Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Agresszív a törpenyulam mit...

Agresszív a törpenyulam mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Mikor hozzánk került pár hét alatt megszokott minket, viszont 1-2 hónapja agresszív ha próbálom simogatni dobbant a lábával és karmolni próbál. Mi lehet ennek az oka? És mit tegyek,hogy újra szelíd legyen?

2013. aug. 15. 13:08
 1/10 anonim válasza:
Szerintem hagyd békén egy időre adj neki enni, majd megszelidül! Mienknek is volt ilyen gondja de már szelíd mint egy bárány :)
2013. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És még az a kérdésem lenne,hogy az egyik oldalon olvastam,hogy 100*50-es ketrec kéne neki, ugye akkor nem létfontosságú ha ki van engedve egész nap a szobában? És az baj ha nem kap tápot de zöldségeket minden nap, mikor mit répát, zellert, uborkát stb.
2013. aug. 15. 13:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg egész nap ki van engedve, akkor beéri a 80-as ketreccel, de akkor tényleg ki kell engedni! A táp viszont fontos. Elsősorban szénát eszik, utána napi 1* tápot, és csak ritkábban zöldséget, mert az emésztése nem a rengeteg zöldségre van kitalálva!
2013. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
de létfontosságú mert ha be van zárva mert ti 4 órás nagy bevásárláson vagytok vagy tegyük fel épp alszol akkor neki annál kisebb ketrecben kell kuksolnia, látszólag elég neki a 80anas de sem szeretnél egy 1,5*1,5es lyukban élni sztem, nézd ezzel a szemmel ne úgy hogy ó hát pont belefér, lehet ettől is agresszív mert bekattant, ugyan úgy mint ahogy a börtönben vannak emberek akik bekattannak a szűk cellák és a rácsok miatt, nem tudom hány hónapos de tápot csak kéne neki adni tudom hogy a természetben nincs de a törpék nem olyanok mint a vadnyulak nekik már a szervezetük hozzá van szokva a kajához, zöld kis rúd állatboltban elég olcsó és nem kell tömni vele elhízni sem fog, fő tápláléka a széna és a gyümölcs zöldség a kiegészítés
2013. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
2013. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
nyúlpörkölt, másik nyúl. :)
2013. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Soha sincs bezárva, este is velem alszik az ágyban. Rendben akkor mindenképpen veszem neki továbbra is a tápot :)
2013. aug. 15. 13:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Az agresszivitás jele lehet az is, hogy ivarosodik. Felnőtt nyuszi lett és domináns is.

A legfontosabb tápláléka neki a széna. A táp és a zöldség nem annyira érdekes, ha nem kap. A zöldségekkel óvatosnak kell lenni és odafigyelni, hogy mit ehet, mit nem, de gondolom ezzel tisztában vagytok. Amit kaphat, abból is csak kis adagot és naponta egyszer.

A www.torpenyul.hu oldalon sok hasznos infót találsz és kérdezhetsz is szakértőktől, tenyésztőktól, tapasztaltabb nyuszitartóktól. Ők szerintem tudnak válaszolni arra is, hogy mit csinálj vele, ha agresszív.

2013. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hát akkor biztosan az ivarosodás, és itt csak az ivartalanítás segít, 1, hónapja megy így ha csak valamilyen sértettségnek lett volna jele akkor az már elmúlt volna és mivel veled alszik az elhanyagoltság sem jöhet szóba gondolom..
2013. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem egyáltalán nem elhanyagolt, vagyis mostanság nem foglalkozok vele annyit mivel nem hagyja... egész nap agresszív csak estére fekszik be az ágyba hozzánk, de simogatni akkor sem lehet :/
2013. aug. 15. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!