Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy kell helyesen vágtázni?

Hogy kell helyesen vágtázni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy hogy üljek a nyeregben, a kengyelben hogy tartsam a lábamat (pl. szorítsam a lóhoz, nyújtsam előre vagy ilyesmi), hogy tartsam a kantárszárat, stb.?
2009. nov. 14. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Kicsit be kell hajlitnai a térded,majdnem mintha gugolnál,a kantárszárat meg nem kell szorossan fogni neki,és fel kell vegyed a ló ritmusát,nagyvonalakban ennyi...
2009. nov. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nehéz leírni... A tartásod ugyanaz, mint más jármódokban (sarok-csípő-váll vonal, sarok lenn, hát egyenes, tekiktet előre stb.) viszont szinte hozzá kell tapadni a nyereghez, de az első alkalmakkor ez úgysem fog menni, törekedj arra hogy a nyergen végigcsússz minden ütemben, és akkor biztosan nem esel a ló hátára. Gyakorlással és jó oktatóval nagyon hamar meg lehet tanulni.
2009. nov. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
55%
én kiülöm szóval dőlj hatra lazítsd el a csípőd és élvezd:)
2009. nov. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy iskolaülésben, vagy vadászvágtában akarod-e kilovagolni.

Iskolaülés: kissé hátradőlünk, testünket ellazítjuk és ütemre hátulról előre úgymond végigtöröljük az ülepünkkel a nyerget, közben nem szabad, hogy felemelkedjünk a nyeregből, végig hozzá tapadunk. Belső csizma hevederen, küldő heveder mögött kb. tenyérnyivel. A szárakkal laza, finom kapcsolatot tartunk a ló szájával, ami nem húzás és nem kapaszkodás! Az, hogy külső vagy belső szárral adsz-e félfelvételt, ill. hogy melyik oldaladra terheled a súlypontod, ló és edző válogatja. Egyesek szerint külső ülőcsont terhel és külső szár vesz fel, mások szerint a belső. Én azt tapasztaltam, hogy úgy kell, ahogy az adott lovat képezték...

Vadászvágta: enyhén kiemelkedünk a nyeregből, felső testünkkel előredőlünk (a ló nyakával párhuzamosan, de ez érzésből jön magától). Ülepünk ne érjen hozzá soha a nyereghez. Térddel tartjuk magunkat, enyhén rugózással, soha nem a kengyelbe támaszkodva, hiszen úgy nem tudnánk rugalmasan csizma segítséget adni. Nem kell megijedni, ez nem eredményez görcsös szorítást, mert a jármód lendülete, dinamikája segít abban, hogy térddel meg tudjuk magunkat tartani. Szárakat, csizmát ugyanúgy használod, mint az iskolaülésben.

Természetesen a fent leírtak az angol stílusra vonatkoznak, ha western lovas vagy, akkor nem tudom. :D

A vágtába beugratás segítségeit minden egyes vágtaugrásnál alkalmazzuk!

2009. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Én inkább vadászvágtázni szoktam, ilyenkor előre kell hajolni, és ha még bizonytalanul ülsz a nyeregben, megtámaszkodni a marja mellett. Ez könnyítő ülés, csak itt annyi a különbség, hogy a ló nem üget, hanem vágtázik. A sarkad nyomb le, és a lábadat szorítsd a hevederhez. Vedd át a ló ritmusát, sok sikert ;)
2009. nov. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%

Ez most komoly kérdés??? Ez kb. olyan, mintha valaki megkérdezné, hogy hogy kell síelni, vagy biciklizni!!! Csak nem az itt leírtak alapján próbálsz meg először vágtázni????


Egyébkén én terepen tanultam meg (vadász vágtát), akivel voltam annyit mondott, hogy könnyítsek ki, mint ügetéskor, és ha gond lenne, kapaszkodjak a kápába... De akkor még csak 8 éves voltam...

2009. nov. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
A legkönnyebben futószáron, kengyel nélkül lehet ráérezni. Egyenes hát, a szárral követed a mozgást.
2010. jan. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
95%

Hali!

Hát az én véleményem,tapsztalatom szerint(:

Az ülésnél húzd ki magad,csípőd laza legyen,sarkas nyomd le, a lábad a hevedernél legyen (mmint a csizma orra)

Szóval a szár "feszes" legyen,hogy megtudd fogni vágta után.

Szedd össze a lovat.Ne legyen se túl lassú se túl gyors a ló.


Akkor még ne ülj mereven szóval lazulj el és ne tiszta erődből szoríts, mert ha nagyon merev vagy és nagyon szorítassz nem tudsz annyira jól együtt mozogni a lóval,de azért nehogy elfelejts szorítani;)

Jaa és elipszis alakban told a csípőd.


ez az én tapasztalatom remélem segítettem.

2010. febr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sssaszem ***** válasza:
Na szóval a külső láb a heveder mögött a belső a hevederen a jobb kézre mondjuk a bal külső lábad mögötte a jobb belső lábaddal meg a hevederen megszorítva beemeled vágtába. és engedsz egy kicsit a belső száron. A derekaddal hajtód előre a lovat. Hátra dőlve és egyenes háttal kell vágtázni. Remélem érthető voltam.
2018. okt. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!