Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A vadászgörények büdösek?

A vadászgörények büdösek?

Figyelt kérdés
Egy kisállat-ötlet lenne,de nem sokat tudok róla.Leginkább olyanokat kérdeznék akiknek van/volt görénye és hogy mekkora hely kell neki kb,nagyon büdös-e,tehát egy kis segítség kellene.Még utána fogok nézni,csak tapasztalt gazdikat kérdeznék.Nagyon szeretem amúgy az állatokat,nyáron is összeszedek mindent:DDde aztán persze el is engedem őket (ha megkérhetlek titeket,az idióta beszólásokat tartogassátok másnak,mert már nagyon elegem van belőle!Segítséget szeretnék kérni)

2013. szept. 6. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem nem volt, de a panelban, ahol laktam volt az egyik lakónak és szabályszerűen meg lehetett mondani, hogy mikor vitte le sétálni, mert a liftben pont olyan szag lett, mint amikor valaki leviszi a szemetet, amiben valami már rohadásnak indult

volt minden emeleten szemétledobó, tehát senki nem vitte lifttel a szemetet...

sokan mondják, hogy nem büdös, szerintem csak megszokták már

2013. szept. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem van, de nem büdös. Bundaszaga van, kissé pézsmás. Ennél egy nagytestű, hosszúszőrű kutya szaga (főleg esős időben) ezerszer rosszabb, különösen liftben. Kutyás társasházban éltem, én is meg tudom mondani, mikor melyiket vitték sétálni, a görény ehhez képest parfüm. (Még sok görény is. Bár a hímek tudnak, ha akarnak.)

Ha büdös, annak több oka lehet. Ivarzó hím - erős a szaga. Épp büzzentett (ha félt a lifttől, akkor lehet, hogy minden alkalommal megcsinálta) - az büdös. Bár vannak mázlisták, akiknél alig érzeni. :) Akkor tényleg tud olyan szagot produkálni, mint az első írta. De nem ez az alapszaga. Az almot, ketrecet rendszeresen kell takarítani, sokat kell porszívózni (hogy ne a koszos, poros padlón mászkáljon, attól is erősebb lehet a szaga), nem árt rendszeresen szellőztetni és semmi gond nincs vele ezen a téren. (Kivétel, ha büzzent. Azt érezni. De ha kiegyensúlyozott, akkor kicsi az esélye, hogy sokat csinálná, bár vannak olyan példányok, akiknél ez sokkal gyakoribb normál esetben is.) Illetve nem árt minőségi kajával etetni - szuperprémium macskatáp, görénytáp, de főleg nyers hús. Akkor kevésbé büdös, rossz minőségű táptól és bébiételtől (van, aki azt ad neki) viszont iszonyú szagot tud produkálni.

Hely: sok. Szobai ketrec min. 50x50x60 centi egy állatra, sokan, ha megtehetik, szobakennelt csinálnak neki. Legyen sokat kint, ha lehet, egész nap, de gondolom azért nem lennél mindig vele, hogy figyelj rá. Ha otthon vagy, nyugodtan engedd ki. Átokrosszak tudnak lenni, tehát figyelj mindenre. A görénybiztos szobának nézz utána. :)

De előbb azon gondolkozz, megteheted-e, hogy görényt tartasz. Van-e rá elég pénz (nem olcsók az orvosok sem), kikkel élsz együtt (ha szülőkkel, akkor elsősorban az ő beleegyezésük kell, mert a görény nem kutya, ha megérzi, hogy valaki fél tőle, nem kedveli, azt fogja szekálni, tehát ha valaki a lakásban nem kedvelné, akkor nagyon nehéz lesz tartani), ha egyedül, de albérletben, a főbérlő megengedi-e (nekünk mázlink volt, direkt kisállatbarát lakást kerestünk, de az ilyen ritka) stb.

2013. szept. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát én még mondjuk "elég gyerek" vagyok,de az állatokkal tényleg úgy vagyok hogy nagyon szeretem őket,és komolyan veszem őket.Van egy kutyám,egy újfundlandi.Vele sokat szoktam játszani sokszor megyek vele "kirándulni",fésülni is szoktam,tehát nem tojok a fejére.Mellette van 2 medencént (egy kicsi meg egy nagy)és az egyikbe beleköltözött egy kis tavi béka.Neki már csináltam kis hidat is,hogy ha akar kitudjon menni,mindig mengnézem hogy jól van-e...Mondjuk ez a görény ötlet inkább csak jövőre,valószínűleg nyáron kerülne komolyabban szóba.Jó,hát megmondom 11 éves vagyok.Majd mindjárt jön a roham hogy kis hülye pisinek minek még ilyen állat meg stb...De nekem még a kutya mellé elférne a suli mellett,hisz legkésőbb fél kettőkor jövök haza,eszek,megcsinálom a házit és kutyázok-gépezek.

2013. szept. 7. 17:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem ítélek el senkit, aki állatot akar tartani, ha felelősségteljesen és értelmesen csinálja. Ez korfüggetlen, lásd az itteni kérdéseket néha...

Viszont a kutya-görény párosítás, meg a kerti tó nem tudom, mennyire lenne jó párosítás. Erről majd ha komolyabban terveztek, akkor kell beszélni a tenyésztővel, hogy javasolt-e. Persze elsősorban az adott állatoktól függ, azt hiszem, csak a terriereket szokták "elvből kizárni", ha valaki görényt tervez (de ott is lehet kivétel az adott egyed), kutyával összeszoktatható, de nem biztos, hogy kezdő görénytartóként ez flottul fog menni. Bár ha el vannak szeparálva...

2013. szept. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kutya kint van,helye lenne a házban.A kutyát a kertből is fel lehet zárni,sétáltatni is elvinném.Már azt is tudom így mit eszik,mekkora hely kell neki.De még addig biztos lesz több tapasztalatom.A kert is úgy van hogy van felső-alsó kert,mert szinte egy hegyen lakunk így elég lejtős a többi kert is,nekünk annyi hogy "szintezve" van így van hely a kutyának is szaladgálni.Így elférne,legfeljebb a kertben egy kis részhez csinálunk valami kerítést és oda néha kivinném.De az a baj hogy így elég zagyvának hangzik,nem tudom így elmagyarázni,de még ez csak ötlet,még addig lehet hogy nyulam lesz,ki tudja.Most úgy nagyon megtetszett ez a gondolat hogy lenne egy görényem,nem tudom,még a szüleimmel is meg kell komolyabban beszélnem,tenyésztőkkel is beszélni kell ha tényleg szóba jöhet,de mondom ez még csak jövő nyár elejére,szünetre lenne jó.
2013. szept. 8. 12:52
 6/7 anonim válasza:
Szia. Hogy halad a göri project? Nekem is van görcim, ha szükséged lenne tanácsra, dobj egy privit. :)
2014. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos aztán nem jött össze,megbeszéltük és nem igen lenne rá időm,meg a körülményeket se biztos tudnám neki biztosítani:|

De lett helyette 2 kis teknősöm,őket nagyon szeretem:33

2014. jún. 2. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!