Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért félek ennyire "betegesen...

Miért félek ennyire "betegesen" a pókoktól? 13/L

Figyelt kérdés
Borzalmasan félek a pókoktól. Kiskorom óta de nem hogy ahogy növök úgy "maradt" volna el a félelem inkább egyre jobban félek sőt rettegek tőlük.Még ha egy egész pici pókot látok akkor attól nem, azt megfogom és kiteszem az udvarra, de ha egy picivel nagyobbat látok mondjuk egy kaszáspókot vagy egy ujjbegynyi méretűt akkor már sikítok és rohanok meg minden bajom van. MEglátok egy pókot és utána hiába hogy anya vagy valaki a családból aki nem fél kiviszi/eltapossa és magyarázzák hogy nincs több meg stb én utána kb 1-2 napig folyamatosan azt érzem hogy valami mászik rajtam és hogy pókháló ragadt rám. Tudom, röhejes de nem tehetek róla. Nekem is szörnyen kellemetlen. Ráadásul nyáron szinte ki sem merek menni.:S De nem csak élőben félek tőlük, TV-ben ha látok valamit róluk, vagy egy képet a neten akkor már ugyanaz van mint ha élőben láttam volna. Nem tudom hogy számít e , hát úgy 7 éves voltam és a kutyámmal futkároztam a kertben ahol ilyen lilakác fák rengetege volt akkoriban és ott a levelek meg ágak között játszottam és amikor kijöttem láttam egy fehér valamit és anyum szedte le egy óriási rózsapók volt. És amikor megláttam anyumnál olyan sírógörcsöt kaptam hogy állítólag egész nap sírtam utána. Lehet hogy ez miatt van??? Vagy mi miatt? Lehet valamit tenni ezellen??? Kérlekszépen segitsetek!:S
2013. ápr. 6. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Egyszer valahol azt olvastam, hogy a pókiszony sok esetben tanult viselkedés. Anyu meglát egy pókot, sikítani kezd, apu odarohan, eltapossa, és egyből ő lesz a hős, a pók meg valami mitikus szörnyeteg amitől rettegni kell és irtani. Az általam látott esetek nagy részére ez tényleg igaz is, a sógornőm arra "tanítja" így a saját lányát hogy még a katicától is féljen, fél is a szerencsétlen. Mikor én voltam gyerek nálunk nem volt ilyen, ha megláttam egy pókot vagy bármilyen rovart anyám azt mondta hogy tegyem ki, nem is féltem soha se a pókoktól se mástól.
2013. ápr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tomi110 válasza:
én is félek tőlük hogy miért azt nem tom
2013. ápr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Igen,a szülők tanítják a gyereket.Láttam már nem egy felnőttet hisztérikusan ugrálni a szerencsétlen kis pókon,de itt másról lesz szó,azt hiszem.
2013. ápr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Én 15/L vagyok és ugyan ez van velem is.. Nyáron megláttam egy hatalmas pókot a sarokban, a bátyám kivitte, de én sírva rohantam a szobába, majdnem sokkot kaptam és mindenhol pókokat láttam. Ilyenkor össze vissza rohangálok és rettegek. Olyan sokk közeli állapotba kerülök, hogy az valami borzasztó.. Nagyon félek tőlük. Én is azt hittem, hogy majd elmarad, de nem.. Fogalmam sincs, hogy mit lehet tenni, szóval várom én is a jó válaszokat ide!
2013. ápr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy egyedül. ezt arachnafóbiának hivják, azaz pókoktól való kóros félelem. én is kb a te szinteden vagyok annyi különbséggel hogy én nem merek egy pici pókot se megfogni, és azt se viselem el ha egy pici pók mászik rajtam, és csak abban az esetben tudok bármit is tenni ellene ha egyedül vagyok. ez is kimerül abban hogy előveszem a porszívót


a gyerek kori trauma igen erősen kihat a felnőttkori félelmekre szóval, igen lehet az miatt félsz a pókoktól ami történt.


