Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg anyukámat,...

Hogy győzzem meg anyukámat, hogy kaphassak 1-2 felnőtt mentett kutyát sajátot?

Figyelt kérdés
barátnőmmel kutyáért megyünk,akkor ha haza hozzuk mi lesz?
2012. nov. 13. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk mond azt neki hogy te állod minden költségét a kutyának. Az elég meggyőző szokott lenni :D
2012. nov. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 szacsiga ***** válasza:
Csak azzal tudod megnyugtatni, ha hosszútávon, felelősséggel gondoskodsz róla!
2012. nov. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Fannybaba8 ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Volt előtte kutyád? A kutya nem játék ezt ne felejtsd el.Felelősség teljesen kell gondozni.És hát az anyagi költségek. ( Táp, póráz, nyakörv, kutya ól, fekhely, játékok, állatorvosi ellátás) Szerintem mutasd meg anyukádnak ha tényleg annyira szeretnéd, hogy melyik kutyát választanád és ő is nézze meg hátha "beleszeret".
2012. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

miért nem viszel haza egyből 5-öt?

elmondom mi lesz ha csak ugy haza állítasz vele: vagy közli hogy vidd vissza oda ahonnan hoztad, vagy másnap rggel elmész és keresel neki helyet vagy repülsz a kutyával együtt...


(én egy pár hónapos kölyköt találtam az utcán 14 évesen és ezzel fogadott anyám... nem azzal hogy hát megtarthatod, vagy azzal hogy maradhat pár napot, amig nem találsz neki gazdit...)

2012. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha mindenféle bejelentés nélkül akarsz csak hazaállítani vele, azt felejtsd el! Úgy tudod meggyőzni, hogyha fogják látni rajtad, hogy eléggé felelősségteljes vagy, és kellően gondoskodsz róla, rendszeresen sétáltatod, takarítod a kakit utána (akkor is, ha nincs kedved), stb.
2012. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Elméletben tapasztalt vagyok kutya terén 18/F vagyok. 18 éves vagyok,igen 2 keverék szaporitott kutyám volt kiskoromba.Azóta nincsen kutyám,mostanába már engedékenyebb lett anyukám. 3-4 éve győzőm középiskola kezdésem ota
2012. nov. 13. 17:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy (már az írás stílusodról is megismerlek) 2009-ben kezdted el ezt irogatni itt, hogy kutyát akarsz. Akkor javasoltuk, hogy járj ki menhelyre önkénteskedni rendszeresen, hogy anyukád lássa, hogy elhivatott vagy és tényleg akarod, akkor biztosan meg fogja engedni.


Akkor te is azt mondtad, hogy ez jó ötlet. Ehhez képest egy legutóbbi kérdésedből kiderült, hogy azóta sem voltál kint a hozzád közeleső Vahur vagy Humán Állatvédők menhelyén.


Őszintén szólva azt gondolom, hogy tényleg nem vagy elég elszánt egy kutyához, ha 3 év elteltével még mindig ugyanott tartasz....

2012. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Fannybaba8 ***** válasza:
100%
Utolsó.: Teljesen igazad van!! És hát ha nem vagy elhivatott akkor a kutyát nem neked találták ki.Ez nem úgy megy hogyha megunod akkor kidobod.Biztos anyud tudja milyen vagy és lehet azért se engedi meg.De minek egyből 2? Jó hogy nem 10-et akarsz...Nekem sok van és miért? Mert megtudjuk engedni magunknak, rengeteg szabadidőm van és az 5 kutyával napi 4-5 órát foglalkozok (túra, séta, játék, agility) A kutya mindennapi foglalkozást igényel nem elég neki ha csak megeteted..
2012. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
7-tes válaszoló bátorságom,és önbizalom hiányom van. Nem én tehetek róla,hogy nem mentem ki. 2013 nyarán kifogok menni,amikor ráérek.Oda vagyok kutyákért elhivatott is,joban érdekel a kutya mint csajozás és suli
2012. nov. 13. 18:12
 10/13 szacsiga ***** válasza:
82%
Nem tartom jó ötlenek egyszerre a két menhelyes kutyát. Egyrészt, mert lehet mindenféle lelki sérülésük, adódhatnak nevelési gondok. Másrészt saját bevallásod szerint is önbizalom hiánnyal küzdesz, ezt pedig a kutyák megérzik és ki is használják. Előbb magadat tedd rendbe lelkileg, utána válassz kutyust, különben gondjaid lesznek a neveléssel. Ne a kutyától várd a fennálló hiányok pótlását.
2012. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!