Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha éjjelente ugat a kutya...

Peppuh kérdése:

Ha éjjelente ugat a kutya akár egész éjjel és a szomszéd ha feljelent megbírságolnak érte vagy valami ilyesmi?

Figyelt kérdés
Lényegében egy 2 éves kan németjuhászrol van szó kertes házban falun élünk és a szomszéd azzal fenyeget hogy fel leszünk jelentve és 500.000 ft os büntetést fogunk kapni mert nemtudnak aludni és a kutya miatt mit lehet ilyenkor tenni ?
2014. márc. 25. 18:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudni,hogy nálatok a falun hány besurranó kétlábú működik? A mi kutyánk is átugatta bőven a fél éjszakát és bennünket is nagyon zavart.Furcsa az is a szemben lévő és a postán dolgozó hölgy uszította ránk a gyerekeit akik különböző időpontokban éjjel és hajnalonta beugrott a kerítésünkön a kapunk zárját nyitogatni. Másfél éve nem tudok aludni,mert a legmélyebb álmomból felriadok csak azért,mert a postás hölgy így akart pénzt szerezni tőlünk! A birtokháborítás mellett eltűnt 3 db folyószámla kivonatom, volt postám ami felbontott állapotban kaptam meg no és a jéghegy csúcsa amikor a levelezésemet az egész falu megismeri általa. A kutyánk akkor is átugatta az éjszakát amikor nyuszi mászkált a kertünkben.Messziről felismeri a cigányokat és máris ugat,azt is aki nagy batyuval közlekedik és lám azt is aki úgy megverte állatunkat,hogy amikor meg akartuk simogatni hazatérésünk után csak nyüszíteni volt képes a fájdalomtól. A kutya azért ugat mert jelez hiszen ezért tartjátok és körül kéne nézni mit ugat az állat? Az én kutyámnál van időm megnézni a jeleneteket mivel bő két perccel előbb jelez!
2014. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11-es voltam. Nekem is német juhász kutyám van akit az állatmenhelyről hoztunk el és családtagként bánunk vele.
2014. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hány szomszédot zavar, vagy van e hold, vagy nincs...


Igen, megbírságolhatnak, és igen, jogosan.


Lehet, hogy unatkozik, lehet hogy fél, az ok sokféle lehet egy viszont 100%-ig biztos:

Le KELL! tiltani az éjszakai fölösleges ugatásról, és ez kizárólag a ti felelősségetek!


(Ami pedig a tartását illeti, azt a tények igazolják, hogy távol álla a tökéletestől, hiszen akkor nem lenne ilyen probléma! A kutyatartás távolról sem csak annyiból áll, hogy kap enni, inni, fizikai egészsége rendben van.


Egy kutyával foglalkozni kell, nevelni kell, szükségesek számára bizonyos szabályok, és korlátok.

Mentálisan, pszichésen csakis így lehet egészséges, ami legalább annyira fontos, mint a testi egészség!

És csak így lehet felelősen kutyát tartani.)

2014. márc. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Minden embernek joga van este 10 óra után pihenni. Nem kárhoztathatod arra a szomszédot, hogy a te kutyád ugatását hallgassa éjjelente, és igen, feljelenthet érte, teljesen jogosan. Rendőrségre is mehet csendháborítás miatt, meg jegyzőhöz is. Sajnos teljes mértékben megértem a szomszédod, hiszen emlékszem albérletes éveimre, mikor a szomszéd kutyája végigvonyított minden éjszakát, nekem meg 5:30kor kellett kelnem, ez nem kellemes, ha eleve 3-4 körül tud elaludni az ember...

Namármost, nekem is vannak kutyáim, és azokat bizony nevelni kell, és ehhez hozzá tartozik, hogy a "nehézfejűekkel" kutyasuliba megy a gazdájuk, de a többi sem úszhatja meg a jómodorra tanítást. Sétálni mennyit viszed? Csak mert ha ki sem mozdul a kertből, előfordulhat, hogy túlteng benne az energia, és marhára unni is fogja magát. Még kertben élő kutyának is javasolt max 2 naponta, hogy hosszabb sétára vigye a gazdája, nálatok ez megvan?

Az meg sosem ok, hogy a kutya ugat, mert házat őriz. Igen, ugat, de fölöslegesen ugatnia órákig a semmit nem szabad, és kőkeményen tiltani kell róla. Érdekes, nálunk az utcában vagy 50 kutya lakik, itt mindenki kutyasulis, és nagy kutyasétáltató, nem csak "divatból elkezdtem kutyázni" félék, és MINDEN éjszaka garantált a nyugodt alvás mindenki számára. Nekem elég kiszólnom egy hangsúlyos "nem"-et, és még a legnagyobb harci lázban ugató kutyám is elhallgat (3 van). Én a helyedben elkezdeném mozgatni, elvinném egy hosszabb kirándulásra, vagy ha nincsenek ízületi gondjai, akkor futhat bicikli után mondjuk. Beszéld meg a szomszédoddal, hogy próbálod kutyasuliba vinni, hátha javít a problémán. És kezd el tiltani, ha ismeri a "nem"-et, akkor könnyen fog menni, ha mégsem hagyná abba, akkor lespriccelheted vízpermettel ha fölöslegesen ugat, vagy lehet kapni spriccelő nyakörveket, ha megnyomsz egy gombot a távkapcsolón, akkor spriccel. Bár nem tudom, mennyire használnád ügyesen, lehet inkább mégiscsak egyeztetni kéne egy kutyasulival, mert ha nem érted a kutya viselkedését, és rosszkor fegyelmezel, akkor lehet rontasz a bajon. És ne félj, ettől nem lesz rosszabb házőrző, csak jólnevelt eb, a territoriális viselkedésen ez nem változtat.

