Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért tengerimalac, a tengerim...

Miért tengerimalac, a tengerimalac?

Figyelt kérdés
ennyi erővel lehetne légimalac is!
2009. nov. 16. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Állítólag azért, mert a tengeren túlról, vagyis Dél-Amerikából származik. Oroszul is tengeri, azt hiszem németül is, angolul meg guineai. Amiért a kukorica népiesen tengeri. Egyébként a malac nem csípi a vizet.
2009. nov. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mosi válasza:

Szia!


Nekem van egy tengeri malacom.és mikor megkaptam ,én utána néztem a tartásának,meg h. mit lehet róla tudni.:)

Ez egy pár éve volt,de ezt a kérdést én is feltettem már magamnak.:)

sz. rákerestem a neten,és egy oldalon azt találtam,h. azért hívják tengerimalacnak,mert Amerikából hozták át ezt az állatot,azaz a régiek szavaival élve-A tengeren túlról.:D

én ezt a magyarázatot elfogadhatónak találtam.Bár kissé fura,de ha egyszer így van akkor így kell lennie.Nem igaz?:D

2009. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, németül "tengeridisznócska".

Amúgy én már fürdettem tengerimalacot. Tűrte.

2009. nov. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem életem során volt már vagy 15 tengerimalacom, és imádtak úszni :)
2009. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ja és annyit, h nem, nem vagyok túl öreg h ennyi volt... és egyszerre voltak, születtek, gondoztam mindet rendesen, csak annyi, azért "voltak" mert nagyon allergiás lettem rájuk... asztmás is lettem, és nem bírtam takarítani őket, kézbe venni, meg ilyenek :( és mindet pestre vittük állatkereskedésekbe
2009. nov. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"ja és annyit, h nem, nem vagyok túl öreg..."

:D Ez aranyos volt. :)

2009. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi a hamar érkezett válaszokt.......most már érthemmmXD
2009. nov. 16. 22:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert a tengerentúlról származik. Van olyan svájci ismerősöm, aki megkérdezte, hogy a tengerimalacunknak miért nem adunk vizet. Mondtam neki, hogy benne van az itatóban, és nem értettem a furcsa kérdést, mire megkérdezte, hogy akkor miért nem akváriumban tartjuk, abban jobban tudna lubickolni. Nagyot nevettem, és elmagyaráztam neki, hogy miért hívják az állatkámat tengerimalacnak. Bólogatott, de nem hiszem, hogy változott volna a véleménye. :)
2009. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
:D
2009. nov. 22. 17:56
 10/10 Mosi válasza:

Jaj de aranyos!

Nagyon édes volt a svájci ismerős:D(jót derültem rajta)

(bocsy hogy nem a kérdésre vonatkozik,de válaszoltam már,és ezt nem lehetett kihagyni:D)

2009. dec. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!