én két okból félek:

az egyik a rovarok miatti félelmem: kiskoromban a városhatárában volt egy telkünk. nem volt semmi gond nem féltem a bogaraktól, aztán egyik nap hirtelen zuhé támadt és nagyon gyorsan tekertünk haza biciklivel.. itthon vettem le a pulcsimat és egy jó arasznyi hőscincér volt a pulcsim alatt a mellkasomon elhelyezkedve... nah azóta félek a bogaraktól. ekkor még nem féltem a cserebogártól: attól hetedik osztályban kezdtem el félni: pont akkor volt rajzás és mindenki gyüjtögette őket az iskola udvarolni és harcoltatták őket stb... énis kerestem de nem találtam már csak döglötteket. aztán találtam egyet ami mozgot, tök megörültem felkaptam és akkor vettem észre hogy nincs feje! dobtam is el egyből


a pókoktól nem tudom mióta félek, még anyumék se tudják miért, pedig bevetettek gumipókot mindent hogy hozzászokjak. de még egy gyantába öntött pókom is volt..


ha tvben látom vagy pl állatkertben az üveg mögött akkor nem félek tőle (jó nem is nézem órákig) de mint emlitettem ha látok egyet velem egy légtérben akkor baj van (még a természetben nem annyira, mert vagy jó 5 méterre megkerülöm, de mikor még nem laktam egyedül akkor volt olyan hogy kint ültem 3 órát a konyhában mire hazaért valaki csak mert a szobában volt egy pók..


jah és a legrosszabb az egészben (amit anyám nem akartak elhinni, de végül belátta) hogy a pókok szószerint üldöznek engem! mikor megyek hozzájuk körbe takaritja a lakást, szét néz hatszor hogy sehol ne legyen pók, én meg beépek, és tényleg nem nézek direktbe körül csak így spontán odanézek valahova és ott egy pók... de volt olyan is hogy épp mentem volna ki a szobából nálunk mikor az ajtófélfán bungie jumpingolt egy.. :D


anyám akkor kezdte elhinni hogy engem üldöznek a pókok, mikor elmentem velük egy műhelybe ahol a kandalójukat készítették. csak még nem volt szállítás kész a dolog így kint az udvaron vártunk. a dolog ott kezdödött, hogy én a kocsiban maradok mert ott biztonságos... aha anyámék kiszáltak 3 perc mulva száltam ki énis, mert az ablakomon vigan mászott a haver. anyám kinyirta... aztán az alatt a kb negyedóra alatt amig kint voltunk magáról egy pókot szedett le, rólam meg 10-et...


hogy mit tehetsz ellene: két megoldás van. az egyik nyilván a pszichológus


a másik, ami nálam valamennyire segített, az az hogy van egy ismerös család akikhez szeretek kijárni ők viszont egy régi nagy családi házban laknak, jó nagy kerttel, jó sok pókkal. viszont ahzok a tipikus falusi népek akik kinevetik a városi "libát" mert fél egy ilyen kis jószágtól.. és bár tudják hogy félek a pókoktól azért előttük nem akarok jelenetet rendezni... mivel sokszor mászkálnak náluk pókok így meg kellett szoknom hogy egy légtérben vagyok velük és nem hisztizek. ez ha a szoba másik végén vannak nem is gond (csak mikor el kezd felém mászni :D) amikor viszont 5 méteres körzetben van akkor aktivan figyelem és minden közelebbi lépésére összerezzenek, huzzok egy határt hogy meddig engedem és szugerálom hogy huzzon a pcsába. ez persze nem mindig sikerül és ha átlépi a határt akkor jön a támadás: elkérem a légycsapót és lecsapom.. (persze csak ha fele akkora mint az ujjbegyem, mert ha már nagyobb akkor szólok a házigazdának-vagy hirtelen távozom a szobából)


a helyzett az hogy ha zavar akkor jobb ha teszel ellene mert az ilyen fóbiák nem gyengülnek az évek során, hanem erősödnek.


megjegyzés: azok a dezodorok amik ilyen fehéporosak nagyon hatásossabbak ellenük mint a rovarirtó. csak nagyon közelről kell rájuk fujni.

