Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Acanthoscuirra Geniculata...

Acanthoscuirra Geniculata viselkedéséről szeretnék megtudni pár dolgot!?

Figyelt kérdés
Kimondottan rajongok a madárpókokért, volt egy b. emiliám, és van egy adult nőstény L.parahybanám... Az érdekelne, hogy a geniculata természete agresszív, vagy inkább kevésbé agresszív? Mert szeretnék egyet, ami a másik meg hogy a kézbevételért is rajongok(nem minden áldott nap :D csak néha), tudom, hogy nem ajánlott, tisztában vagyok a következményekkel is... de érdekelne, hogy az igazság mi valójában, mert olvastam, hogy kevésbé agresszív, hallottam, hogy kimondottan agresszív, rögtön támad, meg olyat is hallottam, hogy az egyik legnyugodtabb... Vagy ha agresszív, akkor lehet valamit tenni a megmarás esélyének csökkentése érdekében?

2014. febr. 5. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

"Kimondottan agresszív faj, ha fenyegetve érzi magát, akkor harap, de első védelmi vonala a szőrzete."

De minden pók külön egyed, nekem mind3 Brachypelmám agresszív, szóval lehet, hogy te meg pont kifogsz egy kezesbárányt. A legcélszerűbb a marás elkerülésére, ha nem fogdosod. :D De ha mégis, nyugodtan közelíts felé, semmi hirtelen mozdulat, és valami fölött, ha esetleg leesne, ne sérüljön meg. Érdemes először ecsettel "piszkálni", hogy lásd, mennyire agresszív, és eleinte megpróbálhatod úgy, hogy a terkóba teszed a kezed, hagyod rámászni, és lemászni.

2014. febr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Néha kicsit agresszívek, vannak kettyósabb időszakaik, de amúgy gyönyörűek, de nagyon! Őt nem fogdosom, csak hosszú pálcikákkal és szintén hosszú csipeszekkel nyúlkálok, ha szükséges! Takarításkor dobozt teszek rá, és felmászatom az oldalára, majd nagyobb fajta befőttesüvegbe rakom. Van 2 békésebb fajtám, azoknál kézzel is benyúlok!
2017. dec. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!