Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik ló legalkalmasabb a...

Melyik ló legalkalmasabb a díjlovaglásra?

Figyelt kérdés

Szétnéztem már rengeteg weboldalon,de szinte mindenhol csak ellentmondásokat találok,ezért kérném a Ti segítségeteket!

Előre is köszönöm:)


2010. jún. 9. 12:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
Úúú..nekünk csak lipicai lovaink vannak,azok is jól betaníthatok,de nekem pl. girdrán lovan van,rajta szoktam lovagolni és mostmár díjlovagolni tanulok..
2010. jún. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
szerencsétlen lovak. nem erre születtek. szívem szerint betiltanám az efféle sportokat... :(
2010. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Utolsó előtti:

Nem mindedjik olyan ami rossz a lovaknak..

Van amelyiket ők is élvezik,na meg egy idő után nagyon megszeretik a gazdájukat...én is így vagyok az én lovammal..

2010. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mondj már nekem légyszíves valami hasonlóságot egy szabadon élő , és egy négyszögben mozgó ló között, ami épp tökéletesen hatja végre a piaffe-ot.

Azonkívül, hogy mindkettő ló. Vajon melyik lehet a boldogabb?

2010. jún. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően a legjobb fajta nincs, csak legjobb egyedek, ezért is találkozol ellentmondásokal, mindenkinek más jött be. Igazából én arra buzdítanálak, hogy a hozzád illő lovat keresd. Sokan esenek manapság abba a hibába, hogy csak külső illetve redmények, származás alapján választanak, miközben a ló teljesen nem passzol hozzájuk, miközben egy gyengébb képességű lóval is elérhetnének legalább olyan jó eredményeket. tehát ne a fajtát, a társat keresd. (eladásnál meg nyilván fel van tüntetve a ló alkalmassága).


Előzőhöz: nyilván egy befogott ló a boldogabb. A szabadság messze nem olyan fontos az állatoknak, mint hiszed, valójában elsőként áldozzák fel, akár csak etetésért cserébe. pl annak idején én rehabilitáltam egy sérült varjút. Miután szabadon engedtem az ablakról nem lehetett levakarni, úgy kellett elvinni messzebbre, hogy ne jöjjön vissza. Nem kifejezetten érdekelte, hoyg macerálják, hívogatják, egrecíroztatják, még úgy is bőven megérte neki.

Számos legenda szól arról, hogy a ló visszament a sérüt gazdához, aki leesett róla, megvédte a prérifarkastól, ottmaradt mellette stb. Igen, ára van annak, hogy az emberre él, és dolgoznia kell. De cserébe kap is valamit, hiszen azért nem mind1, hogy szétvágom a lábam és reménykedek, hogy nem kap el semmi ragadozó, miközben fáj is, vagy jön a doki, fájdalomcsillapító és még rendbe is hozza hamarabb a sebet.

2010. jún. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a komokat:)
2010. jún. 9. 21:55
 7/11 anonim válasza:

13:57

Igen ez így van..szóval jobb lenne ha nem beszélnél ostobaságokat hogyha nem is tudsz semmit...

2010. jún. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Legalkalmasabbak szerintem a lipicai, fríz, és a holland sportlovak.

Ezek általában magas lovak, nagy térölelő és akciós mozgással.

2010. jún. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

azért az etetés és orvoshívás megoldható úgy is, hogy a lovat az ember legelőn tartja és többnyire terepre jár vele, hogy olyasmit is lásson, érezzen (pl. patak, emelkedő, erdő, stb) ami a legelőn nincs.


Azokat a díjlovagat, amik igazán értékesek és magasan képzettek én is kifejezetten sajnálom, mert bár megértem, hogy egy több milliós lóval nem mennek terepre és nem rakják össze 10 másik lóval a legelőn, nehogy baja essék, azért nem hinném, hogy túl boldogok...

2010. jún. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát iagzából Díjlovaglásra az összes sportló alkalmas (pl.: Holsteini, Oldenburgi, Hannoveri, Furioso North-Star, Gidrán, Magyar sportló...stb.) és a magasiskolára alkalmas lovak is (Lipicai, Andalúz, Lusitano, Fríz).
2010. jún. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!