Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítónak számitok, ha...

Szaporítónak számitok, ha ilyet teszek?

Figyelt kérdés
Van egy törzskönyves (fajtiszta) pumi kutyám, aki tegnap összekerült a szomszéd szintén fajtiszta pumijával. Kb hány kicsi születhet? Gazdajelöltek vannak, kb 10-en, ismerősök, jó anyagi helyzetben vannak. Első oltást és chippet természetesen vállalom (ez nálam alap). Olvastam könyvet róla, hogy állítólag jó a kutyának, ha egyszer ellik. Akkor én szaporítónak számítok? Kiskutyákat ingyen adom, szukának emelt tápadag vemhesség miatt.

2013. nov. 10. 16:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Fajtatiszta, és igen, szaporítónak!
2013. nov. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Ezzel kicsit vicces takarózni, hogy csak jót akarsz a kutyának, hadd elljen már egyszer.

Ha ismerőseidnek annyira kellene kutyus, nos találnának.

Én tuti nem csinálnék ilyen "házi jellegű" szaporítást, szerintem inkább bizarr mint buli. Bár, ez csak az én véleményem.

2013. nov. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
igen szaporítónak számitasz ha nincs kennel neved nem törzskönyvesen adod el a kutyákat és nincs egyik szülönek se szűrése
2013. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos ebben az esetben igen, szaporítónak számítasz, mégha nem is szándékosan.

Egy jó tenyésztő odafigyel arra, hogy milyen kutyákat párosít, ebben az esetben pedig csak véletlenszerűen jött össze a két kutya, mindenféle válogatás és tervezés nélkül.

Az pedig egy régi tévhit, hogy jót tesz a kutyának, ha egyszer ellik, sajnos ez nem igaz. Ivartalanítani még most sem lenne késő a kutyádat, de gondolom, ezt nem tervezed. Pedig az ivartalanított kutyák tovább élnek.

Hány éves egyébként a kutyád?

2013. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 sippara ***** válasza:
83%

Kb hány kicsi születhet?

6-12


Gazdajelöltek vannak, kb 10-en, ismerősök, jó anyagi helyzetben vannak.


Persze, hogy vannak, hiszen még nincsenek meg a kölykök. Aztán leellik a szuka, és hirtelen allergiás lesz a gyerek, kórházba kerül a nagymama, sok lesz a munka, és a többi hasonló bullshit - te meg ott állsz 10 gyakorlatilag fajtajellegű keveréknek számító kölyökkel.


Első oltást és chippet természetesen vállalom (ez nálam alap).


Nyolc hetes korukig lesznek nálad. Ezalatt 4 féreghajtás, két oltás, chip, starter táp, esetleg tápszer kell nekik.


Olvastam könyvet róla, hogy állítólag jó a kutyának, ha egyszer ellik.


Gratulálok. Én arról olvastam könyvet, hogy valahol Angliában van egy Roxfort nevű iskola, ahol varázslókat és boszorkányokat képeznek - ebben lehet, hogy több az igazság, mint az ellős f****ságban.


Akkor én szaporítónak számítok?


Igen. Nincs tenyészcélod, nem tudod, milyen betegségeket örökít a szuka, nem tudod, milyen betegségeket örökít a kan, nem tudod, mi lesz belőlük, csak csesztél figyelni a TÜZELŐ kutyádra és felcsinálták.


Kiskutyákat ingyen adom, szukának emelt tápadag vemhesség miatt.


Erre már inkább nem is mondok semmit.

2013. nov. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Vemhesen is lehet ivartalanítani,minél előbb,annál jobb!

A 10 jó anyagi helyzetben lévő ismerősöd meg vagy vegyen tenyésztőtől,vagy mutatok nekik altatásveszélyben,gyepin lévő pumikat,lehet értük menni!

2013. nov. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6%

utolsó te egy jó nagy tajparaszt vagy az egyszer biztos...

minek kell így leosztani szerncsétlent? nem direkt csinálta, te talán még soha nem hibáztál a kutyáknál? (ha már olyan rohadt nagy kutyaszakértő vagy)

amúgy ez a szapórító duma is nagy hülyeség

csomó olyan embert ide sorolnak, akik értenek az állatokhoz és tudják mit csinálnak, de ez szaporítás és állatkínzás...

2013. nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
11%
utolsó előtti bocs...
2013. nov. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

Erről az jut eszembe, mennyire utálom, hogy minden tavasszal és ősszel hirtelen előkerülnek azok a gazdik, akiknek hasonló (!) kutyájuk van, mint az enyém. Lakótelep lévén minden házba jut vagy 5 kicsi fehér kutya. A gazdik meg széles mosollyal méregetik szegény kutyámat, és hangosan gondolkoznak, hogy "mennyire szép kiskutyák lehetnének tőlük"... Legyen a kutyájuk havanese, bolognese, uszkár, shih-tzu, TÖKMINDEGY, a kis fehér kutyások mind fel akarják csináltatni a szukámat. Még az első évben mindenkinek volt erőm elmondani, hogy én nem szeretném, ha szülne, de amikor láttam, hogy minden évben előkerül a téma, komolyan minden tavasszal tiszta ideg vagyok. A legrámenősebbnek már azt hazudom, hogy ivartalanítottam. Úgyhogy nem tudom, miért divat még mindig, hogy a szegről-végről hasonlító kutyákat össze kell rakni, de igazán leszokhatna erről mindenki.

Ezzel nem bántani szerettelek volna, kérdező, csak rámutatni, hogy ha egy kis helyen mindenki így gondolkozik mint te, akkor félévente 50 kiskutya születne minden lakótelepen, minden emberre vagy 10 kutya jutna egy idő után. Nézd meg, mi van most Romániában, kóbor kutya hordák jönnek-mennek, támadják meg az embereket. Persze ezek a kutyák már az utcán születtek, nem valaki szaporította őket, na de valahonnan elindult a helyzet, és lehet hogy pont egy olyan otthoni szaporítótól, mint Te. A fél almodat mondjuk kicsapják az utcára, azok szaporodnak a többi kóborral, és így tovább.

2013. nov. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19%
Nem vagy szaporító,de tévhit az,hogy egyszer szüli kell.De ha ezt is gondolod,most meglesz az első,utána mehet ivartalanításra,hogy ne kerüljön ismėt össze a szomszéd kutyával.Akik most jelentkeztek a kiskutyákra,annak egy rėsze visszalép,amikor vinni kell.Erre számíts.
2013. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!