Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha meghalt a hullámos papagájo...

Ha meghalt a hullámos papagájom, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Eltemetni nem tudom, mert a város közepén élünk lakásban. Állatorvosnak még jópár napig nem tudnám elvinni. Tudom, hogy csúnyán hangzik, de a kukába bele lehet dobni? Nem tudom, mit kezdjek vele. :(

2013. júl. 7. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Hát, tényleg csúnyán hangzik ez a kukába dobás :( Mi egy körfolyosós házban lakunk, és 14-15 évig élt velünk a kis papagájom, az udvar egy hátsó, nem használt zugába temettük el. De amikor panelban laktunk anyuméknál, akkor kimentünk a környéken egy helyre, ahol nem sokan járnak, és ott temettük el a zebrapintyemet. Szerintem akármennyire szeretted, annyit megérdemel, hogy eltemesd valahol, gondolkozz, hogy hol lehetne, vagy menj kicsit kijjebb a városból, ahol el lehetne temetni.
2013. júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Tedd papírdobozba, (cipősdoboz, hasonló) vidd ki egy közeli parkba, haslonlóba, és egy bokor alá temesd el! Kislapáttal, egy kb. 25-30 cm mély gödröt ásol, beleteszed beborítod a földdel és kész.Tégy rá pár szál mezei virágot, vagy egy-két letört zöld ágat.

Nyugodjon békében!

2013. júl. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Egy falatnyi zöld területet csak találsz a város közepén. Park vagy akármi. Ne légy lusta.
2013. júl. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
ELVILEG nem lehet csak úgy kidobni a kukába, mert az elhullott állat teteme veszélyes hulladéknak minősül. De amúgy nem nagy rá az esély, hogy ezt bárki észreveszi. Ha semmilyen park nincs a közelben, akkor végtére is megteszi szerintem ez a megoldás is.
2013. júl. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos, ha lenne időm arra, hogy egy parkban erre alkalmas helyet keressek, és eltemessem, akkor már az állatorvosnál is le tudnám adni :( De sajnos, nem fér bele... Dolgozom reggeltől estig.
2013. júl. 7. 15:01
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Persze itt lógni a net-en órákig, arra van időd, max. fél óra-óra alatt valamelyik parkban eltemetni, arra nincs.

Ma vasárnap van, ahogy elnézem, nem dolgozol reggeltől estig.

Kifogást persze könnyebb keresni.

Persze meglehet, hogy az életben sohasem volt papagájod, és az egész kérdésfeltevés csak egy jó kis szórakozás részedről.

2013. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nehéz elhinni, de egy munkahelyen is van net. És képzeld, dolgozom most is, itt ülök ebben a kva 40 fokos üzletben, szakad rólam a víz, és szegény öreg madárkám otthon a végét járja.

Ne ítélkezz, amikor azt sem tudod, miről van szó!

2013. júl. 7. 15:10
 8/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Égesd el és tedd egy kisebb vázába ami lezárható.

Aztán vagy elszórod a hamvakat vagy felteszed a szekrény tetejére.

2013. júl. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha jelentett is Neked valamit ez a szegény kis állatka, akkor tisztességesen eltemeted. Egyébként ha még meg sem halt, akkor tessék, kedd van, állatorvos biztosan akad valahol, nem kell hagyni, hogy szenvedjen. Az én papagájom is rosszul volt, elvittem állatorvoshoz, kiderült, hogy nem azért szenved, mert öreg és a halálán van, hanem mert cisztája van, és leszívták a váladékot. Utána már csak kb. három hónapig élt, de vidámabb és aktívabb volt, mint valaha, mert érezte, hogy kapott még egy esélyt. Egyébként engem az sem érdekelne, ha éjfélig vagy hajnalig dolgozok is, nem jelentene akadályt, hogy békében eltemessem a kis szerencsétlent. Ennyit megérdemel. Te sem szeretnéd a kukában végezni, nem? Egy kis papagáj is a család tagja, kapott Tőled gondolom szeretetet, feltételezem, Ő is adott neked, még egyszer mondom, szerintem ennyit megérdemel. Ha hajnalban is érsz haza, temesd el szerintem, ennyit bárki megérdemel, egy kis papagáj is. Azt mondják, az embernek arra van ideje, amire szakít.
2013. júl. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi lett végül vele?
2013. júl. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!