Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Betegesen rettegek a pókoktól....

Betegesen rettegek a pókoktól. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mindig is féltem a pókoktól, de ez az utóbbi időben már szinte betegessé vált, a szüleim is ki vannak tőlem akadva. Állandóan takarítok, és nem azért, mert tisztaságmániás lennék, hanem mert félek, hogy megjelenik egy-egy pók a szobámban. Ha meglátok egyet, sírni tudnék, csak azért fogom vissza magam, mert tudom, hogy a szüleim mennyire kiakadnának, mert csak "hisztinek" fogják fel. Volt olyan, hogy napokig alig tudtam elaludni, mert folyton azt éreztem, hogy a hajamon mászik valami, és megmozdulni is alig mertem. Tudom, ez így nagyon ostobának hangzik, és legszívesebben képen törölném magam, amikor ez van, de egyszerűen már a látványuktól is teljesen kikészülök. Egyszerűen rettegek tőlük. Mit csináljak?
2011. márc. 15. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát úgy látszik kicsit arachnofóbiás vagy, ha meglátsz egy pókot gondolj arra hogy ő is ugyan úgy élőlény mint te, nem akar bántani, ő jobban fél tölled mint te ő tölle. Nem tudom hogy ez segít-e mert én nem nagyon ismerem ezt az érzést
2011. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom pszichológusok tudnak hipnózissal segíteni a fóbiákon
2011. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel, ha már csak látok egyet, képes lennék bőgni, csak nem akarom hogy mindenki hülyének nézzen, ezért elfojtom ezt valahogy. De nem tudom megértetni másokkal, hogy ez nem hiszti, hanem egyszerűen annyira félek, de tulajdonképpen én sem tudom megmondani miért, vagy mitől félek. Ez már több éve van nálam, és rám (szerencsére csak ritkán) jön az, hogy éjszaka nem merek aludni, meg azt érzem hogy mászik, meg ááááááááááááááááááááááá... Már ahogy leírom, most is tiszta libabőrös lettem :S :D Ha van bent egy a szobámban, akkor nem merek bemenni, megkérek valakit hogy ölje meg, mert leütni sem merem.. Elég durva, és próbáltam már sokszor magyarázni magamnak, hogy ez jobban fél mint én, és én sokkal erősebb vagyok, meg hogy nem akar bántani, stb, de nem tudom annyira bemesélni magamnak, hogy ne féljek.
2011. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valamennyire én is féltem, de pánikrohamot nem kaptam. Úgy gyógyultam ki belőle, hogy lett egy pici baba a közlelemben, akire elég sokat vigyáztam. Mikor nagyobbacska lett rettegett a pókoktól. (oviban szedte össze, tömeghatás, egymás félelmét erősítik) Otthon meglátott egy pici, de tényleg pici pókot és... pánik. Onnantól kezdve ha meglátott egy pókot, vettem a bátorságot és a kezembe vettem, hogy lássa nem bánt.

Persze kissebbekkel csináltam ezt, a nagyobbakat csak jól megnéztük. Ő sem fél most már és én sem.

2011. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!