Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit kell figyelembe venni egy...

Mit kell figyelembe venni egy díjlovaglásra alkalmas ló vásárlásakor?

Figyelt kérdés
Ha olcsó de jó lovat szeretnék, akkor milyen tulajdonságok nélkülözhetetlenek és mik azok amiket én megtaníthatok egy lónak?
2009. nov. 25. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Olcsó de jó nincs. Van olcsó és kevésbé rossz, meg jó és drága, úgyis mondhatnám, hogy nem véletlenül olcsó valami.

Először menj el egy lovardába, és tanuld meg az alapokat. Nem kárba veszett idő, és sok kellemetlenségtől megkíméled magad. Utána már nem fogsz ilyen hatalmas tudatlanságról árulkodó kérdést feltenni (nem sértés, kritika).

Ha nem akarsz várni, vagy te vagy jani a gáton aki majd megmutatja, akkor pedig kérj fel egy szakértőt, pl pár ezer forintért valaki biztos rád szánja az időt és segít lovat választani.

2009. nov. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha te nem tudsz lovagolni, akkor belovagolt, tanult idősebb lovat vegyél. Ő fog neked sok mindent megtanítani. Olcsón ilyet nem kapsz.

Kérd ki olyan emberek véleményét a vásárláskor, akik értenek hozzá és azt is tudják, hogy te milyen szinten lovagolsz.

2009. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nekem például azt mondták hogy nem szabad túl "okosnak" lennie mert akkor többet szenyózik a ló. ami persze nem azt jelenti hogy képzetlen csak nem okos, mert állítólag ha egy ló túl okos sokkal jobban tudja hogy mi jó neki és annál nehezebb kezelni. ez tényleg így van? és melyik fajták a legalkalmasabbak a díjlovaglásra?
2009. nov. 25. 16:03
 4/16 A kérdező kommentje:
amúgy Overdose is csak 800.000 Ft volt ma meg már másfél milliárdot ér :)
2009. nov. 25. 16:05
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Tudom, hogy itt bármit meg lehet kérdezni, és hogy nem hasznos a válaszom, de nagyon kikívánkozik belőlem.


A kérdésedből az derül ki, hogy fogggalmad nincs a lovakról, ugyanakkor szeretnél egy saját lovat. Ez pont olyan, mint ha valaki Forma1-en szeretne indulni úgy, hogy azt se tudja, hol a gyújtás az autóban, de itt érdeklődne, hogy melyik a legjobb autómárka, ami olcsó, de jó a versenyzéshez... Abszurd.


A helyedben elmennék egy istállóba megtanulni lovagolni, lovat ápolni, egyáltalán, mindent megtanulni a lovakról, ami emberileg lehetséges, mégpedig szakembertől. Utána már nem lesz szükséged kérdésekre, magadtól is tudni fogod a válaszokat. Most viszont még a válaszokkal sem mégy semmire, amíg nem szerzel kellő tapasztalatot.

2009. nov. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Mindenképp vigyél magaddal vásárláskor lóhoz értő szakembert,különben csúnyán befognak csapni.
2009. nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Vehetsz csikót, de akkor még 4 évig nem fogsz ülni rajta.

Ahogy egy előttem szóló is írta, tanulj meg lovagolni, aztán tanulj meg díjlovagolni és utána vegyél lovat. Akkor már tudod, hogy mire van szükséged, nert most még gőzöd sincs róla.

Így lehet, hogy lesz egy lovad, akivel nem passzoltok, kifizetsz tartásra egy csomó pénzt. Annyiért inkább menj lovasiskolába.

2009. nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy semmit sem tudok a lovakról, ezért érdeklődtem igazából, mert már egy hónapja eljárok díjlovas oktatásra heti 5ször, persze ez a hónap nem volt még elég idő arra hogy mindent megtapasztaljak és amit eddig "tanultam" az elég sokrétű. Meg sokan mást mondanak hogy mit kell figyelni egy lóban és mi a fontos. mindent el kell kezdeni valahol, én már elkezdtem, csak szeretném tudni, hogy mit vegyek hasznos információnak és mit ne.
2009. nov. 25. 17:57
 9/16 A kérdező kommentje:

Amúgy tényleg rosszul fogalmaztam. Szóval: az olcsót nem olcsónak mondanám hanem inkább reálisnak vagy esetleg még ár alattinak is esetleg, a drága meg pl honnan tudom hogy jóval ár fölött adják a lovat? biztos van aki bepróbálkozik ár fölött eladni a lovát. Mi az ami pénzben növeli a lovak értékét? és igen, tudom hogy tudatlan vagyok, ezért szeretnék többet tudni :)


előre is köszönöm a válaszokat! :)

2009. nov. 25. 18:01
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj lovagolni kb. 4 év műlva fogsz tudni. Akkor érdemes venni egy lovat. Addigra sokat tanulsz, de akkor is szakembert kell vinni lóvásárláshoz.
2009. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!