Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy denevért láttam?

Lehet, hogy denevért láttam?

Figyelt kérdés
Este sátoroztunk, és egyszer csak észrevettem, úgy este 10-körül, repked valami a kertben, de nem úgy mint egy átlagos madár( hogy elsuhan), de kicsi volt és állandóan ott repkedett, körülbelül úgy repkedett, mint egy fecske, na akkor ez mi volt, denevér, vagy fecske??

2013. jún. 27. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:

fecske nem szokott olyan későn repülni, nálunk is este 8 tól már jönnek elő a denevérek, egyszer épphogy leszedték a fejemet annyira játszottak, sokat a függönyből kellett kivenni mert belerepültek

Arról ismerni meg őket, hogy cincogó hangot adnak, és gyorsak

2013. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Itt (Érden) minden este szoktak lenni, cserebogarakra vadásznak. Egyik éjszaka a macska elkapott egyet és behozta a házba, de megmentettem és kivittem egy biztonságos helyre! Nem láttam rajta sérülést, de lehet hogy megsérült a szárnya..:/
2013. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És ha nem hallotam a cincogó hangot?

Mármint, milyen hangosan cincognak?

2013. jún. 27. 14:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Denevér. De ebben nincs semmi meglepő, mi Újpesten lakunk, és a patakparton a fák és a családi házak között csak úgy cikáznak a denevérek.

Nyugi, nem bántanak, rovarevők, és az sem igaz, hogy belerepül az ember hajába :)

2013. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De nem is kizárt, mert ha jól tudom a hajról nehezebben verődik vissza az ultrahang, tehát ha az ember haja felé csipog, akkor azt gondolja hogy ott nincs semmi ezért arra is repülhet.. Vagy ha az embert követi egy cserebogár(mert szokása) akkor a denevér odarepülhet, aztán csatt!
2013. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

utolsó -.-

ennek kb ötmillió az egyhez az esélye, amit írsz

2013. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a 2. kommentelő vagyok


Itt egy fotó a denevérről amit behozott a macs:

Az akkori barátnőm sikítva kirohant a szobából és bezárkózott a wcbe!:D


[link]

2013. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyan a hangjuk mint a fecskéknek csak intenzívebb és vékonyabb, de hallani lehet tisztán.

1-es voltam

2013. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem minden hangját hallod a denevérnek. Fiatalabbak, gyerekek, még a kicsit magasabb hangokat is hallják, de a felnőttek többnyire már csak a legmélyebb hangjait - azt is vékony hangú cincogásként. Sok fajnak meg egyáltalán nem hallani a hangját.
2013. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!