Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kisállatot válasszak?

Milyen kisállatot válasszak?

Figyelt kérdés
Az első kisállatom egy tengerimalac volt, 5 évig élt (az állatorvos 4-5 évet jósolt neki). Az utolsó hetében sajnos beteg lett, és már nem lehetett rajta segíteni. Nagyon szomorú voltam, amikor meghalt, de mostanra már úgy érzem, hogy ismét "be mernék vállalni" egy kiskedvencet. Eredetileg kutyát vagy cicát szerettem volna, csak azt nem engedik. Kisállatok közül a tengerimalacon, a halakon és a nyuszin kívül bármit választhatok. Teknősre gondoltam, de azt az ő érdekében inkább kihagynám, mert még azt sem tudom, hogy 5 év múlva mi lesz, és otthagyni meg nem szeretném, ha esetleg úgy adódna. Szerintetek?
2013. nov. 3. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
cukormókust!!! Én is olyat szeretnék :) Édes, aranyos kis pofija van, és ha kézhez szoktatod, akkor belemászik a zsebedbe és onnan kukucskál ki ♥
2013. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem madárpókom van, földben élő fajta, kicsi a helyigénye nagyon, olcsó a beszerzése és a berendezése is eléggé, nem kell sokszor etetni és még a kaja is olcsó neki... gyönyörű és egy szépen berendezett vivárium istenien néz ki.
2013. nov. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Aranyhörcsög? Papagáj? Ez utóbbit akkor, ha rendszeresen ki tudod engedni a lakásban.
2013. nov. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Cukormókust talán ne, ha már öt év is problémás.

"A természetben 7-8 évig élnek, egy gondoskodó gazdi mellett akár 12-15 évig is. "

Ilyen alapon nem javasolnék semmiféle hosszabb életidejű kisemlőst (eredetileg gondoltam, megkérdezem, hogy állnak a görénnyel a családban, de így biztosan kiesik, ők is eddig élnek és nem egyszerűek).

Törpehörcsög, aranyhörcsög 2-3 évig él, kisteremű, kisebb terráriumot/ketrecet is igényel. Viszont szükséges a rendszeres foglalkozás (főleg az aranyhörivel). A patkányok picit hosszabb életidejűek, 3-4 év (de láttam már tovább élőt is), nekik tényleg állandó foglalkozás kell és legyenek legalább ketten.

Hüllők közül vannak "kezdő fajták", teknős helyett gondolkoznál másban is? Vagy inkább nem?

Madárpók... hát, ez sem egy rövid életidejű faj, nem azért mondom, de ez is egy választás. Viszont ezzel még lehet probléma, ha mondjuk elmennél otthonról (kollégium?), akkor a szüleid talán nem rajonganának a szopós egérrel vagy tücsökkel való etetésért. Az enyémek nézni sem szerették. Bár valóban igen szép dísze lehet a szobának egy szépen berendezett terrárium.

2013. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt már nagyon sok aranyhörcsögöm, sajnos csak 2 évig élnek, de 1-2 hónap alatt kezesbárányt lehet csinálni belőlük, és onnantól tökéletes kisállatok, elvannak egyedül is, de játszani is lehet velük.
2013. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én a japán táncolóegeret ajánlanám. Nem túl igényes. Csak magot eszik, néha ki kell takarítani, mert mint minden egér, kicsit büdös, ha nincs takarítva. Kb. 2-3 évig él, ha jól van gondozva, akkor legfeljebb 4.
2013. nov. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Madárpók, sikló, süntanrek. Nekem ezek vannak, mind jó :D
2013. nov. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!