Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az ember szerintetek miért...

Az ember szerintetek miért kezdett nevet adni az állatainak?

Figyelt kérdés
S ha már ad a kutyának, macskának, lónak stb... miért nem ad mindnek? Pl a legtöbben a halaiknak nem adnak nevet, ahogy a baromfiknak sem.

2013. febr. 1. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hülye válasz de: szerintem megtisztelték azzal hogy kapnak nevet,lehet hogy könnyebben tudták hívni magukhoz az ebüket ha adtak nevet nekik
2013. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért,hogy adott esetben az állat figyelmét felhívják,ezzel valamilyen mozgásra ösztönözzék,hívják,stb.Baromfiknál ez általában kimerül a,,pi-pi-pi-pi"-ben,bár ahol jobban szeretik a jószágot,ott a szárnyasok is nevet kapnak.Ellenben a halak nem tudom,mennyire hallanak,de nem hiszem,hogy az akváriumi halacskáknál bármiféle emberi hang bármit is kiváltana.Kisgyerekek el-elnevezik őket,de egyébként nem igazán szokás.Illetve,amiből sok van-gondolok itt a haszonállatokra,mint pl a juhok-szintén nem szokás nevet adni,minek is,mikor vannak százan...Elég,ha a juhászkutya tudja a nevét és a hangjelzéseket,a többit ő már intézi:)
2013. febr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Én már láttam névvel rendelkező halakat. De háziállatként, vagy munkára nevelt baromfit még soha.
2013. febr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Így, hogy tudod, mi volt a neve az állatnak, amiből a hambi készült, jobban ízlik a burger?


Miért ne adjon nekik nevet? Inkább az a kérdés. De a kutyák pl. meg is tudják jegyezni, hogy melyik az ő nevük, ha mondjuk egyből tudják, hogy róluk van szó.

2013. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azért mert ugyan olyan társnak kezeli mint egy emberi lényt, így sokkal nagyobb a kötődés hozzá mint h azt mondod te eb gyere ide :)
2013. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hmmm... hogy miért? hát hogy bosszantsák a haragosukat, vagy jelezzék a megvetésüket...


mert miért adnak lajos, maca, dezső, juliska, pistike, stb személynevet, ha nem ezért. amikor azt mondja: lajos! gyere ide lábhoz akku.va anyádat, az nem igazán a kutyának, az a szomszédnak szól...


vagy.. megyek megfejem a julist..mert az asszonyt is így hívják..tehén, tehén, nem mindegy?

2013. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!