)

Van akik undorodnak tőle,de nagyon intelligens állat,és a gazdájához is nagyon ragaszkodik,sok foglalkozással trükköket is megtanul,nagyon kedves állat,mondhatni lehet dögönyözni is,bár nem olyan szinten mint egy kutyát vagy macskát,de ő is nagyon szereti a simogatást.Társas,ha jót akarsz 2-t veszel,ha 1-et akkor napi több órás foglalkozást igényel,különben depressziós lesz.


Madárpók

Talajlakókat olykor kézbe lehet venni ha ügyes vagy,és kiskorától próbálod szoktatni ahhoz hogy kézbe veszed.Nagyon igénytelen,olcsó,szinte semmi gondod nincs rá,a kifejlett példányok olykor hónapokig nem esznek,pókfüggő.Szerintem nagyon szép,érdekes állat.


Csincsilla

Nem tudok róla,hogy túl kezes lenne,de szerintem szoktatás kérdése.Ha a simogatást csak rövid ideig is tűri,a kezeden mászkál stb. Cuki,antiallergén,foglalkozást(etetés stb) igényel eléggé,havi ellátása nem tartozik az olcsóbb állatkák közé.Ha a pénztárca engedi,érdemes rá költeni.Csak párban lehetnek!


Mókus

Róla nincsenek ismereteim.


Nimfapapagáj,Jákó,Kissándor stb,amennyit a pénztárcád és az időd engedi.

Minden papagáj társat igényel.Ha egyet tartasz könnyebb megszelídíteni,beszédre tanítani,de ez hatalmas önzőség,ha jót akarsz a madárnak nem hagyod egyedül!A kalitkára nem szabad sajnálni a pénzt,nincs elég nagy kalitka!Vaterán találni nagyon jó áron,én pl egy elég nagy röpdét láttam egyszer 13.000.-ért,ami iszonyat jó ár,egy nagyobb kalitka annyi. Ha nem akarod kínozni a madarat,a kalitkára ne sajnáld a pénzt!

2013. jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Kígyók:

Királypiton nyugis, kézbe vehető, párban nagyon jól elvannak.


Gabonasikló:

Szintén jól elvannak párban, de nagyon beszariak, stresszesek.


Más:

Szárazföldi remeterák

Ha tudsz angolul, akkor nagyon sok tartási infót találsz róluk a neten, magyarul kb. semmit. Őket sajnos nem veheted ki a terkóból, hogy fogdosd őket. NEM egyszerű a tartásuk és csak gyönyörködni lehet bennük, viszont tündériek, igazi egyéniség mindegyik :)))


Botsáskát,csigát vagy ezerlábút is tarthatsz :D

2013. jan. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat bocs hogy megkésve,azóta lett egy fehér csincsillám,Hópihe a neve :)
2013. jan. 21. 19:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!