Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet csincsillát sétáltatni...

Zuzu&Luna kérdése:

Lehet csincsillát sétáltatni az utcán Pl. :1havonta-2havonta 1szer?

Figyelt kérdés

Mert tudom hogy a csincsillának érzékeny a szőre.....

Persze vinnék szállítót hámot+pórázt,Vizet kaját JEGET....stb!!!

Szállítót boxot azért ha elfáradnak...

Jeget ha melegük lenne hogy ne kapjanak HŐGUTÁT!!

és minimum 1-1,5-2 órás lenne a séta....


De ne higgyétek azt hogy jaj de tudatlan hülye gyerek ez aki kérdez.Mert már úgy 2-3 hónapja tanulmányozom ezeket a pufi kis állatokat ,még csináltam Körire kis előadást is!!!


Ja és az utcát nem úgy értem ,hogy Budapesten ,hanem sziget-Halmon lent a Duna-parton be menni velük a palacsintázóba le menni velük a vízhez(NEM LESZNEK VIZESEK SE NEM MENNEK BE SE...Hozzájuk sem ér majd a víz .....STB.STB) :)


Előre is : Thanks



2013. máj. 26. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyire kényesek akkor jobb ha hagyod a fenébe nem ár annyit!
2013. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát én nem akarom hagyni mert meg halt tengeri malacom a szüli napom előt pár héttel aztán most már túl tettem magam rajta és készen állok egy másikra....mert apuék ezen kívűl sztem mást nem nagyon engednének......

Ja és nekem muszáj egy rágcsáló a házba.És ami a ketrecbe van és nem a földön mászkál meg élősködik rajtam nem mintha lenne csak ha egy Troll meg kérdezné :'D

2013. máj. 26. 20:39
 3/10 anonim ***** válasza:
De akkor miért nem jó a tengerimalac vagy a hörcsög miért pont csincsilla?
2013. máj. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

baromira nem..csincsillát sétáltatni semmiképp. egyrészt ki nem állhatják ha bármit raksz a szőrükre és nem is lehet még lehet le is dobja.nagy telkeken elkeretitett részbe kiteszik futkározni de soha smemilyen póráz meg iylen hülyeség. hol olvastad ezt? ráadásul a csincsillára azt mondják,hogy egyszer lesz beteg először és utoljára, de ha te itt kiviszed, pláne hogy éjjeli állat, és a napra annyira nem is lehet,vizes se lehet, koszos lesz és nem tudsz micsinálni vele, nem szokták sétáltani még a házból se viszik ki. és ha sokat nyaggatod öket iylen hülyeségekkel depisek lesznek és képesek még abba is belehalni-

Mert már úgy 2-3 hónapja tanulmányozom ezeket a pufi kis állatokat"-hát szerintem még egy kicsit kellene.. hám meg póráz kaja meg minden, jaj ez nem gyerek xd. szóval ne..felejtsd el gyorsan..a csincsillák érdekében a sétáltatós hámos hülyeséget.. még a háztól v bolttól ahol veszed, onnan is ketrecben letakarva nagyon lassan menve kell mert akkor is traumás lehet..szóval nem..kérlek ne is gondolkozz ilyeneken .... meg 2 órás séta, az enyém kijön és fél óra után lefekszik aludni ..ebbe rossz belegondolni is

2013. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen vegyél tengerimalacot vagy hörcsögöt. a hörcsögöt a gömbjébe is kirakhatod a kertbe. a tengerimalacot meg még szokták is kint tartani farmokon..de a csincsilla az teljesen más kategória.. ne megy nyúl vagy patkány v akármi..
2013. máj. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

egy másik iylen kérdésnél is ezt irták: Én úgy tudod nem szabad! Mivel gondolom a te csincsillád tapasztaltad, hogy nagyon is vedlik, ugyanakkor, ha nem is nagyon szereti a csinid, hogy megfogod, mikor ketrecen kívül van, ki fog hullani a szőre, rángatózni fog, míg ki nem tud bújni,nem is alkalmas a testalkata a hámhoz, baja is lehet, én utánaolvastam ennek, azt írták hogy semmi esetre sem szabad!!

Nekem 2 csincsillám van, még akkor is egy csomó szőr marad a kezemben, mikor a fürdőszobai séta után elkapom és vissza rakom a ketrecbe őket.. "

sok ilyen kérdés van még. nem szabad sétáltani és nem is tudod.

2013. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
pláne hogy a csincsilla ugrál,nem sétál. a hámból 2perc alatt kijönne (ha addig nem dobja le a szőrét töle)méga legbiztosabból is,rárakni se tudnád. meg csórikám 2 ugrik az 2 méter a hám meg olyan hosszu és vissazrántódik nem vmi szép látvány..nem. csincsilla.hun, és mindenhol azt irják nem lehet sétáltani nem szokták és nem is szereti,és nicns is rá szüksége..ki kell engedni, rohangál pár kört ahogy ö érzi majd bemegy.
2013. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad.Gondold el.A csinik prédaállatok.Ha jönne egy kutya, macska simán széttépné őket valamint a csinik ugrándoznak nem való rájuk se póráz, sem hám.Tengerimalacot és hörcsöget sem szabad sétáltatni!Vegyél inkább vadászgörényt azt lehet!
2013. máj. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy előzőek is írták a csincsillákat nem nagyon lehet utcán sétáltatni, a szobádban kell kialakítani nekik a tornatermet. :)

(Egyetlen egy vállon ülve sétálós csincsillát ismerek, de ő egyáltalán nem normális csincsilla mértékkel, és tuti nem adják neked!) :D

Viszont a patkányok többsége, és a nyuszik egy jelentős része, szívesen kalandozik a gazdival!

2013. máj. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy csincsillám 16 évig élt és sohasem menntem vele sétálni. Esetleg kiengettem, hogy fellfedezze a lakást. Meg ne próbáld, mert az állatkínzás lenne!
2013. júl. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!