2014. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ez nehéz dolog, de ügyelj, mert mérgezés lehet a vége, vigyázz! Én egy zugban lakom, körben 9 szomszédom van. Az egyikben 2 flúgos őrkutya van, kuvasz meg egy sárhegyi. Na hát ezek ha kimegyek a garázshoz már rákezdenek, egyszóval mindenre rámennek. A másik háznál egy kis tacskó akar szétszedni minden percben. Az enyém is ugat ha kell, éjjel is vannak periódusok amikor csahol, de elhallgat hamar. Engem nem zavar, nekem állataim vannak, szamaram is bőg már hajnal 4 után, birkák, kecskék, engem nem zavar de a szomszédra azért bizonyos fokig légy tekintettel, sajnos nem mindenki állatbarát. Ha kellően kifárad a juhászkutyád, pihenni fog ugatás helyett, kis több mozgásra vágyik lehet. Ha a kennelből kijöhetne éjjelre, nem érezné jobban magát?
2014. márc. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Van erre egy kutyanyakörv ami segít:

[link]

2014. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek:

Mivel az előttem válaszolók teljesem jól kifejtették, hogy igen feljelenthet teljesen jogosan, csak ennyit kérdeznék: még neki állsz feljebb, hogy Te mit tehetsz a szomszéd ellen, hogy ne jelentsen fel? (neveld meg a kutyád b+)


Senkit nem érdekel de leírom az én példám. 1 szobás panelban lakok, a falak olyan vékonyak, hogy ha erősebben rájuk nézel összeomlanak. Szomszédban a tiedhez hasonló hülye kutya van. Napi 14-16 órát dolgozok autószerelőként, napi azaz minden szombaton és vasárnap is. Ha a te hülye dögöd miatt már X hónapja nem tudok aludni (konkrétan ősz óta, ekkor jött az új szomszéd) az egyrész engem rohadtul zavar, másrészt ha melóban a fáradtságtól elfelejtek meghúzni egy futómű vagy fék csavart, valakinek menetközben szétesik. Például a te autódon, te, a párod, gyereked(eid), anyád, apád stb megsérül mert az árokban kötsz ki az autóval, vagy a szembe sávban egy kamionnal frontálisan... De ez csak az én példám, sok hasonló meló van ahol 100százalékig ott kell lenni vagy valaki minimum megsérül.

Vagy megneveled a dögöd vagy fizeted a bírságot. Félre ne értrs én szeretem az állatokat de ez már sok. Jószándékú nyugodt ember vagyok, de amikor utoljára összefutottam a szomszéddal felkentem a falra, mondjuk az is benne volt, hogy a zenét is állandóan bömbölteti. Hülye kutya/hangos zene egyenként is irritáló éjszaka, főleg néha egyszerre...

2014. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Szerintem aki tudja,az én vagyok hogy hogy van tartva a kutyám..nem bántjuk,törődünk vele,és mivel báttyám kutyája ő megtanitotta hogy csak családtagra hallgasson...ha elvisszük sétálni az eggyik kis tóhoz ide nem messze,póráz nélkül is visszajön és nem bánt ugy senkit..vagyis eddig nem bántott senkit...van vele elég sokat foglalkozva naponta... ugyhogy a szomszéd meg csukja be a vastagon szigetelt ablakát vagy rakasson fel még 1-et és aztis duplán szigeteltesse ha igyis hallja...xdd
2014. jún. 4. 09:37
 19/19 anonim ***** válasza:
A németjuhászokkal sajnos sok gond van, rendszerint a dilettáns gazdáik miatt. Szép állatok, de nagyon erős, durván fülsértő hangjuk van, és ha valaki nem foglalkozik velük eleget, tapasztalatból mondom, hogy minden túlzás nélkül meg tudja keseríteni a szomszédok életét. A mostani szomszédomban is egy durván elhanyagolt, idegbeteg németjuhász van, gyakran az egész éjszakát átugatja, a gazdája persze rá se hederít. Rohadt jó érzés, mikor egész éjjel nem alszol, aztán másnap állj helyt a munkahelyeden. Az éjjeli ugatás nonszensz, mindenkinek joga van az éjjeli zavartalan pihenéshez. Az állattartás ehhez képest másodlagos. Ha szellemi szinthez, legalábbis alapvető feltételekhez lenne kötve itthon a kutyatartás, durván lecsökkenne a kutyatartók száma...
febr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!