2013. ápr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

jah egyébként ki lehet őket ismerni: a másik kedvenc történetem: áramszünet volt valamiért a városban, és nem tudták helyre hozni. amit visszajött 1 másodperc és már el is ment. kissé esős idő volt. ez fél órán keresztül így volt (tudni kell hogy szunyoghálon van az ablakokon, panel lakás harmadik emelet évente két pókot ha találok..) este 8 körül volt az idő.. mondom akkor ideje aludni, de tuti most lesz egy pók az ágyamban: nem kockáztatok cimszóval (ébredtem már fel ugy hajnalban hogy valami nagyon csikizi a karom is egy kis pók volt) elemlámpával körbe világítottam az ágyat: meg is találtam egy kis pirosas pókot mintha átlátszó lett volna, a párnámon... addig nem nyugodtam amig a papucsom alján szétkenve nem láttam (igaz a papucst utána 4 napig nem vettem fel :D)


a dupla csavar az egészben hogy jó egy évre rá egy vendégnek csináltam a másik ágyat amikor a párna alól egy ugyanolyan pók előkerült.. akkor a vendégre biztam a dolgot.

2013. ápr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!:) nem tudom mit tehetnék, pszihológushoz szeretnék menni :S de ez így tarthatatlan mert már borzalmasan félek. A pókok vannak az én "tiltólistám" 1. helyén, a 2. egyben utolsó helyet a cserebogarak foglalják el. Ennek nincs régi sztorija, tavaly előtt nyáron nagy családi összejövetel volt, unokatesók,nagynénik,nagybácsik stb. Tudni kell hogy a családunk nagy kutyaszerető szóval ilyenkor mindenki hozza a kedvencét és én ilyenkor érzem legjobban magam. Hát vacsora előtt a felnőttek beszélgettek én pedig játszottam a kutyukkal és az egyiken rajta volt egy bazi nagy cserebogár a hátán és pont rátettem a kezem és elkezdett "zizegni" és nagyon megijedtem. Aztán vacsora közben voltunk beszélgettünk a szabadban ettünk kertiasztalnál. Én salátát ettem és ahogy a villámra szurkáltam a salátát nem figyeltem mert beszéltek hozzám és nem tudom miért ránéztem a tányéromra. Megállt bennem az ütő mikor megláttam a tányéromon két mutáns csereborgarat ott mozogtak a tányéromon. Akkoriban rengetegen voltak biztos valami rajzás vagy nem tudom mi lehetett.:S azóta ráz a hideg tőlük. Viszont a pókoknál nem ez a helyzet :S bár csak ennyi lenne... :S
2013. ápr. 6. 23:35
 8/10 anonim válasza:
én is nagyon félek a pókoktól kiskorom óta...főleg azóta hogy volt egy eset amikor a beszálltunk a kocsiba(soha nem találtam még egy pókot se a kocsinkban)és csak pár perc után vettük észre hogy a kocsi tele van pókokkal..biztos bemászhattak este mert az egyik egyik ablak ki volt nyitva kicsit.persze én egyből ki akartam ugrani a kocsiból de hát épp úton voltunk úgyhogy várni kellet míg meg tudunk állni,közben meg folyton azt éreztem hogy tele vagyok pókokkal.Életem leghosszabb pár perce volt!:(
2013. máj. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
utolsó válaszolónak, ha én észre vennék egyetlen pókot is a kocsiban szerintem egyből ugranék ki , akár megy a kocsi akár nem...Rühelem a pókokat ,és ha megkellölnöm egyet attól mégjobban írtozom, nemtudom miért
2013. aug. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Cica2010 válasza:

Én is nagyon félek a pókoktól.

Egyszer az anyumék szobájában volt egy pók, nagyon megiedtem, apum azt mondta kivitte, de én utána nem mentem be abba a szobába 1-2 napig.

2023. márc. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!