Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Méhészkedés? Megéri?

Méhészkedés? Megéri?

Figyelt kérdés
Megéri belefogni? Nagyobb tételben gondoltam a közeljövőben, akár ha beindul akkor 300-400 méhscsaládot szeretnék, nem saját célra, eladásra. Megéri? Mennyit kereshetek ezzel?
2013. márc. 4. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
én szejetem a mézet :3
2013. márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel még eddig nem csináltad (a kérdésedből ez derül ki), azt javaslom első nekifutásra magadnak csináld (remélem szereted a mézet) 1-2 családdal. Általában mindent így kell kezdeni, nem rögtön mély víz. Aztán ha van kereslet a mézeidre, akkor lehet növelni a létszámot. Hidd el, nem egyszerű foglalkozás ez, csak annak látszik. Az igazán nagyok az egészben - tél beálltáig- az ország útjait róják kamionon.
2013. márc. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szabóméhészet ***** válasza:

300-400 méhcsalád beállitása kb 20-25millió forintos befektetés.

egy méhcsalád kaptárastul 45-60ezer forint,egy pergető 3-400ezer forint,ekkora állományhoz már fedelezőgép is szükséges,újabb 500ezer-1millió forint.

raktárhelység ennyi méhcsalád anyagainak kb 300négyzetméter.

szükséges egy lehetőleg terepjáró teherautó,újabb 3-6millió forint,vagy egy pick up,az is 2-5millió.

ráadásul idén már látható hogy rossz év van.


a kérdezőnek üzenem hogy felejtse el a méhészkedést.méhészkedni szivvel és lélekkel kell,a méheket szeretni kell,és nem a pénzt látni bennük.a méhek csak kölcsönadnak.


ja és a méhekkel egész évben van munka,januártól-decemberig.400 család az bőven napi 8-12óra munka,télen műhelymunka,érteni kell a faiparhoz,vasiparhoz.

2013. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Üdv!

Kérdésedből kiderül, hogy te a pénzt látod a méhekben, ez nem helyes. Ha méhészkedni akarsz, szeresd a méheket, fordulj feléjük alázattal, tisztelettel. A jövedelemnek csak hab a tortánnak szabad lennie. Így bele se kezdj.

Hogy ne kapjak OFF-ot: Igen, megéri méhészkedni.

2013. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Azt mindenki érti, hogy nem kell egyből nagy tétel, meg tanulni kell hozzá (mihez nem?), de végre valaki meg tudná mondani, hogy mennyi haszon van egy átlagos évben mondjuk 100 családon? (Amúgy nem vagyok anyagias de azért meg kell élni) Érdekelne a támogatás összege stb. is
2015. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!