Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Iszonyatos békafóbiám van....

Iszonyatos békafóbiám van. Kb.2 éve olyan szinten van, hogy este már ki sem merek menni sötétben, és ez nagyon félelmetes. Meghatározza az életvitelemet. Hogyan lehet ettől megszabadulni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 25. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csókolj meg egy békát! Akár királyfi is lehet belőle!
2013. aug. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne fordulj meg..egy nagy béka áll a hátad mögött.
2013. aug. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A két válaszolónak üzenem hogy hülye bunkók.. Ez fóbia, nekem a pókoktól van, de azért nem ennyire durva. Nem tudom, de segítséget kéne kérned valakitől hogy csökkenjen a félelmed mert ez így nem normális. Vannak terápiák amik a fóbiákkal foglalkoznak
2013. aug. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hát erre saját történetemet tudom leírni...nekem pókoktól van olyan iszonyom h világból kiszaladnék... egyik haveromnak van az a nagy szőrös, de téll szép de akkoris rettegtem...elhatároztam hogy márpedig legyőzöm a félelmem. elsőnek üvegen keresztül "barátkoztam" vele...utána haverom kivette mikor már úgy nemszaladtam ki a házból akkor ahogy ültem rátette térdemre (hosszúnadrág) még picit újjal hozzá is értem de mikor megmozzant sirva rohantam ki házból...haverom biztatása is hozzá segitett hogy rájöjjek nemszabad feladni...nemsokkal később már kezembe volt a pók és mászkált...2-3alkalom után már én szedtem ki a terráriumból.. azonban sokáig ha kicsit gyorsabban indult meg akkor párszor eldobtam..sőt mái napig is néha...de kb heti 1x voltam ott és így 2-3alkalomba került h már én magam vegyem ki...ez volt kb fél éve, most épp a saját pókomat várom :) a kicsiktől még mindig félek meg ettől is megijedek ha gyorsan szalad de már nem szaladok világgá ha meglátok egyet..szerintem neked is szembe éne nézned a félelmeddel..régeben én is ha megláttam egy pókot akkor a ház legtávoltabbi szélébe rohantam leültem eltakartam egész fejem és visitoztam h valaki üsse le...és azért ezt 18évesen már kicsit ciki volt szóval elhatároztam magam
2013. aug. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azok, akik gúnyos és általuk poénosnak tartott választ írnak, örüljenek, hogy nekik nincs ilyen fóbiájuk!!! Na, de még lehet!
2013. aug. 25. 19:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsónak teljesen igaza van! Csak akkor tudod megszüntetni, vagy legalábbis csökkenteni a félelmedet, ha szembenézel vele. Ha nagyon zavar, elhatároztad magad, menni fog! :)
2013. aug. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értékelem a jószándékotokat, de sajnos, akinek nincs ilyen jellegű problémája, az el sem tudja ezt képzelni, úgyhogy ez a megoldás ki van zárva. Tehát valami más megközelítés kellene.
2013. aug. 25. 19:45
 8/12 anonim ***** válasza:
én írtam le a történetemet...szóval az h sarokba begubózba bőgök meg visitok h üssék le az nem eléggé félelem akkor nemtudom mi igen...és fél évvel ezelőtt ezt csináltam még...havernál is mikor megmoccant sírva rohantam ki házból meg lilultam mert nemkapta levegőt pániktól... szegény srác már nemtudott mit csinálni úgy képelt fel h higgadjak le mert majdnem megfulladtam...utána meg mondom mostmár ha ittvagyok nemadom fel ő is biztatott és sikerült..
2013. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ja meg még annyi h minden rovartól/bogártól félek és undorodok de legalább azoktól nem visítozok...de előbb vágnám át a torkom mint h akár egy katicához hozzá érjek...éshát kutyámba került 1kullancs (2hetes kora óta velem van, szinte a gyerekem, még én cumiztattam) és tökegyedül voltam nemakartam h baja legyen kiszedtem a kullancsot...igaz utána félóráig bepánikolva ültem rázott a hideg meg folyt a könnyem de meglehet azt tenni
2013. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van a rendes nagy, meg a bonsai.
2013. aug. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!