Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért utálják az emberek...

Miért utálják az emberek annyira a rókákat?

Figyelt kérdés

Ugyebár, mindenki ismeri a történeteket a tolvaj rókáról, de azért nem járnak be állandó jelleggel a baromfikhoz, csak végszükség esetén, vagy kölykezéskor.

Miért irtják? Láttam egy bbc-s műsort, ahol arról volt szó, hogy Angliában annyira irtották a rókát, hogy már alig van, és a nyulak meg túlszaporodtak... Tudom, hogy terjesztik pl. a veszettséget is, de minden évben dobálnak nekik ellenszert, és végül is az állatokat is oltják.

Mi szül ilyen ellenszenvet, hogy még a kisgyerekek is kártevőként tekintenek erre a szerintem csodálatos állatra?


2009. okt. 24. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ezeket a negatív érzelmeket itt Magyarországon nem tapasztaltam a rókákkal kapcsolatban. Én például kifejezetten szeretem őket már gyerekkorom óta. Rettentő aranyos jószágnak tartom, néha már volt alkalmam közelebbről is látni egyet-egyet erdős részen, földúton. És ne feledkezzünk meg Vukról :-))
2009. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én szerettem őket egészen addig amíg egyszer beszökött egy kisróka a félig felépült házba. És apukám kiakarta vezetni az udvarból a mezőre, mert a kutyánk ki akarta nyírni. A róka tök kedves volt, meg lehetett fogni, és egyszer csak egy nagyot harapott apám ujjába. Akkor 6 éves lehettem, most 12 vagyok... Amúgy semmi bajom velük
2009. okt. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szerintem csodálatos élőlények,kivételesen okosak,és találékonyak.Szerintem amit az emberi elme beképzel magának,és saját tudatlan belátása szerint rossznak ítél,azt mindent elítél.a rókáknak semmi bűnük nincs,csupán annyi,hogy az emberek a mesékre alapoznak mindent,és mert a rókák terjesztik a veszettséget,csakis őket teszik felelőssé.Pedig bármilyen állat elkaphatja,és megfertőződhet.De az emberek,még ennyit sem tudnak...

vagy nem akarnak tudni.

Szerintem aki a rókák életére kíváncsi,annak ajánlok természetfilmeket,és egy kedves családi filmet megnézésre. A film címe: A róka és a gyermek.


És nem ártana gondolkodni is,mielőtt az emberek valamit beképzelnek.Ennek a buta emberi gondolkodásnak,és az ismeretlentől való rettegésnek az eredménye a vérfarkas legendák is,aminek következtében rengeteg farkast irtottak ki. Pedig senkinek sem ártottak,csupán egy magát túlfejlettnek hitt 2 lábon járó,a természettel szemben istent játszani próbáló lény áldozatai lettek. Sajnos az emberek ilyenek.Tisztelet a kivételnek.


Ha kissé túl komolyan vettem,elnézést a komoly hangvételért.Remélem azért találtok benne némi tanulságot.

2009. okt. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A róka igen nagy gazdasági és természeti károkat okozhat:


elhordja , lefolytja a baromfit, háziállatokat,

(nekünk a szőlőnkbe zabált bele :P )


Valamint a nyúlfiakat, fácán-,fogoly,-fürjcsibéket, fészkeket károsítja,zavarja az őzeket...


De nagy előnye, h főleg rágcsálókkal táplálkozik.

Egyesek házikedvencként tartják.

2009. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem különösebb bajom nincs vele, de helyenként károkat okoz (ragadozó, és szeret betörni baromfiudvarokba is), illetve bár nálunk nem gyakori, de például a vadon élő róka azért is lehet veszélyes, mert hordozhatja a veszettség vírust, és mivel eleve merész, és előszeretettel ólálkodik lakott települések környékén, a túl szelíd vad róka gyanús lehet (az egyik tünete a veszettségnek, hogy a vadon élő állat nagyon szelíddé válik).

Természetesen, amelyikeket kedvencként vagy állatkertben tartják, azok ellenőrzés alatt állnak, és el vannak látva megfelelően, hogy ez ne legyen gond, a vadon élőkkel viszont nem árt vigyázni.

2009. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet nálunk rókát háziállatként tartani?Tyűha...
2009. okt. 24. 21:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért mert azt hiszik hogy mindent ők uralnak, értem ez alatt hogy kivágták a fél erdőt felépítették a házukat a megmaradt erdő mellett, elkezdtek baromfikat tartani a kertjükben, aztán meg fel vannak háborodva, hogy elviszi a róka. Ki volt ott előbb az ember vagy a róka?! De persze azt egyik sem tudja felfogni (tisztelet a kivételnek), hogy ő volt a betolakodó és tört be a róka élőhelyére. A vége persze mint minden egyes állatfajtával hogy öljük meg mind mert büdös róka elviszi a tyúkot, aztán meg irtják addig amíg alig marad.
2009. okt. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem úgy volt értve a háziállat, hogy nálunk, valahol biztos tartják, hiszen annyi vadból csináltak már kedvencet. :-)

De azért remélem, értetted a mondanivalómat. Vadon élő róka veszélyes lehet azon túl, hogy károkat okoz a gazdaságban.

2009. okt. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.
2009. okt. 25. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!