Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Segítség! Szülők meggyőzése,...

Segítség! Szülők meggyőzése, hogy kaphassak egy állatot?

Figyelt kérdés

Felteszem én is hatezredik ilyen kérdést, de eddig hiába olvastam el rengeteg oldalt és itt is rengeteg kérdést az én problémámra nem találtam választ. - Én nem konkrét állatot szeretnék, mindegy, hogy kutya/macska/görény... -


Általában ha már pedzegetni kezdem újra ezt a témát (2 éve nyúzom őket!) ez a reakció: Ne idegesíts ezzel, nem lesz.

Erre a válaszra, hogy találjak ellenérvet?? Nem azt mondja, hogy nem mert nem takarítod, nem mert büdös stb. Ilyenkor nem hagyom magam és elkezdek érvelni újra, beszélni az állatról (eléggé jól tudok vitázni). Van hogy nem vágja rá rögtön, hogy nem lesz, akkor újra reménykedek. De a következő alkalommal újra kezdődik az egész.


16 éves vagyok, vérbeli kamasz. Erre tényre is hivatkoznak, amiért nem kaphatok állatot, holott:

- Tudják, felelősségteljes vagyok, megfelelően gondoznám (hörcsögeim majd tengerimalacaim voltak már).

- Rengeteg szabadidőm van a barátok és az edzés mellett

- Azt is tudják mennyire szeretném/kitartó vagyok (megj.: Ők nem szeretnének, mivel hagyjam őket nyugton, nem akarnak még egy nyűgöt).

- Minden ünnepre ezt kérem (már rutinos válaszuk: "az állaton kívül mit szeretnél?") - igaz ez inkább kisebb gyerekeknél meggyőző technika.

- Jól tanulok, segítek a háztartásban is. (anyum szerint sokat segítek, de nem eleget, és egyességet sem akarnak velem kötni!)

- Nem riadok vissza semmilyen betegségtől (volt már benne részem), sérüléstől, piszoktól; Szóval ez se lehet probléma.

- Pénz nem akadály (kezdőösszeg, állatorvos)

- Rengeteg technikát kipróbáltam már, hogy jobb belátásra bírjam őket. (nem csak az ünnepre kérést, érvelést)


Ezek tények birtokában tudtok tanácsot adni, mivel próbálkozhatnék? (Tényleg utolsó lehetőségként írok ide)


Olyan válaszokat légyszi nem írjatok, hogy tegyek le arról, hogy meggyőzzem őket. Ha nem érdekelne ennyire/nem ragaszkodnék hozzá, már rég lemondtam volna róla.


2013. dec. 30. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A hörcsögökkel és tengerimalacokkal volt gondjuk:
2013. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez kérdés akart lenni.
2013. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet szemét húzás lenne, de ha esetleg megvennéd te magad az ő tudtuk nélkül, nem hiszem hogy lenne szívük kidobni.. :D
2013. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Semmi baj nem volt imádták őket (Apumat mondjuk jobban megviselte az egyik malac elvesztése mint engem) és azt is, hogy nem nekik kell "foglalkozniuk" velük...

Kidobni nem dobnák ki, de olyat kapnék, hogy egy életre megbánom... :SS Kétszer halat hoztam haza titokban, akkor is volt veszekedés...

2013. dec. 30. 17:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem is hasonló volt a helyzet tizenévesen, de én mindig lázadtam és titokban hoztam haza állatokat. Nálunk a fő ok amiért nem lehetett régen állat az az volt, hogy sorházba lakunk, így kutya macska kilőve, mert házban szőrös állat nem lesz szabadon. A kis rágcsálók meg büdösek (anyám szerint)

Ennek ellenére voltak egereim, hörcsög, hal, teknős. Kaptam érte én is folyamatosan a fejmosást, de a végén valahogy mindig engedték, mást nem tudtak tenni. Max annyiban korlátoztak, hogy az egereket kint kellett tartanom a garázsban, mert büdösek voltak.

Amin nagyon kibuktak az akkor volt mikor egy cicát próbáltam meg haza hozni. Na őt sajnos nem tarthattam meg.

Azóta persze görényeim vannak, és a kezdeti veszekedést leszámítva most már elfogadták őket, sőt apám még játszik is velük, pedig ő aztán teljesen állat ellenes volt.


Én szerintem próbálj meg hazavinni valami kis állatot, azt mondtad, hogy biztos nem dobnák ki. A veszekedéseket meg túl lehet élni, egyszer kieresztik a gőzt, utána idővel lenyugszanak majd. :)

2013. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Vigyél haza afrikai óriás csigát.Nem büdös,nem eszik sokat,nem kell állatorvoshoz vinni,nem kell vele sokat foglalkozni,kaja nélkül is elvan akár egy hónapig.Az én szüleim sem akarták megengedni és én is titokban hoztam haza először volt nagy szidás,de miután megnézték és rájöttek hogy tök aranyos megengedték!Most ott tartunk hogy apám napjában tízszer megkérdezi jól vannak e.
2014. jan. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Valakinek van még ötlete? Légyszi segítsetek! (2 év alatt kifogytam az ötletekből... :/)

A csigákat inkább passzolnám... Nem ők azok az állatok akiket keresek!!

Az eddig válaszokat köszönöm!

2014. jan. 14. 17:43
 8/8 anonim válasza:
Nekem sem akartak hagyni... aztan nagynenim megtudta hogy allatot szeretnek. nekem konkretan macska kellett, mert tudtam, a kutyat anyuek kirakjak az udvarra(legyen az barmilyen) igy inkabb a macska mellett dontottem. Szulinapomra kaptam ket aranyos kolyok sziamit. Kicsik voltak, uj helyen meg minden. Persze hogy nem tettuk ki oket. Mar anyuek is nagyon szeretik oket. :) es apu is. Meg akkor is ha ejjel 3kor vagy akar reggel 6kor torkuk szakadtabol nyavognak az ajtojuk elott :)
2014. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!